Ρετρό γιγάντιες διαφημίσεις (εξωτερικού χώρου)

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.034
Γιγάντιο τακούνι με εκατοντάδες λαμπιόνια, "κράχτης" σε μαγαζί με "υποδήματα μόδας".

attachment.php


Η μασκότ από το αλάτι "ΚΑΛΑΣ".

attachment.php


Και ο νικητής (από πλευράς μεγέθους) :

Πελώρια (χάρτινη) νοικοκυρά, κουβαλάει δυσθεώρητες ποσότητες αλλαντικών "ΝΙΚΑΣ".

attachment.php
 
η τρισάθλια οικοδομή πίσω από το "ΚΑΛΑΣ" βγάζει μάτι... :xm: (χμ... καλό θεματάκι. "ρετρό ακαλαίσθητες κατασκευές")
 
Το τακούνι ήταν σήμα κατατεθέν στην οδό Εγνατία στη Θεσσαλονίκη! Ακόμα και όταν έκλεισε το μαγαζί που το είχε και στη θέση του άνοιξε αλυσίδα, το κράτησε συμβολικά!
 
πω! αυτό της εγνατίας το θυμήθηκα άμεσα! αλλά γιατί λέτε ''τακούνι'' και όχι γοβάκι (ας πούμε)?

sypsi, τώρα που σε πετυχαίνω, έχεις κάποια σχέση με ιατρική? γιατί το ψευδώνυμό σου μου προκαλεί μια ανησυχία ...
 
να σου πω την αλήθεια: δεν ξερω τη διαφορά τακουνίου-γοβακίου!!!! Βασικά το ψευδώνυμο είναι αρχικά επιθέτου κ προσπαθεί να κάνει λογοπαίγνιο με την άλλη σήψη! Όσο για ιατρική..... Ούτε απ' έξω! Σε κάτι ορκωμοσίες φίλων μόνο!!!!! Της Φιλολογίας είμαι! Α, και είμαι ο sypsi, καθότι ούτε αυτό ξεχωρίζει από το ψευδώνυμο!!!!!! Εντάξει εξομολογήθηκα και για Δεκαπενταύγουστο!!!!!!! :p
 
Το τακούνι, φωτισμένο το βράδυ ήταν αρκετά εντυπωσιακό για την εποχή! Πραγματικά σήμα κατατεθέν....
 
Παιδιά εγώ θυμαμαι παλιότερα που έμενα σε πολυκατοικία, στην απέναντι πολυκατοικία στα πλαινά της υπήρχε μια τεραστια διαφημιση σαν τοιχογραφία καποιου προιόντος. Ελπίζω αυτη η αναμνηση να ανταποκρίνεται όντως στην πραγματικότητα και να μην ειναι προιον της φαντασιας μου μετα από τοσα χρόνια! θυμαται κανεις κα΄τι αναλογο;
 
sypsi είπε:
Το τακούνι ήταν σήμα κατατεθέν στην οδό Εγνατία στη Θεσσαλονίκη! Ακόμα και όταν έκλεισε το μαγαζί που το είχε και στη θέση του άνοιξε αλυσίδα, το κράτησε συμβολικά!
Μέχρι που ήρθε στο κεφάλι κάποιων περαστικών μετά από χρόνια 8)
 
Η νοικοκυρα το σουπερ μαρκετ της φωτο ηταν στην Ελευσινα οποτε περνουσαμε με τους δικους μου με το ιχ μου εκανε εντυπωση το ποσο μεγαλη ηταν.

Η μασκοτ ΚΑΛΑΣ την ειχα δει αλλα δε μπορω να θυμηθω που...
 
Πίσω
Μπλουζα