Ρετρό οδοντόβουρτσες

Καλημέρα.

Θυμήθηκα κάτι τώρα και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος είχε/έχει κάτι παρόμοιο.

Παιδικές οδοντόβουρτσες.

Έβαζες το πάνω μέρος της οδοντόβουρτσας με το βουρτσάκι μέσα σ'ένα σα σπιτάκι (να κρέμεται κάθετα) και το κολλούσες στον τοίχο. Άνοιγες την πορτούλα και έβγαζες την οδοντόβουρτσα.

Η αδερφή μου είχε ροζ Little Twin Stars και εγώ άσπρη Hello Kitty.

724e1fd8f2082964212a49d9278028c8--sanrio-hello-kitty-childhood.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@filmmusic[/USER]

ποτε ειχαν κυκλοφορησει τετοιες οδοντοβουρτσες;

δεν θυμαμαι τετοιο μοντέλο αλλα υπηρχαν (και υπαρχουν...) οδοντοβουρτσες με πλαστικο καπακι για να μη λερωνoνται, ιδανικες για ταξιδια...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενδιαφέρον θέμα... είχα μια εγώ και μια ο αδελφός μου oral-b με τους φίλους του bugs bunny. Πρέπει να ήταν στις αρχές του 90
 

BETTY BOOP είπε:
1@filmmusic[/USER]
ποτε ειχαν κυκλοφορησει τετοιες οδοντοβουρτσες;

δεν θυμαμαι τετοιο μοντέλο αλλα υπηρχαν (και υπαρχουν...) οδοντοβουρτσες με πλαστικο καπακι για να μη λερωνεται, ιδανικη για ταξιδια...
Μέσα 80ς;

Απ'ότι βλέπω επειδή το έψαξα είναι από την ιαπωνική εταιρεία Sanrio.

 
Φρίκη το ποίημα. Ενώ είναι γενικά σε τροχαίο έχει αυτόν τον στίχο "δίπλα στην οδοντόβουρτσά μου να τη βρίσκω το πρωί" που δεν βολεύεται με τίποτε..Έχει μια άτονη συλλαβή παραπάνω.Και θα μπορούσε απλούστατα να γράψει "Πλάι στη βούρτσα των δοντιών μου να τη βρίσκω το πρωί" που θα ταίριαζε στο μέτρο μια χαρά. Φέρτε μου το Νόμπελ, παρακαλώ.
 
σε παρακαλώ Ελέφαντα το νόμπελ είναι δικό μου. (Ποιο νόμπελ όμως;εγώ δεν είμαι καν επιστήμονας αλλά engineer).Εσύ ποιο εποφθαλμιάς; Το χημείας ίσως ή το ειρήνης;
 
Κοίταξε, Νόμπελ να 'ναι κι ό,τι να 'ναι, δεν κάνω διακρίσεις, αρκεί να μου το στείλουν σπίτι, γιατί πού να τρέχει κανείς εκεί πάνω να το πάρει... αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση διεκδικώ το Νόμπελ λογοτεχνίας αφού διόρθωσα το μέτρο στον στίχο.
 
Διεθνούς φήμης έλληνας επιστήμονας, εργαζόμενος στη ΝΑΣΑ επι σειρά ετών και έχοντας αναλάβει τη διέυθυνση κατασκευής αεροδαστημοπλοίων/διαστημικών λεωφορείων, αρθογραφεί στο φόρουμ retromaniax διορθώνοντας κείμενα/ποιήματα κτλ κτλ

(Οποιαδήποτε ομοιότητα με άτομα ή καταστάσεις θεωρείται τυχαία)
 
Πίσω
Μπλουζα