Ρετρό διλήμματα !

Badge είπε:
Blagger, με μικρή διαφορά όμως.

Badge είπε:
Χμμ... πιο πολύ Chuckie Egg είχα παίξει.

Badge είπε:
Arkanoid 2 Revenge of Doh (δεν έχω παίξει το Krakout)

Badge είπε:
Match Day 2 χαλαρά. To Match Day 2 ήταν τέχνη, τί λέμε τώρα;!

Και κανα Buitre στα ενδιάμεσα βέβαια!

Badge είπε:
Δεν είχα κανένα από τα δύο δυστυχώς.

Badge είπε:
Commando για μονό, Ikari για διπλό.

Badge είπε:
Operation Wolf. Cabal στην Amiga και στα Arcade :)

(Άσχετο τώρα αλλά μια και το θυμήθηκα: Πρόπερσι πήγα Ιταλία με Superfast και είχε μέσα αίθουσα ηλεκτρονικών με Cabal, Pang, Pac-Man και κανα δυο ακόμα που δεν θυμάμαι τώρα. Κουφάθηκα εντελώς! Το Cabal όμως είχε πρόβλημα και σ-ε-ρ-ν-ό-τ-α-ν-ε.)

Badge είπε:
Kane, Kane ή Kane? (still my favorite)
Κι εμένα είναι ένα από τα αγαπημένα μου (και κανένας από τους Amstradικούς που συναναστρεφόμουν τότε όχι μόνο δεν το είχε, ούτε καν γνώριζε το παιχνίδι αυτό.)

Thanks for the memories!
 
Kane Rulez !! (και ο mymainman επισης, καλως ηρθες badge :) )
 
Badge είπε:
Blagger ή Manic Miner?Chucky Egg ή Roland in Time?

Arkanoid ή Krakout?

Match Day 2 ή Kick Off?

Alien 8 ή Head over Heels?

Commando ή Ikari Warriors?

Operation Wolf ή Kabal?

Kane, Kane ή Kane? (still my favorite)

(- Σε έπιασε το σύνδρομο Amstrad... σου 'ρθε πάνω στην τρέλα τώρα, έτσι; )
Ακόμη ένας πάλιουρας στο φόρουμ..καλώς ήρθες σερίφη Badge στην ρετρό οικογένεια μας!! :)
 
Να είστε όλοι καλά, και καλώς σας βρήκα... κι αν έχασα το προηγούμενο meeting που έγινε στα Βόρεια, ευελπιστώ είτε σε επανάληψη είτε σε μετατόπιση προς τα κάτω. Γιατί έχω και καιρό να δω τον πολύτεκνο του forum (γεια σου oρε Geoanas :) )
 
Σκορδαλιά ή Αλιάδα; ΜΠΟΥΡΠΠΠ!!!.... Ωχ... συγγνώμη....(πω πω σκορδίλα!)

Και μη γράψει κανένας Αλιάγα!!! :D
 
Γαλακτομπούρεκο ή καταίφι ;

Ρετρό δίλλημα σε επαρχιακά καφενεία,

όταν δε μπορούσαμε να παραγείλουμε "σουφλέ σοκολάτας" ή "brownie"

που στις μέρες μας κοντεύεις να τα βρίσκεις και στο τελευταίο χωριό !
 
Μεγα διλλημα...ποτε θα αρχιζαμε τα αγγλικα?....στην 3η δημοτικου ή στην 4η?(πιο νωρις δεν επαιζε...) (ευτυχως τα αρχισα στην 4η...κερδισα ενα χρονο περισσοτερου παιχνιδιου!!!):biglaugh:
 
Εγώ πάντως τα Αγγλικά τα άρχισα στην 2α, με τελικό αποτέλεσμα να έχω στα 16 Proficiency, οπότε και κέρδισα ελεύθερο χρόνο εκεί που πραγματικά χρειαζόταν: στο Λύκειο! :)

Έτσι μπορούσα να ασχοληθώ περισσότερο με το πιο σημαντικό retro δίλημμα από όλα: φραπέ ή ουφάδικο; (λεφτά και για τα δύο μαζί δεν...)
 
dim είπε:
Μεγα διλλημα...ποτε θα αρχιζαμε τα αγγλικα?....στην 3η δημοτικου ή στην 4η?(πιο νωρις δεν επαιζε...) (ευτυχως τα αρχισα στην 4η...κερδισα ενα χρονο περισσοτερου παιχνιδιου!!!):biglaugh:
Χμμ... και τώρα το στάνταρ είναι "Αγγλικά 2α ή 3η δημοτικού; Και η δεύτερη γλώσσα 5η ή 6η;" (Κάποιες οικογένειες το πάνε και ακόμη παρακάτω)
 
ΠΑΡΑΜΑΓΟΥΛΕΣ ή ΙΛΑΡΑ;

ΣΤΡΑΤΟΣ ή ΓΕΝΝΑ;

ΜΑΛΛΙ ΤΗΣ ΓΡΙΑΣ ή ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙ ΜΑΓΚΟΥΡΑ ΠΟΛΥΧΡΩΜΟ;

ΣΑΝΤΕ ή ΣΕΡΤΙΚΑ;

ΣΑΜΑΛΙ ή ΚΑΡΥΔΟΠΙΤΑ;

ΑΓΓΙΝΑΡΕΣ ΩΜΕΣ ΜΕ ΑΛΑΤΑΚΙ ή ΤΣΙΤΣΙΡΙ;
 
Death2Eliza είπε:
thorne η rigde?
(για το bananarama vs bangles, ψηφιζω ΒΑΝGLES!!! OI θεες μου!! μυρτω θα μαλλιοτραβηχτουμε μου φαινεται! :diablotin: )
Θα μου....:argue: :krach: :bash: ............δεν μπορώ και να εκφραστώ:stfu:!!!

Bananarama ΛΕΜΕΕΕΕ:shout::protest: :acoustic: :ylsuper:!!!
 
-Απόψε μωρό μου, θα σε πάω κάπου καλά να το γλεντήσουμε !

-Υπέροχα ! Πανταζή ή Αντύπα ;
 
Tomahawk ή Pacman;
 
ΕΡΤ1 ή ΕΤ2....????????????

Μανίνα ή Κατερίνα ????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πραγματικά ρέτρο δίλλημα εδώ είναι το "ΕΡΤ ή ΥΕΝΕΔ". Τα 1 και 2 στο όνομα είναι αρκετά μεταγενέστερα. :)
 
λοιπον.με μια καποια χρονολογικη σειρα..ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ η ΠΑΠΑΓΟΣ..ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ η ΤΑΝΚΣ..ΣΑΡΑΒΑΚΟΣ η ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ..ΜΙΜΗ η ΜΑΡΓΚΑΡΕΤ..ΟΛΑΦ ΤΟΝ η ΛΑΓΙΟΣ ΝΤΕΤΑΡΙ..ΚΟΣΚΩΤΑΣ η Σ(Φ)ΑΛΙΑΡΕΛΗΣ..ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ η ΠΑΠΑΚΙ....εκτος ισως απο το πρωτο ολα τα αλλα απασχολησαν ολους τους γιγαντες της διανοησης που ανταμωσαμε σ αυτο το φορουμ ως μια σπανια ευθυγραμιση αστρικων σωματων...χικ. :beerz:
 
Maddog είπε:
Το πραγματικά ρέτρο δίλλημα εδώ είναι το "ΕΡΤ ή ΥΕΝΕΔ". Τα 1 και 2 στο όνομα είναι αρκετά μεταγενέστερα. :)
...τώρα που το ξανακοιτάω...έχεις απόλυτο δίκιο....το αρχικό δίλλημα ήταν αυτό που αναφέρεις εσύ !... :)
 
Αν δεν μου διεφυγε....ξεχασατε ενα κλασσικο..

Μαγκας ή δαγκας?

Και το επισης κλασσικο...

Τι ειναι πιο βαρυ; 1 κιλο βαμβακι ή 1 κιλο σιδερο;
 
Πίσω
Μπλουζα