Ρετρό εξαφανισεις

O Όσκαρ ένας γάτος που είχε υιοθετηθεί απο το νοσηλευτικό προσωπικό των ΗΠΑ το 2005 ως θεραπευτικό ζωακι , προέβλεπε τον θάνατο πολλων ασθενων. Προέβλεψε πανω απο 25 φορες των θανατων ασθενων του νοσοκομείου. Πήγαινε στο κρεβάτι πχ.ενός άρρωστου και καθόταν δίπλα Μέτα απο λίγες ώρες ο άρρωστος αυτός πέθαινε. Πότε δεν εξηγήθηκε το φαινόμενο.
F8VgPlXWoAA_C8u.jpeg
 
O Όσκαρ ένας γάτος που είχε υιοθετηθεί απο το νοσηλευτικό προσωπικό των ΗΠΑ το 2005 ως θεραπευτικό ζωακι , προέβλεπε τον θάνατο πολλων ασθενων. Προέβλεψε πανω απο 25 φορες των θανατων ασθενων του νοσοκομείου. Πήγαινε στο κρεβάτι πχ.ενός άρρωστου και καθόταν δίπλα Μέτα απο λίγες ώρες ο άρρωστος αυτός πέθαινε. Πότε δεν εξηγήθηκε το φαινόμενο.
Προβολή συνημμένου 267730


 
Κάποιος ντυμένος ως κλόουν του it στην Σκωτία βάζει στα σοσιαλ challenges εν οψει χαλογουιν. Το θεωρείται σωστο;
 
να πω κι εγώ τη ρετρό εμπειρία του εφόρου καταφυγίου μας του ορειβατικού....
Είναι μέσα της δεκαετίας του '80 και είναι ολομόναχος στο καταφύγιο... (το καταφύγιο είναι στη μέση του πουθενά πάνω στο βουνό πάνω από τις Ασίτες . είναι πολύ γερά χτισμένο και έχει πολύ καλή θέρμανση με ξυλόσομπες).
είναι παραμονή καταιγίδας και φυσάει, βροντάει και γενικά είναι έτοιμος ο καιρός να βρέξει με το τουλούμι.
μια στιγμή σαν να ακούει μια φωνή να φωνάζει, Νίκο, Νίκο.
τον έφορο όμως τον λένε Φάνη, όχι Νίκο. Μιλάμε τώρα ο άνθρωπος έχει φρικάρει.
Και μετά από λίγο ακούει ένα ουρλιαχτό, σαν αλύχτισμα.
Βγαίνει έξω με το φακό κοιτάζει γύρω-γύρω, τίποτα. Και μετά βλέπει τις γρατζουνιές στην πόρτα. Φρικάρει τελείως γιατί νομίζει ότι τον κυνηγούν χίλιοι δαίμονες.ορμαει μέσα στο καταφύγιο κλειδώνεται αμπαρωνεται και κουκουλωνεται στο κρεββάτι με τις κουβέρτες.πήγε σχεδόν 4 μέχρι να κοιμηθεί. και το πρωί που ξαστέρωσε βγαίνει έξω, και η καμινάδα έτριζε λίγο απ' τον αέρα, και ακουγόταν μες στην καταιγίδα κάπως σαν Νίκο, Νίκο. Και ο "δαίμονας" που ούρλιαζε και γρατζούνιζε την πόρτα ήταν κάποιος σκύλος, από αυτούς που δυστυχώς παρατάνε οι βοσκοί στην ερημιά να ψοφήσουν, και έψαχνε καταφύγιο για να γλυτώσει από την βροχή.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καταγραφή και πείραμα που έγινε τέλη 40 όταν έδωσαν ναρκωτικά σε αραχνες. Συγνώμη η καφεΐνη έκανε χειρότερη καταστροφή από την μαριχουανα και τα ηρεμιστικά. Εννοείται ότι έχεις στερητικό όταν κόβεις τον καφε
F9854fdWoAACodM.jpegF986rRHXMAAITiy.jpeg
 
επίσης μια φορά τα ανιψάκια μου όταν ήταν μόνα στο σπίτι τους (μένουν σε ένα χωριό πολύ κοντά στο Ηράκλειο) άκουσαν ξεκάθαρα μια φωνή να φωνάζει το όνομα της μεγαλύτερης απ' τις δυο, και μάλιστα με ρώτησαν αν είχα πάει εγώ εκεί. δεν ήταν κανείς σίγουρα κοντά και που να ξέρει το όνομα της. επίσης μια φορά που ήμασταν στο χωριό το κλιματιστικό έκλεισε μόνο του το ίδιο και η πόρτα. τα ανιψάκια μου είναι πολύ σοβαρά και δεν είναι ούτε μυθομανή ούτε φαντασιόπληκτα. ίσως να μην υπάρχει λογική εξήγηση για αυτά.
 
Αναφερόμενοι στο φαινόμενο Μαντέλα ο μπάρμπας από την μονοπολι δεν φοράει μονοκλ; τον θυμάμαι να φοραει
088e6fe6-f994-4c6c-a60c-c198b9991dd8-600x314.jpg
 
Αναφερόμενοι στο φαινόμενο Μαντέλα ο μπάρμπας από την μονοπολι δεν φοράει μονοκλ; τον θυμάμαι να φοραει
Προβολή συνημμένου 268973

Όταν ήμουν μικρός ο μπάρμπας που λες και εσύ απο την Μονόπολη μου θύμιζε τον ηθοποιό Νίκο Κούρο απο το ρετιρέ! :biglaugh:
 
Μοιαζει πολύ με την περίπτωση του δικού μας Θεοφίλου σεχιδη, σκότωσε έξι μέλη της οικογένειας του γιατί φωνές του είπαν να το κάνει. Αργότερα όσοι έμειναν στο σπίτι ως ενοικιαστές μιλούσαν για περιεργη μεταφυσική δραστηριότητα και εγκατέλειπαν άμεσα το σπίτι, έτσι βγήκαν και οι ταινίες. Η αλήθεια είναι πως και τσάμπα να στο δώσουν το σπίτι και μέγαρο να ναι πως να μείνεις οταν ξέρεις πως έχουν γίνει έξι φονοι στον χώρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μια περιοχή στο βερμοντ που έχουν συμβεί πολλές περίεργες εξαφανισεις από την δεκαετία του 40'
 
Πίσω
Μπλουζα