Ρετρό πολιτικές απορίες

Το είχα και απορία διαχρονικως. Νομίζω ότι οι διαφορές των δύο ΜΛ είναι ότι το ένα είναι Χοτζαϊκο (Χότζα Αλβανία) και το άλλο Μαοϊκο (Μάο Κίνα).
Παρόλο που απέχω ιδεολογικά από την αριστερά, έχω κρυφό vice να παρακολουθώ τα εκλογικά τηλεοπτικά δεκάλεπτα των μικρων κομμουνιστικών κομματων...
Να βγει αυτός ο ένας που τον ψήφισε να τον κάνουμε επίτιμο στην ρετρομανιαξ
 
Και μιας και αναφερθηκε καπου...
Το ΣουΚου, εκμεταλευομενος τα ελευθερα διοδια, πηγα σε ξενοδοχειο της επαρχιας να ξεκουρασω την αριδα μου (γυρισα ισα ισα για να ψηφισω).
Τη Κυριακη το πρωι ειχα αραξει στο σαλονι του ξενοδοχειου και εβλεπα της προ-εκλογικες δημοσιογραφικες εκπομπες.
Σκαει ενας ηλικιωμενος κυριος στον απεναντι καναπε και αφου παρηγγγειλε ουισκακι (!), μου ζητησε να αυξησω την ενταση του ηχου μου ειπε οτι εδω και χρονια δεν ασχολειται με τις εκλογες απο οταν εκλεισε το δικο του κομμα...τον Ολυμπισμο!
Ακολουθησε πολιτικη κουβεντα.
 
Το κλασσικό (που ξεχάστηκε σε χρόνο dt)

"EOK και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο" :biglaugh:
Όταν άρχισαν τα μπικικίνια από τις ΕΟΚικές επιδοτήσεις, το σύνθημα πήγε κατευθείας στο κάλαθι των αχρήστων!
 
  • Like
Reactions: RIO
O πρόεδρος ως Ιούλιος Καίσαρας, αν πάρει δεύτερη ψήφο στις 25 θα έχει διπλασιάσει τα ποσοστά του.
images (45).jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Και μιας και αναφερθηκε καπου...
Το ΣουΚου, εκμεταλευομενος τα ελευθερα διοδια, πηγα σε ξενοδοχειο της επαρχιας να ξεκουρασω την αριδα μου (γυρισα ισα ισα για να ψηφισω).
Τη Κυριακη το πρωι ειχα αραξει στο σαλονι του ξενοδοχειου και εβλεπα της προ-εκλογικες δημοσιογραφικες εκπομπες.
Σκαει ενας ηλικιωμενος κυριος στον απεναντι καναπε και αφου παρηγγγειλε ουισκακι (!), μου ζητησε να αυξησω την ενταση του ηχου μου ειπε οτι εδω και χρονια δεν ασχολειται με τις εκλογες απο οταν εκλεισε το δικο του κομμα...τον Ολυμπισμο!
Ακολουθησε πολιτικη κουβεντα.
Τον θυμάμαι τον ΟΛΥΜΠΙΣΜΟ!!!!!
 
ο κινεζικός κομμουνισμός ήταν καλύτερος του σοβιετικού
Tελικα δεν ισχυει μονο στην Ελλαδα οτι δηλωσεις εισαι! Αν αυτα τα δυο ειναι κομουνισμος, εγω ειμαι αστροναυτης. Απο καταβολης κοσμου και μεχρι αυτη τη στιγμη, δυο μονο κομουνιστες υπηρξαν, ο Σωκρατης και ο Ιησους. Γι αυτο φροντισαμε να τους καθαρισουμε και τους δυο, για να μην εξαπλωθει το σωστο μικροβιο.
 
Πίσω
Μπλουζα