Ρετρό απορίες για το αντίθετο φύλο

και η δική μου απορία είναι διαχρονική. μένει αναπάντητη από τότε που πρωτοαπόκτησα μοτοσυκλέτα.

γιατί τα κορίτσια λένε και πιστεύουν ότι δεν τους αρέσουν οι μοτοσυκλέτες (και ότι δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να ανεβούν) ενώ μετά από την πρώτη βόλτα (έχοντας πρώτα πρήξει το συκώτι σου για να ανέβουν) απλά δεν κατεβαίνουν και θέλουν συνέχεια βόλτες?

πως είναι δυνατόν να υποστηρίζουν την (αδιάλλακτη) γνώμη τους τόσο πολύ και τελικά να την αλλάζουν τόσο εύκολα..?

Maddog είπε:
Γιατί τα κορίτσια δεν πολυέδιναν σημασία όσο ήμουν νέος και ελεύθερος και τώρα που παντρεύτηκα και έκανα και παιδιά έρχονται και μου την πέφτουν ακόμα και στα ίσια;
γυναικεία ανταγωνιστικότητα. μου συμβαίνει ακόμα ενώ πλέον δεν είμαι δεσμευμένος (μάλλον από κεκτημένη ταχύτητα :) )
 
pooky(1) είπε:
13. Γιατί τα κορίτσια δεν σέρνονται στα πόδια μου; Αφού έχω και ZX-Spectrum. (Δεν κάνω πλάκα, μιλάω πολύ σοβαρά) ............
τώρα το πρόσεξα!! ΦΟΒΕΡΟΣ!!! :rofl: :rofl: :rofl: :bow:
 
Γιατί τ' αγόρια ΔΕΝ σηκώνουν το καπάκι της τουαλέτας (ανεξαρτήτως ηλικίας);

Γιατί τ' αγόρια αργούν να ανακαλύψουν το αποσμητικό;

Γιατί τ' αγόρια δεν το πιστεύουν ότι λατρεύω το ποδόσφαιρο;

Γιατί τ' αγόρια κολλούν σαν το γραμματόσημο (οκ, αυτό λειτουργεί και αντίστροφα)

Γιατί τ' αγόρια με έβαζαν μόνο τέρμα στο subbuteo ; (μετά ισιώσαμε)

Αν δεν υπήρχε το "ρετρό" στον τίτλο, θα μπορούσα να γράφω για πάντα :) (στο σπίτι είμαι μία και είναι τρεις)
 
Maddog είπε:
Γιατί τα κορίτσια δεν πολυέδιναν σημασία όσο ήμουν νέος και ελεύθερος και τώρα που παντρεύτηκα και έκανα και παιδιά έρχονται και μου την πέφτουν ακόμα και στα ίσια;
Elementary my dear Watson:)

1. Τον έχει άλλη. Άρα αυτός δεν είναι γκέι.

2. Τον έχει άλλη. Μπορώ να της τον πάρω γιατί είμαι πιο νέα, όμορφη, καταφερτζού κλπ.

3. Τον έχει άλλη. Η πρόκληση δίνει καρδιοχτύπι και πάθος.

4. Τον έχει άλλη. Δε βαριέσαι! Σ' αυτές τις ηλικίες και ποιος δεν είναι καπαρωμένος; Πάμε και ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται καμιά φορά.

5. Τον έχει άλλη. Δεν θα έχει χρόνο για πολλά - πολλά και θα μπορώ να ασχολούμαι και με τον δικό μου άντρα :p

Τα υπό 2, 3, 4 και 5 ξεπερνιούνται με αρκετές ώρες στο ντιβάνι μ' έναν άντρα. Κατά προτίμηση εσύ ξάπλα πάνω, αυτός καθιστός πίσω, ιατρικής ειδικότητας, με ιδιαίτερες απορίες για τα παιδικά σου χρόνια ("πείτε μου, τι σχέση είχατε με τον πατέρα σας στα 4 σας;:p")

ntsmrtz είπε:
Γιατί τα κορίτσια λένε και πιστεύουν ότι δεν τους αρέσουν οι μοτοσυκλέτες (και ότι δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να ανεβούν) ενώ μετά από την πρώτη βόλτα (έχοντας πρώτα πρήξει το συκώτι σου για να ανέβουν) απλά δεν κατεβαίνουν και θέλουν συνέχεια βόλτες? πως είναι δυνατόν να υποστηρίζουν την (αδιάλλακτη) γνώμη τους τόσο πολύ και τελικά να την αλλάζουν τόσο εύκολα..?
Διαμαρτύρομαι εντόνως! Κι αντιτάσσω τη δική μου απορία.

