Ρετρό έγχρωμη διαφήμιση [Διάφορες]

Αυτή ήταν η παλιά συσκευασία των Life savers. Μου άρεσε η κόκκινη, δηλαδή το κεράσι.

attachment.php
 
krios είπε:
Αυτή ήταν η παλιά συσκευασία των Life savers. Μου άρεσε η κόκκινη, δηλαδή το κεράσι.
Ναιαιιαιαιαι!!! :D

Αυτές τις πρόλαβα! :) Και μου άρεζαν απίστευτα (που είναι σημαντικό, δεδομένου ότι πολύ σπάνια έτρωγα καραμέλες!)...

Ομοίως κι εγώ, μια αδυναμία στο κεράσι! #)
 
Πάντως η τωρινή τους γεύση...καμία σχέση miss Purple.
 
Δεν ξέρω Κριέ μου... Έχω σταματήσει να τρώω καραμέλες εδώ και πολλά χρόνια...

Πλέον τρώω μόνο γλυφιτζούρια (ναι, γελάστε! :p ) και μαστίχες!....
 
Τώρα είδα τις έγχρωμες διαφημίσεις!! Τι αναμνήσεις :flower: Μου άρεσε πολύ αυτή με την "πρώτη κόλλα για παιδιά". Δεν είμαι σίγουρη αν τη θυμάμαι ή όχι... Όσο για τις καραμέλες, εμένα μου άρεσε η πράσινη! Δεν ξέρω τι ακριβώς γεύση ήταν αλλά έχω να φάω χρόνια. Μπορεί κάποιος να τις βρει τώρα;;; Ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες διαφημίσεις!
 
Το στυλό του Μίκυ

attachment.php


Το γιο γιο της Coca cola

attachment.php


Το σοκολατούχο του Νουνού!!!

attachment.php
 
krios :thanx2: :thanx2: :thanx2: και γι αυτες τις φωτογραφιες !!!!!!!!!

ωραιο φαινεται το στυλο με τον μικυ :)

Δε γνωριζα οτι το ΝΟΥΝΟΥ ειχε και σοκολατενια γευση
 
@zouzou: υπάρχουν στο αεροδρόμιο απ΄ότι μου έχουν πει. Και μου έφεραν και δοκίμασα αλλά η γεύση δεν είναι πια ίδια.

@zouzou και katerinak: χαίρομαι που σας αρέσουν. Αν δε βαριέστε στα άλμπουμ μου υπάρχουν πολλές.
 
πολυ ωραιες και σπανιες ειναι οι διαφημισεις που εχεις στα αλμπουμ σου κριε :)
 
Εμείς να βαρεθούμε με (τέτοιες) διαφημίσεις;; Είσαι καλά;; :) Τις έχεις σκαννάρει, φωτογραφήσει ή είναι από το δίκτυο;
 
Τις έχω σκανάρει και κάποιες τις έχω φωτογραφίσει από τα περιοδικά μου. Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια #)
 
Εντυπες διαφημισεις απο το "Μεγαλο Μικυ" (περιοδος 1981-1991)

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Για περισσοτερες φωτο πατηστε εδω :)
 
Από τις αρχές της δεκαετίας του 70 (1970-1973) μερικές διαφημίσεις από το αρχείο του τότε (μεταξύ των άλλων ιδιοτήτων του, και διαφημιστή) Παύλου Πισσάνου!

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
1980

pimi.jpg

1985

toshiba.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Συνημμένα

  • .jpg
    .jpg
    6,3 KB · Προβολές: 0
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα