Ρετρό παιχνίδια-ευρήματα στο χωριό

dolmas

RetroN00b
Joined
18 Ιουν 2006
Μηνύματα
5
Αντιδράσεις
0
Τα παρακάτω βρέθηκαν στην αποθήκη-υπόγειο του χωριού μας. Είναι οτι απέμεινε απο τα παιχνίδια μου, και της αδερφής μου.
 
Μπραβο φιλε!

Ειναι χαρμοσυνο γεγονος οταν συμβαινει κατι τετοιο και σπανιο.. :)

Περιμενουμε αναλυτικες φωτο για καλυτερο οφθαλμπολουτρο! ;)
 
Προς το παρόν άνοιξα μόνο το ghost-castle και είναι σε εξαιρετική κατάσταση! Μακάρι να είναι και τα υπόλοιπα έτσι...πρέπει να έχουν να δουν το φώς πάνω απο 20 χρόνια :p

ghost.jpg
 
Πάρα πολύ ωραία τα παιχνίδια που βρήκες. Αν πρόσεξα καλά υπάρχει και ένα Αγρίμι...
 
Ομορφα πραγματα!!!! :)

Καλο παιχνιδι!!!! :thumbup:
 
fascinating.jpg

Fascinating.... :)
 
Εχει και playmobil!!! Το νησι των πειρατων!! Φανταστικος κωδικος!! Καλο παιχνιδι!!
 
Το Νησσακι ειναι το 3799 ενω φαινεται και αλλο ενα κουτι το οποιο ειναι καποιος κωδικος απο παιδικη χαρα. :stayros

Ο κωδικος παιζει να ειναι ενας απο τους: 3195,3416,3497 H' 3552. :sta2
 
Ωχ, αρχισε με τους κωδικους ο αρχηγος πανω, χαχα!! :p

Ghost Castle οσο παραξενο κι αν ακουστει γλιτωσε απ τη λαιλαπα της καθαριοτητας (aka μανα) και το εχω ακομα!! :)
 
viking4a είπε:
Ωχ, αρχισε με τους κωδικους ο αρχηγος πανω, χαχα!! :p
Το μικροβιο Μπιλαρα.....το μικροβιο......δυσκολα να το αποβαλλω!!!! :sta2
 
Τελικα μονο εγω περασα ενα αναποδογυρισμενο αυτοκινητακι για το Αγριμι;
 
Playmobil, super domino, Μικρά μου πόνυ, 3' floppy disks και πολλά άλλα παιχνίδια! Αυτός είναι σωστός θησαυρός!

johnny δεν μου κάνει για αγρίμι το αναποδογυρισμένο αυτοκινητάκι.
 
johnny19818 είπε:
Τελικα μονο εγω περασα ενα αναποδογυρισμενο αυτοκινητακι για το Αγριμι;
Δεν είσαι ο μόνος.Και εγώ για αγρίμι το είδα.Τελικα ειναι?Πάντως μου αρεσε περισσότερο η φωτο με τις 3" δισκέτες.Μπορεις να μας πεις τι έχουν μέσα?
 
Το ανάποδο είναι power machine συγκεκριμένα το '' flex'' αν είχε κυκλοφορήσει εδώ θα ήταν λογικά κάτω από την ονομασία '' αγρίμι " http:// http://brandedinthe80s.com/wp-content/uploads/2014/02/Galoob-Power-Machines-Flex.jpg
 
Time capsule :)

Ωραια ευρηματα!
 
Ωραία ευρήματα!

Σε μια εικόνα είδα βιβλία, διέκρινα το βιβλίο γραμματικής Αγγλικών Functional Grammar...
 
Κι αλλος θησαυρος....

Πεθαινω για φωτο απο το Lima :)
 
Από επιτραπέζια, αυτά που είχα εγώ είναι το Ghost Castle και Το Παιχνίδι των Γνώσεων (αγαπημένο μου το τελευταίο).

Το Ghost Castle μάλλον το έχω ακόμη κάπου.

Χτες στο flohmarkt (παζάρι) που ήμουν, βρήκα το Παιχνίδι των Γνώσεων, το έδινε 3?!!!!

Φυσικά όμως ΔΕΝ το πήρα, γιατί ήταν το γερμανικό, χαχα!! (το έχω ξαναπετυχει και παλιότερα πάντως)..

Υ. Γ. Για τους Playmobil fans πάντως, θα ήταν αληθινός παράδεισος τα flohmarkt που υπάρχουν εδώ κάθε Σάββατο.. Δεν έχει υπάρξει φορά που να μην έχω βρει κάστρα, πλοία κτλ. από playmobils, πραγματικά!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
viking4a είπε:
Υ. Γ. Για τους Playmobil fans πάντως, θα ήταν αληθινός παράδεισος τα flohmarkt που υπάρχουν εδώ κάθε Σάββατο.. Δεν έχει υπάρξει φορά που να μην έχω βρει κάστρα, πλοία κτλ. από playmobils, πραγματικά!!

Μπιλαρα ετσι....δωσε πονο....αντεχουμε.....
smiley-shocked017.gif
"]
smiley-shocked017.gif
[/url]
 
Χαχαχα!! Τι να κάνω ρε Σταύρο, να μη το πω??

Δηλαδή, μ'αυτα τα playmobils που έχει κι η κουτσή Μαρία εδώ και βλέπω συνέχεια... Ήμαρτον!

Αν ήμουν συλλέκτης θα είχα τώρα... άστο καλύτερα, αρκετά μου φεύγουν από τα χαρτάκια και κάρτες που μαζεύω ήδη.. :)

Υ. Γ. Απλά, αν θέλει κάποιος κάτι συγκεκριμένο και μου πει και σε τι τιμή είναι καλά αν το βρω, μπορώ αν το βρω να του το αγοράσω... Αυτό.. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα