Ρετρό γράψιμο πάνω στη σκόνη των αυτοκινήτων

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
435
Πάνω στη σκόνη γράφεις πολλά πράγματα. Από ένα ''σ' αγαπώ'' που δεν τολμάς να πεις γιατί φοβάσαι μέχρι το ...''θέλω πλύσιμο'' . Το ''θέλω πλύσιμο'' ήταν μια ρετρό παιδική μου συνήθεια για κάποια περίοδο μέχρι που το έκοψα λόγω ... σκόνης! Για να είμαι πιο ακριβής είχα αισθητηριακό πρόβλημα. Εσείς γράφατε πάνω στα αυτοκίνητα ( ή μήπως καλύτερα να ρωτήσω αν το κάνετε ακόμα; )
 
Θέλει και ρώτημα???? :) Φυσικά και γράφαμε!!! Συνήθως όσο θυμάμαι γράφαμε το κλασικό "θέλω πλύσιμο" ή την ομάδα μας π.χ. ΠΑΟ 13 κλπ. (γελοία συνήθεια τελικά- το φοβερό είναι να το βλέπεις σε nickname π.χ babis13) :D

Τώρα πλέον δεν γράφω (κι εγώ λόγω σκόνης...) αλλά γράφει ο γιός μου το δικό μας αμάξι όταν (συνήθως) είναι μες στη σκόνη...
 
Εννοοιται πως εγραφα και γραφω ακομα αν θελω να πειραξω καποιον φιλο.Τα πιο συνηθισμενα που εγραφα ηταν ΠΑΟΚ και συνθηματα της ΠΟΚΑΡΑΣ αλλα και κοροιδευτικα σχολια για τον ιδιοκτητη αρκετες φορες :p Φυσικα σχεδιαζα και διαφορα αλλα πραγματα που δεν μπορω να τα αναφερω εδω μεσα :diablotin:
 
Γράφαμε το "θέλω πλύσιμο το καημένο"...
 
Και εγω εγραφα διαφορα και ακομα δηλαδη μερικες φορες. Συνηθως εγραφα "Θρυλος","Gate 7","Ajax" και διαφορα εντος παρεας πειραγματα που δεν επιτρεπεται να γραφουν :D
 
Πάντως, αν παρατηρήσετε, στη σημερινή εποχή τα αυτοκίνητα είναι πολύ περισσότερο καθαρά. Αν εξαιρέσεις το parking στους Μύλους της Μυκόνου, σπανίως βρίσκεις "κατάλληλα βρώμικο" αυτοκίνητο για να γράψεις. Μόνα αν υπάρχει κάποιο εγκαταλλειμένο.
 
Κλασσικά ΠΑΟΚ, Θ4 και τέτοια...λίγο παράξενο αλλά δεν έγραψα ποτέ "θέλω πλύσιμο"...
 
''θέλω πλύσιμο!''

''Θέλω πλύσιμο ρε...κλπ''

''Σ' αγαπώ-I love you'' μαζί με τη σχετική καρδούλα με βελάκι

''Θρύλος, ΑΕΚ, ΠΑΟ...κλπ...''

Αν έγραφα και συνεχίζω να γράφω στις σκόνες αυτοκινήτου; Μερικές φορές...
 
Αν ηταν σαραβαλο, "θελω πεταμα".
 
Πολύ μικρός είχα διαβάσει τη φράση "ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ". Τόσο μικρός, που μου πήρε χρόνια να το πιάσω...
 
Αυτή η συνήθεια πάντως είναι διαχρονική. Σήμερα είδα ένα πολύ πολύ σκονισμένο αυτοκίνητο επάνω στο καπό του οποίου ένα μεγάλο ''παιδί'' έγραφε: με λένε μπιρμπίλω και είμαι μπιμπελό! :D
 
Πίσω
Μπλουζα