Ρετρό ραδιόφωνο

Hera

closed
Joined
17 Νοέ 2006
Μηνύματα
670
Αντιδράσεις
29
Δεν πρόκειται ακριβώς για μουσική (και οι διαχειριστές ας το μεταφέρουν στην σωστή ενότητα αν κριθει έτσι)... αλλά για εκπομπές ραδιοφώνου!

Θυμάμαι το Καθημερινό Καλειδοσκόπιο (μαγκαζίνο με ζευγάρι εκφωνητών που άλλαζε σχεδόν κάθε σεζόν)

και το θεατρικό...

δεν θυμάμαι πώς λεγόταν σαν εκπομπή, μα θυμαμαι μία από τις ιστορίες. την "Κέρινη Κούκλα"

εκπληκτική αφήγηση, ανατριχιαστική ιστορία!

:look:
 
Καθημερινό Καλειδοσκόπιο ΤOPFM??
 
το 1985 το ακουγα οταν ετρωγα μεσημεριανο...
 
Μετα ειχα σχολειο :D
 
Εχω μπερδευτει λιγο - παντως θυμαμαι το Μουσικο Καλειδοσκοπιο τα μεσημερια του 78-79-80 στο B' προγραμμα.
 
telamonas.stokos είπε:
Εχω μπερδευτει λιγο - παντως θυμαμαι το Μουσικο Καλειδοσκοπιο τα μεσημερια του 78-79-80 στο B' προγραμμα.

το ίδιο λέμε

το έλεγαν όμως Καθημερινό Καλειδοσκόπιο (είχε και κους κους και στο τέλος το ανέκδοτο της ημέρας.) Ενα απ τα ζευγάρια θυμάμαι ήταν Δάνης Κατρανίδης (θεός μέχρι σήμερα) και Γωγώ Ατζολετάκη!
 
την εκπομπή του Μικρούτσικού με τη Βόσσου , τη θυμάστε?

πολύ καλή για την εποχή της!
 
asikamin είπε:
την εκπομπή του Μικρούτσικού με τη Βόσσου , τη θυμάστε?πολύ καλή για την εποχή της!
τσου

τους θυμάμαι μόνο σαν ζευγάρι

:anim-blush:
 
Χωρίς Ανάσα!!!!!!
 
το θυμάμε το καληδοσκοπιό, ειδικά με την τοτε star Γωγώ Ατζολετάκη
 
Θυμαμαι κατι καλοκαιρινα μεσημερια, τα πρωτα με φραπέ, και Τσαουσοπουλο στη κρατικη ραδιοφωνια σαν 267 ακομα. Στα μεσαια βεβαια με ενα παλιο ραδιοφωνο που ειχε φερει απο τη Αυστραλια ο πατερας μου και ενα κασσετοφωνο , εκεινα τα οριζοντια ντε, να κανουμε εξωτερικη ηχογραφηση ....

Πρεπει να ηταν Walking on sunshine Νο 1 στην Αγγλια τοτε.

Θυμαμαι και κατι φιλαρακια λιγο με κατι πειρατικους να δινουν τα τηλεφωνα των σπιτιων τους και τα ραδιογωνιομετρα στους δρομους να μαζευουν δισκους και μηχανηματα.
 
asikamin είπε:
την εκπομπή του Μικρούτσικού με τη Βόσσου , τη θυμάστε?πολύ καλή για την εποχή της!
Στον ΣΚΑΙ 100.4 σωστα; Ηταν οντως πολυ καλη..........
 
Ξεκινησα να ακουω ραδιοφωνο συστηματικα το 1989...jeronimo groovy...ακομα τα στουντιο ηταν στην Ηλιουπολη(θυμαμαι και το τηλεφωνο ακομα!!!)...

εκπομπη εκεινης της εποχης "Φασολια για δυο".μεσημερι Σαββατου ή Κυριακης.Παρουσιαστες Μηνας Λαβαντης και Δημητρης Μνωλοπουλος(ισως κανω λαθος στον 2ο)....

Αργοτερα υπηρχε και μια καλη βραδυνη εκπομπη.."Αμαρτιες" με τον Χρηστο Τριανταφυλοπουλο...

Ειχα γραφτει και στο φαν κλαμπ...

[edit] Dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
asikamin είπε:
την εκπομπή του Μικρούτσικού με τη Βόσσου , τη θυμάστε?πολύ καλή για την εποχή της!
Έριχνα πολύ γέλιο με την Βόσσου που έκανε τον Πίπη. Για πολύ καιρό νόμιζα οτι μιλούσε άντρας.
 
εγω θυμαμαι πολυ καλα και αλλοι πιστευω εδω στην θεσσαλονικη,"τα παιδια της καλαμαριας" και τον "jackson pallas" αρε εποχες!!!
 
Η πιο ρετρο ραδιοφωνικη μου αναμνηση ειναι ο Μυλωνας, αργα το βραδυ στον Διαυλο 10 (δημοτικο ραδιοφωνο 10 δημων της Δυτικης Αθηνας) το στουντιο του οποιου ηταν 4 στενά πανω απο το σπιτι μου. Ακουγα στο κρεβατι, με ενα κιτρινο Philips walkman που συχνα ξεμενε ανοικτο ολο το βραδυ καθως με επαιρνε ο υπνος...

Μετα θυμαμαι τον Ηχω FM (τα πρωτα "indie" ακουσματα στην Αθηνα), τον Ροδον FM (με Τακη Γιαννουτσο αργα το βραδυ στα "Βαρεα Ανθυγειινα", τρελο γελιο) και βεβαια πιο προσφατα τον Κλικ FM με Γιαννη Νενε 20:00-22:00 και Νικο Μουρατιδη (πριν... μεταλλαχθει) 22:00-00:00, σε μια ζωνη "παιδικη χαρα" (με την καλη εννοια).

Και μετα ηρθε το playlist...
 
playmobil είπε:
εγω θυμαμαι πολυ καλα και αλλοι πιστευω εδω στην θεσσαλονικη,"τα παιδια της καλαμαριας" και τον "jackson pallas" αρε εποχες!!!
Jeronimo Splash Cool fm υπήρχε πράμα...
 
Πίσω
Μπλουζα