[ΣΚΟΡΠΙΟΣ] Superman (1990)

filmmusic

RetroMaNiaC
Joined
20 Ιουν 2010
Μηνύματα
628
Αντιδράσεις
123
Είμαι σίγουρος ότι κάπου είχα δει αυτό το άλμπουμ εδώ, αλλά δεν το βρίσκω τώρα. (έκανα search. Αν υπάρχει ξεχωριστό θέμα που δε βρήκα ας συγχωνευθεί)

Θυμάστε αυτό το άλμπουμ;

[edit] dead pics [/edit]

Προβολή συνημμένου 97069

[edit] dead pics [/edit]

Προβολή συνημμένου 97070

Τώρα βέβαια έχει το εξώφυλλο του Superman IV, αλλά νομίζω μέσα είχε αυτοκόλλητα από το 1. Επίσης στις τελευταίες σελίδες είχε αυτοκόλλητα από το καρτούν.

Έχει κανείς κανά δείγμα με 1-2 σελίδες με αυτοκόλλητα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Superman_Autokollita_page1.jpg

Superman_Autokollita_page2.jpg

Η Σκορπιός το 1990 κυκλοφόρησε ένα άλμπουμ με αυτοκόλλητα βασισμένο στον χαρακτήρα του Σούπερμαν.

Όπως συνηθιζόταν εάν συμπλήρωνες κάποιες σελίδες έπαιρνες και κάποιο δώρο.

Διαστάσεις: 28x20,5εκ.

Σελίδες: 20 (μαζί με τα εξώφυλλα)

Χρώμα: Έγχρωμο

Διαστάσεις αυτοκόλλητου: 7,5x6εκ.

Αριθμός αυτοκόλλητων: 144

Μερικά αυτοκόλλητα είναι από τις ταινίες και μερικά άλλα είναι από τα καρτούν με τον Σούπερμαν.

πηγη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ! Μόλις το βρήκα και εγώ και ερχόμουν εδώ να ποστάρω (και μάλιστα είχα απαντήσει σε εκείνο το θέμα!) :D
 
Τι μου θύμησες...άλλο ένα άλμπουμ που ξεκίνησα, αλλά δεν τέλειωσα ποτέ... :D
 
RIO είπε:
Τι μου θύμησες...άλλο ένα άλμπουμ που ξεκίνησα, αλλά δεν τέλειωσα ποτέ... :D

Θυμάμαι είχα πορωθεί πολύ με αυτό το εξώφυλλο από το ΙV και ήθελα τόσο πολύ να δω την ταινία...

Τελικά την είδα πρώτη φορά πριν κανά 3-4 χρόνια!
 
Ένα άλμπουμ που είχα βρει σε ένα παλαιοπωλειο της Θεσσαλονίκης στην τελευταία μου κάθοδο εκεί..

Επειδή όμως δεν το βρήκα ενδιαφέρον, το έβαλα προς πώληση, καθώς χρειαζόμουν τα λεφτά για να πάρω άλλα, καλύτερα άλμπουμ, της panini, όπως bravestarr, Rambo και Ghost busters (όλα ελληνικά, Αυτό θα πει τύχη βουνό) ;)
 
Αν δεν υπήρχε άλλο άλμπουμ του Σούπερμαν τότε ναι, το είχα κι εγώ αυτό όπως λέω και στο ποστ αυτό.

johnny19818 είπε:
Δεν ξέρω το όνομα του παιχνιδιού αυτού αλλά νομίζω ότι η περιγραφεί τα λέει όλα. Ήταν ένα λαστιχένιο χεράκι με κολλώδη υφή το οποίο ήταν πολύ ελαστικό και τεντωνόταν για πλάκα. Έτσι το πετούσες σαν το μαστίγιο αλά Indiana Jones και ότι κολλούσε το έφερνες κοντά σου σαν το Scorpion με το καμάκι. Είχαν βγει 2 εκδόσεις μια με μικρό χεράκι και μια με μεγαλύτερο βγήκε αργότερα. Είχα το μικρό και θυμάμαι να το κτυπάω και να σηκώνει το άλμπουμ του Σούπερμαν και να το φέρνω κοντά μου. Επίσης είχε οδηγίες να πλένεται μόνο με νερό και σαπούνι. Το θυμάστε;
Εκτός από αυτά της φωτογραφίας στο 1ο ποστ εγώ θυμάμαι και είχα ένα χεράκι πολύ πιο μικρό αλλά πολύ ισχυρό. Μπορούσε να σηκώσει άλμπουμ με αυτοκόλλητα! Θυμάμαι και στις οδηγίες ότι έπρεπε να το πλένεις με σαπούνι.
 
δεν γνώριζα το αλμπουμ αυτό...είχε κερδίσει κανείς κάποιο δώρο όταν το είχε συμπληρώσει;
 
BETTY BOOP είπε:
δεν γνώριζα το αλμπουμ αυτό...είχε κερδίσει κανείς κάποιο δώρο όταν το είχε συμπληρώσει;
Η σωστή ερώτηση όταν πρόκειται για ελληνικές εταιρίες ειναι: "το έχει συμπληρώσει ποτέ καποιος"? Χαχαχα!!
 
Είδα το νούμερο 7 αυτοκόλλητο και θυμήθηκα μια θεία μου, που όταν το είχε δει μου έλεγε ταραγμένη " ποιοι είναι αυτοί που βάζουν το μωρό παιδί τους μέσα σε πάγο " .... :points:
 
Πω τι μου θυμήσατε!!! Έχω ακόμη αρκετά αυτοκόλλητα που είχα βρει σε τύχες, τις γνωστές καρτέλες με παιχνίδια που κέρδιζες αγοράζοντας ένα χαρτάκι με τον τυχερό αριθμό του κάθε παιχνιδιού στην καρτέλα. Μακάρι να έβρισκα και το άλμπουμ!!!
 
Πίσω
Μπλουζα