Ρετρό διαγωνισμοί στα κόμιξ

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
431
Πιστεύω ότι θα γελάσετε :D

picture.php


picture.php


picture.php
picture.php


και το καλύτερο: παιχνίδι δυναστεία με τα κλασσικά: κερδίζεις ένα τετράγωνο (και μόλις φτάσεις εκεί:τι κρίμα, ο τζεφ έπαθε ατύχημα, χάνεις τρεις γύρους και χάνεις γενικότερα χαχα)
picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι άλλοι διαγωνισμοί :)

picture.php


picture.php


picture.php
 
Όχι ρε φίλε!!!

Carnation και οι κακοί (Γλούτον? - και αν θυμάμαι το τέλος του τραγουδιού: "Την απίθανη γεύση να πίνεις, αν θες σαν τον Carnation να γίνεις!")....!!!! Κουϊκάρας και το σακίδιό του! :)

Κριέ, κατάφερες να με συγκινήσεις και πάλι!

You rule! ;)
 
Από τα Μίκυ Μάους

DSC06361.jpg

DSC06310.jpg

DSC06312.jpg

DSC06313.jpg

DSC06300.jpg
 
Ωραία ευρήματα!

Σε παιδικά περιοδικά είχα δει διαγωνισμό Nesquik στον οποίο συμπλήρωνες ένα κουπόνι με τα στοιχεία σου, έστελνες ένα χρηματικό ποσό και έπαιρνες ταχυδρομικά το τσαντάκι μέσης του Κουίκι, αργότερα είχαν βάλει και σχολικό σακίδιο Κουίκι, πάλι με συμπλήρωση κουπονιού και χρηματικό ποσό...
 
Διαγωνισμοί Yoko Choko, Bubblicious και Big Babol τους θυμάμαι ακόμη. Η τελευταία μάλιστα είχε δημιουργήσει και λέσχη. Τώρα τι είδους λέσχη ήταν αυτή, θα μασάγανε τσίχλες τα μέλη όλη μέρα;
 
Θυμάμαι έναν διαγωνισμό από το Carnation που ήταν από τους ελάχιστους που είχα πάρει μέρος, και μπορεί να μην είχα κερδίσει το μεγάλο δώρο, όμως μου είχαν στείλει έναν φακό τσέπης ο οποίος μάλιστα ήταν και πάρα πολύ καλός! :D

Και πέρα από αυτό, για 2-3 χρόνια τα Χριστούγεννα μου έστελναν κάρτα ή ημερολόγιο...
 
johnny19818 είπε:
Η τελευταία μάλιστα είχε δημιουργήσει και λέσχη. Τώρα τι είδους λέσχη ήταν αυτή, θα μασάγανε τσίχλες τα μέλη όλη μέρα;
:rofl: Άμα ήταν πολύ φανατικοί οπαδοί...
 
johnny19818 είπε:
Διαγωνισμοί Yoko Choko, Bubblicious και Big Babol τους θυμάμαι ακόμη. Η τελευταία μάλιστα είχε δημιουργήσει και λέσχη. Τώρα τι είδους λέσχη ήταν αυτή, θα μασάγανε τσίχλες τα μέλη όλη μέρα;
Είχα γίνει μέλος στο κλαμπ Bubblicious. Το μόνο που έλαβα ήταν ένα μπρελόκ :D
 
Χα χα κι εγώ έλαβα το μπρελόκ! Δεν είχα αφήσει club για club τότε, θυμάμαι :) .
 
Ένας τρελός διαγωνισμός "εκατομμυριούχων", από το τρελό κόμικ Σεραφίνο, στα 70's :) Κανονικά θα τα σκάναρα, αλλά δεν έχω σκάνερ αυτήν την περίοδο, κι έτσι έβγαλα φωτογραφίες:

SAM_0319.jpg

SAM_0322.jpg

SAM_0324.jpg

SAM_0326.jpg
 
Πραγματικά μεγάλος διαγωνισμός!!!

Δε τον είχα ξαναδεί...

:thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα