Ρετρό, καλτ τηλεοπτικές προσωπικότητες

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.031
1. ΜΙΝΑ ΝΕΓΡΕΠΟΝΤΗ.

Η "Μις Μάγια 1977" που εμφανιζόταν σε διαφήμιση των μασαζοκαλσόν SLIM.

2. Ο "ΕΚΚΡΕΜΑΚΙΑΣ".

Ένας τύπος με αχτένιστο μαλλί και γυαλιά, που διαφήμιζε ένα "εκκρεμές με μαντικές ιδιότητες" σε δευτεροκλασάτα κανάλια (HIGHT TV κλπ). Το όνομά του δεν το θυμάμαι, αλλά μου είχε κάνει εντύπωση ότι "έβγαζε" ολοκληρη ωριαία ""εκπομπή", διαφημίζοντας συνεχώς το εκκρεμές και προσπαθούσε να πείσει τους τηλεθεατές ότι το εκκρεμές κινείτο βάσει συγκεκριμένου σχεδίου και όχι τυχαία.
 
Πάνο, είσαι χρυσορυχείο-πληροφοριών !

Ξέρεις κάτι παραπάνω, να μας πεις για το συγκεκριμένο άτομο ;
 
Γιάννης Μπακογιαννόπουλος




assets_LARGE_t_420_142874_type11495.jpg


αλλά και ο

Ζήσης Τσιριγκούλης , προκάτοχός του στην Κιν/φική Λέσχη (αν θυμάμαι καλά,δυστυχώς φώτο δεν παίζει στο νετ)
 
asikamin είπε:
Γιάννης Μπακογιαννόπουλοςαλλά και ο

Ζήσης Τσιριγκούλης , προκάτοχός του στην Κιν/φική Λέσχη (αν θυμάμαι καλά,δυστυχώς φώτο δεν παίζει στο νετ)
...εγώ θυμάμαι ότι ο Ζήσης Τσιριγκούλης προλόγιζε ταινίες σε αντίστοιχη ζώνη προβολής ( αντίστοιχη από θεματική άποψη ) της ΕΤ2....και δεν τον θυμάμαι σαν προκάτοχο του Μπακογιανόπουλου......θυμάμαι την αίσθηση που είχα βλέποντάς τον και που σκεφτόμουν ότι "αυτός θέλει να γίνει Μπακογιανόπουλος στην θέση του Μπακογιανόπουλου"... :)
 
exetlaios είπε:
2. Ο "ΕΚΚΡΕΜΑΚΙΑΣ".Ένας τύπος με αχτένιστο μαλλί και γυαλιά, που διαφήμιζε ένα "εκκρεμές με μαντικές ιδιότητες" σε δευτεροκλασάτα κανάλια (HIGHT TV κλπ). Το όνομά του δεν το θυμάμαι, αλλά μου είχε κάνει εντύπωση ότι "έβγαζε" ολοκληρη ωριαία ""εκπομπή", διαφημίζοντας συνεχώς το εκκρεμές και προσπαθούσε να πείσει τους τηλεθεατές ότι το εκκρεμές κινείτο βάσει συγκεκριμένου σχεδίου και όχι τυχαία.
picture.php
 
Και φυσικά ο ένας και μοναδικός Ζάχος Χατζηφωτίου.

Με τα απίστευτα 5λεπτά του στην ΥΕΝΕΔ των 70s και στον Αντέννα τα πρώτα χρόνια του
 
Νομίζω, οτι θα πρέπει να αναφερθεί και ο Μεγαρίτης, που από καρατέκας με διαφημίσεις στην τηλεόραση των 70ς, το γύρισε σε πολιτικός στα 80ς (Λευκό κόμμα), ;) για να μας βομβαρδίζει στα 90ς με τις διαφημίσεις τσαγιών, καλσόν και φορμών αδυνατίσματος...SLIM! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επισης να θυμηθουμε τον Παρη Παππη (που ακομα εμφανιζεται καμια φορα στην εκπομπη της Μπεκατωρου) με την καρακαλτ εκτελεση του "Λουλα Λουλα".

Το δημοσιογραφο που εβγαινε μαζι με τον Λεβεντη και σε καποια εκπομπη ειχε βγει δαρμενος. Δεν θυμαμαι ονομα.

Καποιον τροβαδουρο του Καναλιου 67 με μαντηλι και φαλακρα.

Επισης τον σγουρομαλλη δημοσιογραφο (που δυστυχως πεθανε πριν καποια χρονια σε πολυ μικρη ηλικια) που ειχε στησει μια εξαιρετικα καλτ εκπομπη στο New Channel.

Aντε βρειτε κανα ονομα... :)
 
Wally είπε:
Επισης τον σγουρομαλλη δημοσιογραφο (που δυστυχως πεθανε πριν καποια χρονια σε πολυ μικρη ηλικια) που ειχε στησει μια εξαιρετικα καλτ εκπομπη στο New Channel.

Aντε βρειτε κανα ονομα... :)
Nαι ρε συ, ο Τσαβολάκης που τον θυμήθηκες; :D Μεγάλη μορφή. Πολύ καλό χιούμορ και εντελώς καλτ εμφάνιση...
 
Μπραβο RIO!

Ο Τσαβολακης ηταν πραγματικα το κατι διαφορετικο στην τηλεοραση.

Τον πετυχαινα συχνα στο κεντρο με τη Βεσπα του. Πρεπει να πεθανε γυρω στο 2003.

Μεγαλη μορφη.
 
Εδώ δεν θα έπρεπε να ενταχθούν Μυλωνάς-Παγουρά με τα Παιδιά της Νύχτας? :xm:

Επίσης, θυμάμαι να παρακολουθώ καλλιστεία τραβεστί το βράδυ του σεισμού του Αιγείου (??) ή έχω αρχίσει να παρουσιάζω... αλτσχάιμερ και άνοια???8) Ποιά εκπομπή, ποιο κανάλι και ποιος ο παρουσιαστής?? :help:
 
ο Χατζηφωτιου μεγαλη μορφη,αλλα δε νομιζω οτι εχει θεση σ αυτη την ομυγηρη..ο καθεις εχει την ιστορια του..
 
Wally είπε:
Μπραβο RIO!Ο Τσαβολακης ηταν πραγματικα το κατι διαφορετικο στην τηλεοραση.

Τον πετυχαινα συχνα στο κεντρο με τη Βεσπα του. Πρεπει να πεθανε γυρω στο 2003.

Μεγαλη μορφη.
Ακριβώς Wally, Στις 26/6/2003, σε ηλικία 45 ετών υπέστη ανακοπή καρδιάς ενώ βρισκόταν σε ταξί και απεβίωσε. Ήταν μοναχικός αλλά εύθυμος άνθρωπος.. Τον θυμόμαστε κυρίως για τις σατιρικές του εκπομπές .«Μη γίνει θέμα» και «Βαθιά νυχτωμένοι".
 
stakovios είπε:
Ακριβώς Wally, Στις 26/6/2003, σε ηλικία 45 ετών υπέστη ανακοπή καρδιάς ενώ βρισκόταν σε ταξί και απεβίωσε. Ήταν μοναχικός αλλά εύθυμος άνθρωπος.. Τον θυμόμαστε κυρίως για τις σατιρικές του εκπομπές .«Μη γίνει θέμα» και «Βαθιά νυχτωμένοι".
Φευγατο ατομο! Μου εχει μεινει η σκηνη που εχει αραξει κατω απο το αγαλμα του Γεωργιου στο πεδιο του Αρεως, με μια γλαστρα βασιλικο και υποκρουση ''βασιλικος θα γινω για το χατηρι σου'' :D
 
Πίσω
Μπλουζα