Ρετρό εξώφυλλα ταινιών τρόμου

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας telonio
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Aardvark είπε:

Whistler's Mother




whistlers_mother.jpg

Ακριβως αυτος! :thumb:

Πραγματικα πολυ εξυπνη αφισα και πολυ ωραιο cult εργο! Θα προβληθει συντομα και remake αλλα δεν φαινεται καλο!

Επισης πολυ ενδιαφερον παρουσιαζει και το poster του A Nightmare On Elm Street 4 The Dream Master στο οποιο απεικονιζεται ο Freddy ως James Bond! Ομως το ποστερ καταργηθηκε αμεσως λογω του οτι χρησημοποιουσε το λογοτυπο του Bond. Δεν το βρηκα στο internet πουθενα οποτε αν θελετε να το δειτε πειτε μου για να το σκαναρω μιας και το εχω απο ενα βιβλιο που εχει αφισες!
 
Aπό γνωστό πίνακα ήταν και το εξώφυλλο του American Gothik (1987), με τον Ρόντ Στάιγκερ. Πολύ καλό και εκείνο...

http://www.imdb.com/title/tt0094642/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απίστευτο αυτό με τον πίνακα.

Δεν το είχα υπόψιν μου.

Ευχαριστώ μάγκες.
 
Ταινιάρα το fright night ή αλλιώς όπως το λέμε με τον κολλητό μου frrrrrrright night.....

Είχε βγει και fright night ΙΙ, αλλα είχα ακούσει πως ήτανε μάπα.
 
To Communion ( Alice sweet alice), φοβερή ταινία! To πέμπτο πάτωμα πρώτη φορά το ακούω, θα το ψάξω. Έχει και καλό εξώφυλλο...
 
Τα θυμάμαι καθαρά τα τρια πρώτα!!! Βάλε και άλλες georgeikos... :)
 
Πολυ ωραια τα εξωφυλλα Georgeiko!!! :D

Τρομερη εντυπωση μου κανει το ελληνικο εξωφυλλο της ταινιας "Το Σπιτι Της Γιαγιας" γιατι τα παιδια που βρισκονται σε αυτο δεν ειναι αυτα που παιζουν στην ταινια!!

Tα κανονικα ειναι αυτα!!!

5142PZ62C5L._SL500_AA240_.jpg
5142PZ62C5L__SL500_AA240_.jpg

μερικα ακομα αγαπημενα μου

The Toolbox Murders 1978

images
images93S3DF93.jpg

Curtains 1983

5.jpg
5.jpg

Aenigma 1987


AenigmaDVD.jpg
AenigmaDVD.jpg


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
argy είπε:
Πολυ ωραια τα εξωφυλλα Georgeiko!!! :D Τρομερη εντυπωση μου κανει το ελληνικο εξωφυλλο της ταινιας "Το Σπιτι Της Γιαγιας" γιατι τα παιδια που βρισκονται σε αυτο δεν ειναι αυτα που παιζουν στην ταινια!!

Tα κανονικα ειναι αυτα!!!

5142PZ62C5L._SL500_AA240_.jpg


μερικα ακομα αγαπημενα μου

The Toolbox Murders 1978

images


Curtains 1983

5.jpg


Aenigma 1987


AenigmaDVD.jpg



χαχαχα πλακα εχει...και εβαλαν ασχετα παιδια λογω ελληνικου εξωφυλλου? πολυ ωραια τα εξωφυλλα σου..μου αρεσει το toolbox και το curtains
 
argy είπε:
Απο το Mother's Day 1980 πολυ ωραιο εργο και πολυ εξυπνη αφισα αφου το θεμα της ειναι απο γνωστο πινακα!
mothers_day_1980.jpg


Απο το σχετικα αγνωστο Final Exam 1981 πολυ ωραιο και αυτο με πολυ καλο soundtrack

Final%2BExam.jpg


Απο το The Initiation 1984 με τις Daphne Zuniga και την γνωστη σε ολους μας απο την τολμη και γητεια Hunter Tylo

Picture3+001.png
το mother's day υπαρχει με υποτιτλους? ξερεις τον ελληνικο τιτλο?
 
Ο ελληνικός τίτλος του Mother's day (1981) στην vhs ήταν " χρόνια πολλά ετοιμάσου να πεθάνεις"...
 
Σε κάποιο παλιό βιντεοκλάμπ ίσως, γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει σε ελληνικό dvd..
 
Και σε dvd εκτος του αμερικανικου εχει κυκλοφορησει μονο απο την Ολλανδια αλλα και παλι δεν εχει υποτιτλους. Αξιζει παντως πολυ σαν εργο!!

και αλλα εξωφυλλα

Visiting Hours 1982


images
imagesE1UXM3MZ.jpg

 


Girls Nite Out 1982



761-1.jpg
Προβολή συνημμένου 130260

 


Night Of The Creeps 1986



night_of_the_creeps1.jpg
night_of_the_creeps1.jpg

 


Night Screams 1988



747-1.jpg
747-1.jpg




761-1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο βρε argy για τα εξώφυλλα :)
 
telonio είπε:
Carrie (1976)
H κοπέλα βουτηγμένη στο κόκκινο χρώμα (όχι δεν είναι αίμα) είναι κάπως.

Είναι αίμα, είναι από την σκηνή μετά τον χορό που της έχουν πετάξει το αίμα του γουρουνιού που έσφαξε ο Τραβόλτα!

Έπεσα πάνω στο θέμα ψάχνοντας κάτι άλλο και πραγματικά έχω ενθουσιαστεί!!!!

Με θυμάμαι πιτσιρίκι να πηγαίνω στο βίντεο κλαμπ της γειτονιάς μου και να σφυρίζω αδιάφορος κοιτώντας τα εξώφυλλα των θρίλερ, ενώ ο ιδιοκτήτης με κοιτούσε λίγο περίεργα νομίζοντας ότι είμαι στα "πονηρά"!!!!!

Πολλές μου έχουν μείνει απωθημένο να τις δω!!!!

Τέλειο θέμα, μπράβο σε όλους που ανεβάσατε τις φωτό!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα