Ρετρό επισκέψεις Heavy Metal συγκροτημάτων, σε "σκυλάδικα"

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.041
Αν ο φωτογραφικός φακός δεν αποτελούσε αδιάψευστο μάρτυρα,

το παρόν νημάτιο, θα μπορούσε να θεωρηθεί ότι "φλερτάρει" με το τρολάρισμα.

Στην παρακάτω φωτογραφία (η οποία αποτελεί ένα μουσικό cross-genre μανιφέστο) βλέπουμε τους θρυλικούς SCORPIONS

να έχουν επισκεφτεί ένα γνήσιο "λαικό κέντρο διασκέδασης" (λέγετέ με και "σκυλάδικο").

Ο τραγουδιστής που είναι από πάνω τους, είναι ο τρισμέγιστος ΤΑΚΗΣ ΛΙΒΑΝΟΣ και η φωτό χρονολογείται από το 1982.

Προβολή συνημμένου 82602

Παρατηρήστε :

1. Το τραπέζι με τη "γυναικοπαρέα" πίσω από τους "Σκορπιούς".

Πρώιμο "γυναικείο batchelor" ή "κονσοτράπεζο" ; Εσείς αποφασίζετε...

2. Το καρα-καλτ ρετρο-γκαρσόνι, με το κόκκινο σακάκι και το ασορτί παπιγιόν.

Έχετε υπόψη σας, άλλες αντίστοιχες επισκέψεις heavy-metal συγκροτημάτων σε "σκυλάδικα" ;

Υ.Γ. #1 : Κρυφή φαντασίωσή μου, είναι να ακολουθήσουν ποστ του στυλ :

<< Λες και ήταν χθες, θυμάμαι τον Lemmy να σπάει πιάτα στον Τάκη Κατσάνη >> ή

<< Ήμουν αυτόπτης μάρτυρας, β' λαικής τραγουδίστριας, που "μάδησε" τον Joe de Maio >>

Υ.Γ. #2 : Ένα μεγάλο μπράβο στην επιλογή μαγαζιού, του όποιου "νυχτερινού καθοδηγητή" των Scorpions.

Ο Τάκης Λιβανός είναι μια από τις καλύτερες λαικές φωνές.

Η φωτογραφία "αλιεύτηκε" από την προσωπική του σελίδα, στο "Φατσοβιβλίο" του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό πρέπει να είναι ο πατέρας όλων των ρετρο-threads εδώ μέσα!

Φυσικά by exetlaios! © :worship:
 
Οτι θα εφταναν οι Σκορπιοι να σπανε πιατα σε σκυλαδικο....ουτε που το ειχα φανταστει!!!!! :eek:

Α ρε "Athens by Night"...ησουν/εισαι πολυ μπροστα!!!! :D

Κωστη....respect για το ποστ!!!! :bow: :bow: :bow:
 
Κάτι είχα ακούσει και για Pink Floyd, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιον Έλληνα τραγουδιστή τους πηγαν....
 
Όπως έλεγα πάντα, metal και σκυλάδικα είναι τα ίδια στο πιό βασικό χαρακτηριστικό τους: ακραία και απόλυτα. ;)
 
Καλα Κωνσταντινε εγραψες παλι!!!! :bow:
 
σε κάποιο τεύχος του metal invader είχε μια φωτογραφία του Ντικινσον με τον Αγγελόπουλο (το Μανώλη) αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο(νομίζω από την πρώτη δεκάδα)
 
σε κάποιο τεύχος του metal invader είχε μια φωτογραφία του Ντικινσον με τον Αγγελόπουλο (το Μανώλη) αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο(νομίζω από την πρώτη δεκάδα)
Για να μην σου πω, ότι ο Αγγελόπουλος είχε εξαιρετικά καλή άποψη για το heavy metal (σύμφωνα τουλάχιστον με την εκπομπή του Κουτουβού).
 
εχω φοτο απο Saxon,Maiden στη Victoria,με τον Μ.Borhman(jadded heart,rain etc) σε ενα gaybar στη ροδο(με γκομενες πηγαμε ε..)αλλα τετοιο σπανιο χαρτακι!!!ΠΟΣΟ ΑΛΗΤΗΣ ???μα ποσο!!!
 
Ένα βράδυ στο 'Χωρίς Ανάσα' (το β') ,πετύχαμε τον Chris Boltendahl, τραγουδιστή των Grave Digger ...

Λες!;... Να τον έκαναν καμιά βόλτα μετά καί απ'τον Βασιλείου;; :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
..ησουν εκεινο το βραδυ???θυμασαι τα..παραλειπομενα?που οταν πηρε το μικροφωνο να μιλησει τον ψιλοκραξανε...και μετα οταν

ειπε οποιος θελει αυτογραφο κλπ,πηγανε μονο..τρεις! :D
 
don dokken είπε:
..ησουν εκεινο το βραδυ???θυμασαι τα..παραλειπομενα?που οταν πηρε το μικροφωνο να μιλησει τον ψιλοκραξανε...και μετα οταν ειπε οποιος θελει αυτογραφο κλπ,πηγανε μονο..τρεις! :D

Φίλε Don, μερικές φορές μού είναι δύσκολο να διακρίνω πότε ειρωνεύεσαι καί πότε κάνεις πλάκα... :) :thumbup:

(πρέπει να στο έχουν ξαναπεί, αυτό-Εδω, μάλλον κάνεις το πρώτο,έτσι όπως ξεκινάς...)

Δεν θυμάμαι, ούτε ανακοίνωση,ούτε να παίρνει το μικρόφωνο,ούτε κράξιμο...

Στο μπαρ είχε καθίσει με μία κοπέλα(ίσως η γυναίκα τού) καί ήμουν ένας "απ'τους τρείς" πού τού μίλησε... :cool:
 
:D μα δεν κανω πλακα εδω!ισως ηρθες πιο μετα..βγηκε ενας απ το μαγαζι και τον ανηγγειλε,και τον πηραν στο μεζε ,εκανε κι αυτος κατι ποζεριλικια και μετα ειπε ο ντιτζει οποιος γουσταρει αυτογραφα κλπ και τον αγνοησαν..το μαγαζι ψιλογεματο και ναι ,πηγαν 3..τωραν αν πηγαν αλλοι 3 μεχρι να φυγει,δεν παιρνω ορκο..

παντως το θυμαμαι καλα,ειναι φαση που σου μενει γιατι επεσε γελιο..

αν και μετα τον ειχα για κανα βρωμικο απο κατω,η κανα Athens Queens αν ειχε αντροπαρεα... :D οχι για Βασιλειου..(μεγαλο ποζερι ο Γιαννακης)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχα!!! Το είδαμε και αυτό...
 
don dokken είπε:
αν και μετα τον ειχα για κανα βρωμικο απο κατω,η κανα Athens Queens αν ειχε αντροπαρεα... :D οχι για Βασιλειου..(μεγαλο ποζερι ο Γιαννακης)

Αμαρτία,να μην τον κέρασαν ένα "Τούρμπο Ιντερκούλερ" με σάλτσα "Προσοχή, Καίει!... Παντελής." :)
 
Πίσω
Μπλουζα