Ρετρό-ελληνικά εξώφυλλα απο VHS ταινιων του Jackie Chan

Jackie dragon είπε:
Εχει πολλες αλλες παρομοιες κορυφαιες ταινιες ο Jackie.. οπως το "Wheels on meals" (γνωστό και ως "Spartan-X" στην Ιαπωνία) (παραγωγης 1984) η οποια ειναι εξ'ολοκληρου γυρισμενη στη Βαρκελώνη της Ισπανίας, και περιλαμβανει την απίστευτη μάχη μεταξύ του Jackie Chan και του αήττητου θρύλου του kick-boxing, Βenny Urquidez η οποια μαχη εχει ψηφιστει απο το αμερικανιο περιοδικο "Black belt" (μαυρη ζωνη) ως η καλυτερη σκηνη μαχης σε ταινια πολεμικων τεχνων. Χαρακτηριστικο της ταινιας ειναι πως η "καντονεζικη" βερσιον σε σχεση με την μεταγλωττισμενη "αμερικανικη", εχουν τελείως διαφορετικό soundtrack! Ταινιογραφια του Jackie Chan μπορειτε να δειτε κι εδω : http://www.imdb.com/name/nm0000329/
http://www.youtube.com/watch?v=LZ0cBwUro0U&feature=related

Το συγκεκριμενο το έχω δει σαν τίτλο και ως "Η μπουλντόζα του καράτε"!!!! :D
 
Σας παραθετω ακομα 3 ελληνικα εξωφυλλα VHS ταινιών του Jackie Chan που αγόρασα επειτα απο βόλτα στο Μοναστηράκι! Προκειται για τις ταινίες "Dragon's forever" "Police Story 3" και "Twin dragons"! Αν θελετε μπορω να κανω ξεχωριστες φωτογραφιες για το καθε εξωφυλλο ωστε να τα δειτε και σε καλυτερη αναλυση!

969983_548299801877774_1357085392_n.jpg
 
Τώρα οι τίτλοι μου φαίνονται λίγο ''καμμένοι'', άκυροι, πώς να το πω ή κάνω λάθος;
 
Ξέρω ότι θα γίνω εκνευριστική, αλλά μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις την πηγή της φωτό? (που εικάζομαι ότι είναι από το facebook?)....

Μην το αμελείτε - είναι αρκετά σημαντικό! ;)
 
Δειτε κι αλλα 4 !

asd.jpg

$.jpg

5.jpg

etr.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aκομα 2 πολυ δυνατά εξώφυλλα απο ελληνικά vhs του Jackie Chan:

$_57we.jpg

$_57tre.jpg
 
Aπιστευτης εμπνευσης τιτλοι,αλλης εποχης.
 
57t.jpg
-

Χαμός στο Μπρόνξ (Rumble in the Bronx - 1995) ----------------- Το γεράκι (Drunken Master - 1978)

 

 


57sd.jpg

57t.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


Θανάσιμος κεραυνός (Wheels on meals 1984) -------- Aνίκητος αετός του καράτε (Killing meteors 1976)

 


image.jpg

577.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα κλάψω από συγκίνηση. Σαν να είμαι στο βίντεοκλαμπ και τα βλέπω στο ράφι.
 
57ds.jpg -

-

572wr.jpg

57ff.jpg

57f.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σαν να είμαι σε video club :D . Πολλά εξώφυλλα τα θυμάμαι από τότε...
 
Να και μια δικια μου φωτο, κλικαρετε επανω για καλυτερη εικονα

DSC02365.jpg

DSC02367.jpg

DSC02366.jpg
 
Φίλε Jackie Dragon δεν ξέρω αν τα ανέβασες έπειτα τμηματικά, αλλά οι φωτογραφίες του 1ου ποστ πλέον δεν εμφανίζονται.
 
Johny's right!

Jackie, αν μπορείς να τις ξαναποστάρεις ή να τις βάλεις σε ένα άλμπουμ, για να τις αντικαταστήσουμε.

Thanks! :)
 
Nαι αυτο ειχα παρατηρησει κι εγω εδω κι αρκετο καιρο, επρεπε ηδη να το ειχα διορθωσει.. Θα τις ανεβασω ολες τις photo απο τα εξωφυλλα σε αλμπουμ..
 
Thanks! :)

Όταν το κάνεις, στείλε pls ένα pm να αποκαταστήσω το link στο πρώτο ποστ & να σβήσω τα offtopics!
 
Πίσω
Μπλουζα