Ρετρό φήμες (γενικά)

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.052
Όταν είχε ξεκινήσει ο πρώτος Πόλεμος του Κόλπου, κάπου είχα ακούσει ότι :

"οι πιλότοι των αμερικάνικων επιθετικών ελικοπτέρων Απάτσι,

πριν πάνε στη μάχη, στα μεγάφωνα του στρατοπέδου

βάζανε στη διαπασών το "War Ensemblance" των Slayer" !
 
Οτι τα μωρα τα φερνει ο πελαργος.:rolleyes:
 
Οτι ο Αι Βασίλης είναι χοντρός :D
 
H Nintendo θα βγαλει nextgen κονσολα
 
Αγαπητοί συνφορουμίτες, δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ότι οι φήμες που αναφέρετε, εμπίπτουν στα χρονολογικά πλαίσια του "ρετρό" (αν και σε κάθε περίπτωση είναι ενδιαφέρουσες).
 
Αντε μια για τον Εxetlaio.

"Οτι ο Κοκοτας ειχε κομμενο το ενα του αυτι ,για αυτο και οι φαβοριτες.":nervous:
 
Αυτό και αν είναι ρετρό φήμη !
 
Οι υπολογιστές είναι μηχανήματα του διαβόλου.

Κάρα ρέτρο φήμη!!

Τώρα και αυτοί που λέγαν αυτές τις φήμες έχουν έναν υπολογιστή...
 
theoritikos είπε:
Οι υπολογιστές είναι μηχανήματα του διαβόλου.Κάρα ρέτρο φήμη!!

Τώρα και αυτοί που λέγαν αυτές τις φήμες έχουν έναν υπολογιστή...
Μωρέ και δύο υπολογιστές έχουμε,...

Αλλά εξακολουθούμε να το λέμε και να το πιστεύουμε!

Υπ' όψιν: Κι εγώ κομπιουτεράς είμαι, αλλά αυτό δε λέει τίποτα. Ώρες ώρες μπαίνει ο ακατανόμαστος μέσα τους και έχω και αποδείξεις για όποιον ενδιαφέρεται :biglaugh:
 
AARDVARK είπε:
Αντε μια για τον Εxetlaio."Οτι ο Κοκοτας ειχε κομμενο το ενα του αυτι ,για αυτο και οι φαβοριτες.":nervous:
χμ.. εγώ ακόμη το πιστεύω.. ρετροαφέλεια; :confused:
 
kyriazisv είπε:
Υπ' όψιν: Κι εγώ κομπιουτεράς είμαι, αλλά αυτό δε λέει τίποτα. Ώρες ώρες μπαίνει ο ακατανόμαστος μέσα τους και έχω και αποδείξεις για όποιον ενδιαφέρεται :biglaugh:
Περιμένουμε αποδείξεις. Αν έχεις και κανά DVD, ακόμα καλύτερα. :D
 
AARDVARK είπε:
Αντε μια για τον Εxetlaio."Οτι ο Κοκοτας ειχε κομμενο το ενα του αυτι ,για αυτο και οι φαβοριτες.":nervous:
την ιδια θεωρια ειχα διατυπωσει κι εγω στην μανα μου μικρος ,ως αιτια για την εμμονη του στο συγκεκριμμενο κουρεμα (οχι δεν το ειχα ακουσει καπου αλλου ως φημη) παντως αν θυμαμαι καλα

-σε μια ταινεια -,εμφανιζεται στις"Διπλοπενιες" http://www.cine.gr/film.asp?id=2142&page=1 να παιζει μπουζουκι(μονο) με κανονικο κουρεμα.
 
Θυμάμαι ότι γινόταν μεγάλη συζήτηση για τα "κατορθώματα" του Michael Jackson!

Για τις προσπάθειές του να γίνει λευκός, για τις πλαστικές εγχειρήσεις - λεγόταν ότι κοιμάται σε ειδικά διαμορφωμένο δωμάτιο που τον κρατούσε φρέσκο! :animeek:

Οι fans του, τον υποστήριζαν λέγοντας ότι όλα είναι ψέμματα. Ο ίδιος σε συνεντεύξεις του είχε αρνηθεί τα πάντα.

Τελικά οι φήμες επιβεβαιώθηκαν με το χειρότερο τρόπο! Δε θα βάλω φωτογραφία του για να μην τρομάξετε...

Άλλη retroφήμη: Ο Elvis ζει! :king:

Εδώ που τα λέμε, κάποιοι το πιστεύουν ακόμη αυτό!

(Αν ζούσε σήμερα θα ήταν πάνω από 70 χρόνων...)
 
Ο Elvis ζει:king:, και μάλιστα ζει στην Αντίπαρο!!! Τον έχει δει με τα ίδια της τα μάτια μια γνωστή μου, μυθομανής!!! Δεν μπορεί να λέει ψέματα!!! Την επισκέπτονται κάθε βράδυ φαντάσματα άλλων διασημοτήτων:nervous: και κάποιο απ'αυτά της το επιβεβαίωσε:animparty:!!!

Υπάρχει και για τον Jim Morrison ρετροφήμη ότι ζει κάπου στο Λονδίνο.
 
exetlaios είπε:
Όταν είχε ξεκινήσει ο πρώτος Πόλεμος του Κόλπου, κάπου είχα ακούσει ότι : "οι πιλότοι των αμερικάνικων επιθετικών ελικοπτέρων Απάτσι,

πριν πάνε στη μάχη, στα μεγάφωνα του στρατοπέδου

βάζανε στη διαπασών το "War Ensemblance" των Slayer" !
το γραφαν και οι εφημεριδες,οπως και οτι τους βαζαν metallica στους κρατουμενους για βασανιστηρια!
 
starsky είπε:
το γραφαν και οι εφημεριδες,οπως και οτι τους βαζαν metallica στους κρατουμενους για βασανιστηρια!
Ναι, όσοι είχαν λατρέψει τους Metallica επί εποχής KILL EM ALL ,

τους βάζανε το BLACK ALBUM για να τους βασανίσουν ! :diablotin:
 
θυμασται που πλακωναμε τα βινιλια μπρως πισω για να ακουσουμε τα "σατανηστικα κρυφα μυνηματα"??τελικα ποτε δεν καταλαβα αν αυτο ηταν φημη η πραγματικοτητα(η συνδιασμος και των 2 μαζι)
 
MamaMyrto είπε:
Ο Elvis ζει:king:, και μάλιστα ζει στην Αντίπαρο!!!
Τι;;;;;:animeek::animeek::animeek:


Έχει πεθάνει δηλαδή;;;;



Και νόμιζα πως ήταν φήμες
:rofl: :rofl: :rofl:
 
Juanita είπε:
Τι;;;;;:animeek::animeek::animeek:
Έχει πεθάνει δηλαδή;;;;



Και νόμιζα πως ήταν φήμες
:rofl: :rofl: :rofl:
μα αφού σου λέει πως ζει στην Αντίπαρο.. :whothehell:

(αυτό το κορίτσι δεν μπορώ να το παρακολουθήσω..)
 
Πίσω
Μπλουζα