"Γιατί τ' αγόρια θεωρούν πως απλά και μόνο επειδή είμαι κορίτσι δεν μπορώ να ισορροπήσω πάνω σε μια σέλα;"

(έχω χιλιοξεφτιλιστεί στο παρακαλετό στον μονογενή ξάδελφο και σ' ένα σωρό φίλους για να μ' αφήσουν ν' ανέβω στην πολύτιμη μοτοσυκλέτα τους)
 
Ρετρό, χαζή και κλασική απορία, μέχρι και οι Mythbusters το έκαναν θέμα.

Τα κορίτσάκια κλάνουν όπως τα αγοράκια;:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
caprice είπε:
Γιατί τ' αγόρια ΔΕΝ σηκώνουν το καπάκι της τουαλέτας (ανεξαρτήτως ηλικίας);
Νομιζα οτι το προβλημα ειναι το αντιθετο. Οτι το εχουν πανω
 
Αυτό που λέει η caprice το έκανα για πολύ καιρό. Φυσικά το σταμάτησα γιατί έφαγα βρισίδι και από τον πατέρα μου, τη μητέρα μου και την αδελφή μου.

Αυτό που αναφέρει ο bspus το έκανα μέχρι πριν καμιά 10αριά χρόνια όταν έφαγα κράξιμο από τη μητέρα και την αδελφή μου. Και πλέον κατεβάζω και το 2ο καπάκι γιατί είχα διαβάσει ότι σε κάθε τράβηγμα του καζανακίου φεύγουν μικρόβια όταν δεν είναι κατεβασμένο.

Η πλάκα είναι στο πρωινό κατούρημα όταν ο... ξέρετε ( :p ) ήταν "πύραυλος" ( :D ) για να μην φύγουν όλα απ'εξω αναγκαστικά καθόμουν, αλλά ώς συνήθως το καπάκι το σήκωνα μετά! Χιχιχι! Φυσικά από το κράξιμο των γυναικών του σπιτιού και έπειτα σταμάτησε αυτή η συνήθεια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιατί οι καθηγητές, έδειχναν μια σκανδαλώδη εύνοια ακόμα και στα μετρίων επιδόσεων κορίτσια, σε αντίθεση με εμάς που ούτε να μας φτύσουν;
 
RIO είπε:
Γιατί οι καθηγητές, έδειχναν μια σκανδαλώδη εύνοια ακόμα και στα μετρίων επιδόσεων κορίτσια, σε αντίθεση με εμάς που ούτε να μας φτύσουν;
Όχι ακριβώς η απάντηση που θές, αλλά περίπου...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια εποχή η αδερφή μου αγόραζε το Wash and Go 2 σε 1 σαμπουάν και το οποίο χρησιμοποιούσα κι εγώ ενίοτε καθότι αυτό που είχαν οι γονείς μου δε μου άρεσε. Μάλλον τότε έκανε παράπονα η αδερφή μου ότι της τελειώνει γρήγορα κι όταν είπα ότι το χρησιμοποιώ κι εγώ, ο πατέρας μου, μου είπε "Μην το χρησιμοποιείς, είναι για γυναίκες". Για αρκετό καιρό δεν είχα καταλάβει το γιατί...
 
iakovos είπε:
Να προσθεσω οτι για καθε παραξενη κοπελα που συναντησατε υπαρχει ενας "κολλημενος" μπαμπας που της υπενθυμιζε καθημερινα ποσο πολυτιμη ηταν και οτι κανενας δεν ειναι αρκετα καλος για αυτην...
Τα είπε όλα εδώ ο άνθρωπος σε δυο γραμμές.

(Οι οποίες, θα πρόσθετα ότι αφορούν τις Ελληνίδες στο πλειοψηφικό πακέτο της χώρας αλλά κινδυνεύω να βρεθώ στον προκρούστη :D )
 
Πίσω
Μπλουζα