Ρετρό καπάκια Coca Cola με γράμματα

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
431
...

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν θυμάμαι καλά ήταν για ένα διαγωνισμό στον οποίο έπρεπε να συμπληρώσεις τα γράμματα μιας λέξης για να κερδίσεις...ή αυτό είχε γίνει στην Pepsi;;;;

Θυμάται μήπως κανείς καλύτερα;
 
Δεν το πιστεύω οτι έχεις φυλάξει μέχρι και αυτά!!!!

Τρελλή ανάμνηση!
 
@ tatan

Ο διαγωνισμός ήταν για αυτά τα καπάκια. Τι ζήταγε δε θυμάμαι. Ούτε τι κέρδιζες θυμάμαι. (Της Pepsi ήταν δώρο από μόνα τους πιστεύω μιας και είχαν τις φιγούρες του Disney και μάλιστα έγχρωμες) :)

Για δες λίγο εδώ:

http://www.retromaniax.gr/vb/forum/%CE%B7-%CE%B6%CF%89%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B1-80s/%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%85%CF%80%CE%B1/%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%85%CF%80%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%B7%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/10724-pepsi-%CE%BC%CE%B5-%CF%83%CF%85%CE%BB%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-disney-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BA%CE%B9%CE%B1?p=282905#post282905
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά τα συγκεκριμένα της πεπσι είναι απλά τέλεια(ο ντόναλντ ειδικά). Πολλά μπάβο που τα κράτησες!!!
 
tanan είπε:
Αν θυμάμαι καλά ήταν για ένα διαγωνισμό στον οποίο έπρεπε να συμπληρώσεις τα γράμματα μιας λέξης για να κερδίσεις...ή αυτό είχε γίνει στην Pepsi;;;; Θυμάται μήπως κανείς καλύτερα;
Στην περίπτωση της Pepsi έπρεπε να συμπληρώσεις την πρόταση "ΠΕΣ PEPSI ΠΙΕΣ PEPSI" και η καμπάνια είμαι σχεδόν σίγουρος είχε αρχίσει καλοκαίρι του 1978. Τα ψιλικατζίδικα δίναν και μία καρτέλλα με ειδικές σχισμές για να τοποθετούνται τα καπάκια. Δύο από τα δώρα που μπορούσες να κερδίσεις από ότι θυμάμαι ήταν ένας πλαστικός χάρακας με το λογότυπο PEPSI όπως και ένα καπέλο με το λογότυπο PEPSI. Αυτά θυμάμαι ελπίζω να βοήθησα.
 
Εγώ δεν έχω κάτι απο εκείνη την εποχή θυμάμαι όμως που στα 90ς στα κανονκά μπουκάλια(τα πλαστικά) της Coca Cola είχε στα καπάκια τυπωμένα νούμερα που μετά απο κλήρωση (δεν θυμάμαι πως γινόταν) κερδίζονταν διάφορα δώρα
 
καποτε στα 90s υπηρχε διαγωνισμος οπου μαζευες 6 καπακια απο μπουκαλια πεπσι και κερδιζες ενα cd το εχω ακομα μαλιστα
 
Πραγματικά αξιέπαινη που κράτησες τα καπάκια.
 
Πίσω
Μπλουζα