Ρετρό αυτοκόλλητα Πολεμικής Αεροπορίας

Λίγα λόγια για τον μπαμπά μου, ε??

Μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να αρκεστώ σε λίγα λόγια

Θα μπορούσες και μόνο να πεις "Ο Μπαμπάς μου είναι ήρωας".

Εύχομαι να βρεθεί το αυτοκόλλητο, αλλά και να μην βρεθεί μικρή σημασία έχει. Έχεις τη μνήμη του η οποία ειναι ανυπολόγιστη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτό είναι πιο παλιό από του μπαμπά μου- του μπαμπά μου είναι πιο πρόσφατο και είναι κανονική φωτογραφία! Σε υπερευχαριστώ πραγματικά που το έψαξες♥️♥️♥️
Υπηρέτησα την θητεία μου στην ΠΑ ως σμηνίτης την περίοδο από αρχές Μαρτίου 1998 έως αρχές Νοεμβρίου 1999 (σειρά Β' -98).
Δεν γνωρίζω αν έχεις ψάξει αλλά θα μπορούσες να απευθυνθείς είτε στην Ένωση Αποστράτων Αξιωματικών Αεροπορίας, είτε στις δημόσιες σχέσεις της ΠΑ. Επιπλέον δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι σχετικό στο Μουσείο Ιστορίας της ΠΑ (φωτογραφικό υλικό και πιθανές μακέτες των αυτοκολλήτων που εκδίδονταν κατά καιρούς).
Αναζητώντας κάτι σχετικό στο διαδίκτυο και βλέποντας στο βιογραφικό του πατέρα σου ότι υπηρέτησε μεταξύ άλλων και στα F-5, ανεκάλυψα σχετική ανάρτηση άλλου χρήστη στο retromaniax.gr στο θέμα "Ρετρό αυτοκόλλητα"
όπου παρατίθεται η παρακάτω φωτογραφία όπου εικονίζονται αεροσκάφη F-5.
1668253625183.png
Ελπίζω να είναι αυτή ...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παιδιά, καλησπέρα!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα μηνύματά σας!!
Αφού κλείδωσα καταλάθος τον λογαριασμό μου, έκανα καινούριο και σας επισυνάπτω το αυτοκόλλητο το οποίο βρήκα εντελώς τυχαία πριν λίγο στο Facebook! Το έχω ήδη παραγγείλει προς εκτύπωση να το κολλήσω στο αυτοκίνητό μου!!

 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1675263948274.jpg
    FB_IMG_1675263948274.jpg
    120,6 KB · Προβολές: 9
Τελευταία επεξεργασία:
Παιδιά, καλησπέρα!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα μηνύματά σας!!
Αφού κλείδωσα καταλάθος τον λογαριασμό μου, έκανα καινούριο και σας επισυνάπτω το αυτοκόλλητο το οποίο βρήκα εντελώς τυχαία πριν λίγο στο Facebook! Το έχω ήδη παραγγείλει προς εκτύπωση να το κολλήσω στο αυτοκίνητό μου!!


Το έχω ακόμη κολλημένο στο τζάμι του παλιού μου δωματίου.
 
Πίσω
Μπλουζα