Ρετρό κτίριο 'Δήμητρα"

@Uskoke Τελικά τι ακριβώς ήταν αυτό το κτήριο; Ολοκληρώθηκε η εκκαθάριση από το μακρινό 2019? Άλλαξε η χρήση του;
Απο τη φωτό με τα pc μου μοιάζουν μηχανήματα τέλη 90
 
@Uskoke Τελικά τι ακριβώς ήταν αυτό το κτήριο; Ολοκληρώθηκε η εκκαθάριση από το μακρινό 2019? Άλλαξε η χρήση του;
Απο τη φωτό με τα pc μου μοιάζουν μηχανήματα τέλη 90
@Uskoke
Αν δεν κάνω λάθος μάλλον πρόκειται για το κτήριο του Ελληνικού Γεωργικού Οργανισμού "Δήμητρα" Δ/νση:ΤΘ 2211 Πόρος, 71003 Ηράκλειο
1686422807874.png


1686423289852.png
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μάλιστα…πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες
 
ναι παιδιά μπράβο αυτό ακριβώς είναι όλα τα καλοριφέρ σωληνώσεις καυστήρες κλπ. ήταν για πέταμα (ανακύκλωση) γιατί κανείς δεν ήξερε πια να τα χειριστεί, υπήρχε παλιά ειδικότητα θερμαστής που ήξερε μιλάμε για άπειρες βάνες βαλβίδες κυκλοφορητές κλπ. που να βρεις άκρη και με ένα κλιματιστικό στους χώρους που χρησιμοποιούνται έχεις καθαρίσει. και για θέρμανση και ψύξη. το τι σαβούρα είχε μαζευτεί δεν μπορείτε να φανταστείτε, φορτηγά ολόκληρα, από θρανία έδρες κλπ. μέχρι σώματα καλοριφέρ κλπ. εγώ πήρα την δουλειά μαζί με ένα φίλο μου βάλαμε φωτιστικά στον περιβάλλοντα χώρο μετά φύγαμε δεν ξέρω τι έγινε έβαζα αυτόν και ανέβαινε με τις σκάλες στις κολώνες και βάζαμε κάτι πελώριες λάμπες 400 άρες και νατρίου και υδραργύρου είχα πάρει και 3-4 καινούρια φωτιστικά και τα βάλαμε εκεί που είχαν καταστραφεί τελείως μέχρι και την κόλληση (την δική μου) τού έδωσα και ανέβηκε στην σκάλα να κολλήσει ένα μπράτσο που είχε κρεμάσει. μετά μια άλλη σημαντική δουλειά ήταν το πιεστικό το οποίο ήταν από τα '80ς με ασφάλειες τήξης και κάθε λίγο και λιγάκι που κοβόταν το ρεύμα και ερχόταν ξανά και μέχρι να σταθεροποιηθεί, έβαλα και επιτηρητή φάσεων. έκαιγε τα φυσίγγια και έμενε όλο το κτίριο χωρίς νερό, έβαλα αυτόματες ασφάλειες σύγχρονες στην θέση των φυσιγγίων.
 
Πίσω
Μπλουζα