Ρετρό προσφορές σε περιοδικά

Παιδιά, θυμάστε μια παιδική εφημερίδα με τίτλο "Η Πρώτη μου Εφημερίδα"; Ήταν σούπερ!
 
Annitanguera είπε:
Παιδιά, θυμάστε μια παιδική εφημερίδα με τίτλο "Η Πρώτη μου Εφημερίδα"; Ήταν σούπερ!
Πότε κυκλοφόρησε η εφημερίδα? Θυμάμαι κυκλοφορούσε κάπου στα τέλη δεκαετίας του 80 με αρχές δεκαετίας του 90 μια παιδική εφημερίδα (δεν θυμάμαι όνομα), σε μεγάλο μέγεθος όπως οι κανονικές εφημερίδες, που είχε σε κόμικς το Ντέννις τον τρομερό...
 
Το περιοδικό Ρόδι είχε βάλει κασέτα με ελληνικά και ξένα τραγούδια:

Παράξενη αγάπη Σ. Κορκολής

Πάει η αγάπη μου Χ. Δάντης

Είσαι παιδί μου πειρασμός Αλέξια-Β. Μπονάτσος

Και βγάλε το κραγιόν σου Σ. Κορκολής

Γλυφάδα-Μαρακές Κωνσταντίνα

Ζωή και κότα Κ. Χαριτοδιπλωμένος

polvere e cochi (σκόνη και θρύψαλα) Σ. Κορκολής

no coke Dr Alban

Mare mare Luca Carboni

all my loving Los Manolos

Summer summer Loft

sing hallelujah Dr Alban

είχε βάλει δώρο και ένα μενταγιόν

Το περιοδικό Σαίνια είχαν βάλει αυτοκόλλητα,αφίσες και ημερολόγιο-βιβλιαράκι με τα γενέθλια ηθοποιών και τραγουδιστών

Η κατερίνα και η Σούπερ Κατερίνα έβαζαν αφίσες, προιόντα μακιγιάζ, αυτοκόλλητα, μενταγιόν...Μια φορά είχε δώσει η Κατερίνα CD με ελληνικά και ξένα τραγούδια.

Επίσης η Σούπερ Κατερίνα είχε βάλει το αρωματάκι του Beverly Hills, θήκη για φωτογραφίες...

Όταν έπαιρνα Κατερίνα το πρώτο πράγμα που κοίταζα ήταν οι αφίσες...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στο μικυ μαους καποτε ειχαν βαλει δωρο σε μεγεθος τσεπης βιβλια απο την σειρα ανατριχιλες επισης την αφισα με το γενεολογικο δεντρο των ντακ που την εχω ακομα και στο κομιξ ειχαν βαλει μια πλαστικη θηκη για να κανεις ενα αβγο τετραγωνο (ποτε δεν μου πετυχε) και την τραπουλα του φαντομ ντακ
 
εχω αφισοραμα το σεπτεμβριος 2000 με brintey spears εξωφυλλο και δωρο βιντεοκασσετα με britney make of το ξεκινημα της τον πρωτης δισκο και τo oops i did it again,εχω ακομα και την ζελατινα απο το περιοδικο δεν λειπει τπτ...και μεσα εχει αφησες thalia,backsteets boy,aj,nsync και αλλα..
 
Κάποιο περιδικό, δεν θυμάμαι ποιο ακριβώς είχε βγάλει και τον Κιτ, του Ιππότη της Ασφάλτου σε χαρτοκοπτική.

Αν θυμάμαι καλά, ήτανε σε πέντε περιοδικά, στην πίσω όψη.
 
Toν ΚΙΤΤ τον ειχανε πολλα περιοδικα. :)
 
Κι εγώ θυμάμαι ότι είχα αγοράσει το 1988 2-3 τεύχη αγόρι λόγω χαρτοκοπτικής χαρτάκια με μηχανές καθώς και Μπλέκ (και μου φώναζε η μάνα μου για τα λεφτά που χάλαγα)το οποίο και άρχισα να συλλέγω απο τότε με διάφορες χαρτοκοπτικές όπως το σπίτι του τρόμου, ένα διαστημόπλοιο σε κλίμακα (νομίζω ήταν το τσάλεντζερ) και άλλα όπως χάρτινοι κύβοι με διάφορα πρόσωπα διασήμων τότε, τα οποία τα έχω διατηρήσει άθικτα ακόμα και τώρα
 
Παιδιά γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν καταστήματα που μπορεί να βρει κανείς αυτοτελή περιοδικά όπως ΠΟΠΑΥ, ΤΙΡΑΜΟΛΑ, ΣΕΡΑΦΙΝΟ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ κτλ;;
 
BETTY BOOP είπε:
Το περιοδικό Ρόδι είχε βάλει κασέτα με ελληνικά και ξένα τραγούδια:
Παράξενη αγάπη Σ. Κορκολής


Πάει η αγάπη μου Χ. Δάντης



Είσαι παιδί μου πειρασμός Αλέξια-Β. Μπονάτσος



Και βγάλε το κραγιόν σου Σ. Κορκολής



Γλυφάδα-Μαρακές Κωνσταντίνα



Ζωή και κότα Κ. Χαριτοδιπλωμένος



polvere e cochi (Σκόνη και θρύψαλα) Σ. Κορκολής



no coke Dr Alban



Mare mare Luca Carboni



all my loving Los Manolos



Summer summer Loft



sing hallelujah Dr Alban


 


είχε βάλει δώρο και ένα μενταγιόν

Το περιοδικό Σαίνια είχε βάλει αυτοκόλλητα, αφίσες και ημερολόγιο-βιβλιαράκι με τα γενέθλια ηθοποιών και τραγουδιστών

Η Κατερίνα και η Σούπερ Κατερίνα έβαζαν αφίσες, προιόντα μακιγιάζ, αυτοκόλλητα, μενταγιόν...Μια φορά είχε δώσει η Κατερίνα CD με ελληνικά και ξένα τραγούδια.

Επίσης η Σούπερ Κατερίνα είχε βάλει το αρωματάκι του Beverly Hills, θήκη για φωτογραφίες...

Όταν έπαιρνα Κατερίνα το πρώτο πράγμα που κοίταζα ήταν οι αφίσες...

Επίσης στη Σούπερ Κατερίνα είχε ως δώρο κασετίνα-ζωάκι, στυλό, φακό (!), CD με ξένα τραγούδια...
 
CD από τα περιοδικά ΚΑΤΕΡΙΝΑ και ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ 1.jpg

cd 4.jpg

CD 1.jpg

ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ 2.jpg

CD 3.jpg

CD 2.jpg

CD 4.jpg

CD 5.jpg

τραγουδια 2.jpg

cd 2.jpg

cd 3.jpg

cd 5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα