Ρετρό καλλιστεία

Τότε γιατί ασχολείται το περιοδικό? Και επί τη ευκαιρία βάζει και φωτογραφία με τις νεαρές με μαγιώ (για να απολαύσουν οι γηραιοί αναγνώστες του). Υποκριτές!
 
Ειρήνη Σκλήβα

1c8c288a195031887af621cc620a7bce.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Οικογενειακή φίλη απ'τα παλιά η Ειρήνη Σκλήβα μάλιστα απο πριν ακόμα πάει στην Διεθνή οργάνωση.

Όταν λοιπόν έβλεπα σε επιδείξεις την Ειρήνη Σκλήβα μαζί με τον Φώτη Γιαννιώτη πάντα πίστευα ότι θα παντρευτούν. Φανταστείτε να είχε γίνει κάτι τέτοιο και πόσο όμορφο παιδί θα είχαν με τα χαρακτηριστικά τους.

skliva-gianniotis-nathanail-1.jpg


Μια άλλη κούκλα που επίσης γνώρισα ήταν η Αννίτα Ναθαναήλ.

skliva-gianniotis-nathanail-3.jpg


Εκεί κάπου στα 90s.. παιδάκι ήμουν ακόμα και πήγαινα Λύκειο.. Είχαν την τύχη να γνωρίσω πολλές προσωπικότητες του ελληνικού αλλά και ξένου μόντελινγκ λόγω του θείου μου και της θείας μου που έχουν Ατελιέ με νυφικά.

Αυτό όμως που δεν θα ξεχάσω ποτέ είναι η ομορφιά της Ειρήνης και εκείνο το γλυκύτατο βλέμμα της να σε κοιτάει.. σε έκανε να τα χάνεις απο την ομορφιά της!

Ωραίες εποχές! μου θυμίζουν τόσα πολλά..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παιδιά έχουμε μις Αργεντινή Ελληνίδα κατά το ήμισυ το πήρε κανείς χαμπάρι; Μαριάννα Βαρελά το όνομα, μεγάλη διάκριση όχι όμως για ρετρομανιαξ αυτή η κοπέλα είναι.
images (51).jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παιδιά έχουμε μις Αργεντινή Ελληνίδα κατά το ήμισυ το πήρε κανείς χαμπάρι; Μαριάννα Βαρελά το όνομα, μεγάλη διάκριση όχι όμως για ρετρομανιαξ αυτή η κοπέλα είναι.
Γενικα, η Νοτιος Αμερικη παραγει πρωτο πραγμα για καλλιστεια.:) Η Βενεζουελα ιδιως, εχει μεχρι και σχολες καλλιστειων οπου φοιτουν υποψηφιες Μις. Και φυσικα, κατεχει το ρεκορ τιτλων σε παγκοσμιο επιπεδο.
Δικαιως, κατ' εμε, γιατι οι γυναικες εκει ειναι πραγματι οι ωραιοτερες στον κοσμο.
 
Η Σταρ Ελλας 1980, Ρουλα Κανελλοπουλου, σε ενα στιγμιοτυπο απο τη βραδια των καλλιστειων του 1981, λιγο πριν παραδωσει το στεμμα της.

1693472280212.jpeg
 
Ουάου μάτι τέλεια φορέματα που είχανε τότε στα καλλιστεία και γενικότερα έχουνε στα καλλιστεία τέτοια ωραία φορέματα εντυπωσιακά!!!

1693476248268.png

Η Παναγιώτα Βλαντή τα καλλιστεία τον 80ς
 
Η Παναγιώτα Βλαντή τα καλλιστεία τον 80ς



 
Πίσω
Μπλουζα