Ρετρό παιδικό ρολογάκι τηλεόραση...

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
435
Σίγουρα θα το θυμόσαστε κρεμασμένο σε καρτέλα στα περίπτερα. Γυρίζοντας το ''κουρδιστήρι'' γύρναγαν οι φιγουρίτσες κάτω από τον μικρό μεγενθυτικό φακό :)

picture.php
 
Που στο καλό τα βρίσκεις όλα αυτά;;;;

Το είχε η αδερφή μου σε πολύ μικρή ηλικία. Πρέπει να ήταν την εποχή που άρχισα να ασχολούμαι με υπολογιστές, γύρω στο 1984. Δεν είχε μηχανισμό ρολογιού, δεν ήταν πραγματικό ρολόι.

Το είχε πάρει σε κάποιο πανηγύρι (must τότε η αγορά ενός παιχνιδιού, περιμέναμε το event πως και πως, ακόμα και σήμερα κρατάω την παράδοση απαράλλαχτη!!!! ) .
 
Φοβερό!!! Αυτό κι αν είναι ανάμνηση... Πανηγυρίσια! Ακόμα θυμάμαι κάτι παρόμοιο, με δυο τρυπίτσες και δυο μπιλίτσες, τις οποίες προσπαθούσαμε να τις ισορροπήσουμε μέσα.
 
dimitris261 είπε:
Φοβερό!!! Αυτό κι αν είναι ανάμνηση... Πανηγυρίσια! Ακόμα θυμάμαι κάτι παρόμοιο, με δυο τρυπίτσες και δυο μπιλίτσες, τις οποίες προσπαθούσαμε να τις ισορροπήσουμε μέσα.
Κι εμένα αυτό μου ήρθε στο μυαλό όταν διάβασα τον τίτλο... Αλλά και αυτό στη φωτό το θυμάμαι καλά!!!
 
pooky(1) είπε:
Που στο καλό τα βρίσκεις όλα αυτά;;;;
Χεχε, ξαφνικά πολλές επιθυμίες μου γίνονται πραγματικότητα. (Έχω κι ένα μαγικό ραβδί ΄΄αλλά δε στο λέω΄΄) :)
 
Ναι, κι εγώ το θυμάμαι αυτό. Οι μπιλίτσες ήταν μεταλλικές. Το κάλυμμα όμως άνοιγε εύκολα και έπεφταν οι μπιλίτσες και μας έμεναν αμανάτι. :p
 
Πίσω
Μπλουζα