ΣΥΜΠΟΣΙΟΝ

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.031
Το ΣΥΜΠΟΣΙΟΝ ήταν μια ιδιαίτερα αγαπημένη εκπομπή, τη "χρυσή εποχή" της τρας-τιβί.

Αν και βραχύβια (δυστυχώς) , δε νομίζω ότι είχε κάτι να ζηλέψει από τις "ναυαρχίδες" ΕΡΩΤΟΔΙΚΕΙΟ και ΑΥΤΟΦΟΡΟ.

Με φόντο ένα "αρχαιοελληνικό συμπόσιο" , ακολουθούσε τη γνωστή συνταγή

(καλεσμένοι-είδωλα, βρισιές στα τηλέφωνα, προκλητικές παρουσιάστριες, διάφορες καλεσμένες ελλειπώς-ενδεδυμένες, κλπ).

Τα "είδωλα" που φιλοξενούσε, ήταν σε μεγάλο βαθμό "δανεισμένα" και "δοκιμασμένα" από αντίστοιχες εκπομπές του "χώρου".

Την παράσταση έκλεβε ο κύριος Αγαμέμνωνας, σε ρόλο αγάλματος όπισθεν των παρουσιαστών,

που έκανε χοές/σπονδές και απάγγελνε διάφορες επικλήσεις/απόψεις/γνωμικά στ ααρχαία ελληνικά.

Την παρουσίαση την έκανε η σέξυ Μαριλένα Φωκά, εν είδει "άλλης Πέππυς Τσεσμελή".

Εντύπωση μου είχαν κάνει οι διάφορες "μη-πολιτικά ορθές" απόψεις (και πρόσωπα) που κατά καιρούς είχαν ακουστεί/φιλοξενηθεί στην εκπομπή.

Ακολουθούν σπάνιες και ακυκλοφόρητες φωτό :

Πίσω : Διονύσης ο έφηβος και Μίστερ Μπούτις (Γιώργος Σταυρόπουλος).

Μπροστά : Τάσος Φουσέκης και Μαριλένα Φωκά.

attachment.php


Μαριλένα Φωκά, Γιώργος (Μίστερ Μπούτια) Σταυρόπουλος και κύριος Αγαμέμνων.

attachment.php


"Πανδαισία" καλεσμένων στο σκηνικό. Καθήμενος στον καναπέ δεξιά, με το μπλε κοστούμι, ο Δημοσθένης Βεργής !

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Διονύσης και τα μυαλά σταφύλια! :biglaugh:
 
Διακρινω Διονυση, Σταυροπουλο, Λεω και τον Φουσεκη που καθεται μαζι με την Μαριλενα.

Νομιζω οτι οταν δεν το ειχε σολο η Φωκα, χρεη συμπαρουσιαστη ειχε o Χατζηνικολαου-wanna-be (Ιωαννιδης) και μερικες φορες ο κυριος Λεωνιδας?

Θυμαμαι τις αφιερωσεις του Διονυση στη μυστηριωδη "θεα Αντζελα, το πιο γλυκο ουδι ουδι κοριτσουδι στο κοσμο"
 
Wally είπε:
Nομιζω οτι οταν δεν το ειχε σολο η Φωκα, χρεη συμπαρουσιαστη ειχε o Χατζηνικολαου-wanna-be (Ιωαννιδης)
Επιβεβαιώνω, αν και ως παρουσία με κούραζε ιδιαίτερα.

Μπέρδευε τις "ειδήσεις των 8", με την τρας-τιβί !
 
Πρεπει να τον εντοπισουμε ομως!!

Η Μαριλενα αυτη την εποχη κανει ντουετο με Τερυ Χρυσο


Μπραβο Κωνσταντινε για το υλικο που μοιραζεσαι.

Ασχετο:

Kαποια στιγμη πρεπει ολοι οι Trashers να απονειμουμε και ενα επαινο στον Mr Σταυροπουλο για την προνοια του να κρατησει ανεπαναληπτα ντοκουμεντα απο 80-90s και να τα διαθετει γεναιοδωρα στο διαδικτυο!
 
Επιβεβαιώνω ότι πηγή των σπάνιων αυτών φωτό, είναι ο αξιαγάπητος Γιώργος Σταυρόπουλος

και όντως του πρέπει ένα μεγάλο "ευχαριστώ" και "μπράβο".

Ομοίως και στα παιδιά του μπλογκ "trashmania" (που αγαπούν πολύ και το δικό μας φόρουμ)

και μοιράζονται "υλικό" μαζί μας.

Όσο για τον Μίστερ Μπούτια, προτείνω (ξανά) στους φίλους της τρας-τιβί

να διαβάσουν το πολύ συγκινητικό βιβλίο που εξέδωσε, για τη ζωή του.

Υ.Γ. Επικό το ντουέτο που παρέθεσες ! Ήδη το σιγοτραγουδάω, χα χα !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
My Hera..... Και έλεγα ότι υπάρχει όριο στο κάψιμο!!!!!!!

Respect, respect, respect!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ο οποιος Λεω είχε επίσης cult εκπομπή εκείνη την περίοδο.τελευταία φορα τον είδα με τον λεβέντη
 
Εχω πάθει κάψιμο (χοντρό μπορώ να πώ) τελευταία με την εκπομπή ,καθε μέρα παρακολουθώ και λίγο απο ΣΥΜΠΟΣΙΟΝ ,

Η ξανθιά οικοδέσποινα(Μαριλλένα) και ο Μr. μπουτιας για μένα οι καλλύτεροι. Παρεπιπτώντος το μόνο καλιεργιμένο άτομο στην εκπομπή ο κ.Σταυρόπουλος ,αλλά όλο αυτό το προσπιητό της ξανθιάς οικοδέσποινας δεν ξέρω γιατί ,το γουστάρο πολύ!

Εντομεταξύ (για οσους ξέρουν την εκπομπή) δεν ξέρω αν το καταλάβατε , ουδείς τηλεθεατής δεν έχει μιλίσει για το εκάστοτε θέμα , όλοι πέρνουν είτε για χαβαλέ είτε να κάνουν καμάκι στις κοπέλες είτε για να βρήσουν!

Αυτά είναι!!!

Δεν θα ξαναειπάρξουν τέτοιες εποχές.
 
Η κυρία Φωκά πλέον κάνει καριέρα ως αγιογράφος. Έχει και σχετική σελίδα στο facebook.
 
Πίσω
Μπλουζα