Ρετρό-Τατουάζ / Τατουάζ-henna που έχουν ρετρό-επιρροές

makisimos

RetroMasteR
Joined
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.516
Αντιδράσεις
157
Αφορμή για να ανοίξω αυτό το θρεντ ήταν οι διακοπές μου αυτό το καλοκαίρι..!!

Καθώς γυρνοβολούσα στους δρόμους, στις πλατείες και στα σοκάκια της Κεφαλλονιάς φέτος, έπεσε το μάτι μου σε έναν πλανόδιο που έκανε henna και είχε ποικιλία σχεδίων..!!

Έμεινα έκπληκτος όταν είδα δεκάδες σχέδια με Στρουμφάκια, Καντυ-Κάντυ, Γούντυ Τρυποκάριδο, Heidi, Μάγια Μέλισσα, Ποπάι, Θαντερκατς και πόοσαα άλλα ακόμη..!!

Και μάλιστα όλα αυτα σε ποικιλία κινήσεων..!!

Ε φυσικά δεν ήταν δυνατόν να αφήσω μια τέτοια ρετρο-κατάσταση , σε μια στιγμή καλοκαιρινής ρετρο-τρέλλας, να πάει χαμένη..!!!!!

Επέλεξα ένα από αυτα τα σχέδια και το..."χτύπησα" σε henna..!:dribble:Τωρα σκέφτομαι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ, να το κάνω μόνιμο TATΤOO...!:what:

Και αναρωτιέμαι αν υπάρχουν κι άλλοι που έχουν xτυπήσει Tatto ή Henna, που να θυμίζει ρετρο καταστάσεις, ρετρο-κινουμενα σχέδια, ρετρο-ήρωες και γενικά να έχει επιρροές απο 70s, 80s, 90s ....!!

Kαι ιδού τί σχέδιο αποφάσισα κι έκανα .... :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:

attachment.php


Καρά-ρετρό.έτσι????? :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μικρή έκανα τατουάζ από τα χαρτάκια που είχαν μαζί με τις τσίχλες. Τα αγαπημένα μου ήταν τα στρουμφάκια.
 
μακισιμε πολυ γλυκουλης ο Γουντυ ο τρυποκαρυδος :)
 
Δεν ξερω αν εδω ειναι το σωστο θρεντ αλλά δεν υπάρχει κατι σχετικο με ρετρο αληθινα τατουαζ και ρετρο πιρσιγκ. Μερικα ρετρο αντρικα κυριως τατουαζ-καποια πιθανα φανταστικα και γνωστα κυριως απο παρωδιες ή ταινιες και βιβλια. Αγαπημενο μερος σωματος - το στηθος ή το μπρατσο.

1. η τρυπημενη με βελος καρδια και απο κατω ρετρο γυναικειο ονομα τυπου Σουλα / Κουλα / Τουλα / Πιτσα κτλ. και κατι σαν Ἀχ βαχ᾽

2. η αγκυρα στους ναυτικους

3. γυμνες και ημιγυμνες καλλονες

4. θρησκευρικα τατουαζ

5. αυτοσχεδια τατουαζ με λουλουδια, πεταλουδες και αστερακια ή φεγγαρια

Τι αλλα θυμαστε?

Ρετρο πιρσινγκ ειναι η μοδα του απο πανω ως κατω τρυπημενου αυτιου στις γυναικες με πολλα μικρα σκουλαρικακια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα