Ρετρό μηχανογραφικό δελτίο

Είχα δηλώσει τις Σχολές με μόνα κριτήρια το αντικείμενο και την απόσταση.

Αντε μέχρι Χαλκίδα, καλά ήταν... για παραπέρα δεν υπήρχε λόγος γιατί ούτως ή άλλως δεν είχα δυνατότητα να πάω. Με τα μόρια που είχα πιάσει τη δεύτερη φορά πέρναγα άνετα ΑΕΙ Θεσσαλονίκης αλλά και σα σκέψη ακόμη μου είχε απαγορευτεί... :(
 
Ωχ! Αμαν τι μου θυμησες Ιωαννα...

4 Δεσμη... Η δεσμη του λαου!!!! :)
 
@Juan: Εννοείται ρε μορφή. Καλά κάνεις και θες και αλλού να δοκιμάσεις. Εγώ απλά ακολουθώ άλλο δρόμο, ο καθένας όπως γουστάρει και αγαπά.

Επέλεξα μόνο Αθήνα, δεν ήμουν διατεθειμένος να πάω αλλού. Δεν υπήρχε και οικονομική δυνατότητα,τότε, οπότε ήμουν μια χαρά. Βέβαια αν υπήρχε η δυνατότητα όπως σήμερα, απλά δεν θα σπούδαζα τίποτε, θα άνοιγα καφετέριες και μπαρ και θα ήμουν άρχοντας, αλλά που μυαλό.......

@ Alkis + Doc: Ακόμα και σήμερα δεν γίνεται το ίδιο; Όχι με σχολές αλλά με διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ στο Δημόσιο. Οι περισσότεροι δίνουν για ότι νά΄ναι και ακόμα και αν οι θέσεις είναι στη κόλαση. Επίσης οι περισσότεροι αν και πτυχιούχοι, δηλώνουν δευτεροβάθμια εκπαίδευση γιατί "παίρνει περισσότερους". Πόσο γελοίο μπορεί να είναι να έχεις φάει τα χρόνια σου να σπουδάσεις κάτι και να το απαρνιέσαι για ένα μισθό πείνας σε ένα κορακοχώρι απλά για να δεις τον εαυτό σου "μόνιμο".... Η λογική της δεκαετίας του 60 καλά κρατεί και θα κρατεί για δεκαετίες ακόμα. Βέβαια ξέρω και πολύ κόσμο που δικαιολογημένα κάνει κάτι τέτοιο γιατί δεν έχει να φάει. Αλλά ρε φίλε, δοκίμασε πρώτα να κουνήσεις το δαχτυλάκι σου και αν δεν σου κάτσει γίνε δημοσιολάγνος. Έλεος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμένα αυτό το δελτίο όταν το πρωτοαντίκρισα - στα μέσα της δεκαετίας του ' 90, ένιωσα σαν να ήταν χαρτί για να υπογράψω τη θανατική καταδίκη μου!
 
Λίγες διαφορές έχει με το δικό μας όταν δώσαμε το 1999. Μπράβο πάντως που το κράτησες.
 
...καθισμένη στο τραπέζι του καθιστικού, ένα καλοκαίρι...και με...τη βοηθεια της οικογενειας συμπλήρωσα το εντυπο για να το καταθεσω στο αρμόδιο γραφείο Δευτεροβαθμιας Εκπαιδευσης όπου πήγα με...συνοδεια της οικογενειας...μάλιστα είχα συναντησει καποιους συμμαθητες μου και ένιωσα λίγο αμηχανα που με ειδαν...με την παραπάνω συνοδεια...

θυμάμαι στο μηχανογραφικό έντυπο είχα δηλώσει εκτός από ΑΕΙ, και ΤΕΙ...μάντευα όμως τη δυσαρέσκεια της οικογένειας αν περνούσα σε ΤΕΙ...ήθελαν Πανεπιστήμιο...(τελικά σε Πανεπιστημιακή Σχολή πέρασα, στην πρώτη μου επιλογή...)...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα