Σάκης Μπουλάς και Γιάννης Γιοκαρίνης

ΕΙΝΑΙ του Κούτρα! (τουλάχιστον το ερμηνεύει αυτός, δεν ξέρω ποιός το έχει γράψει)

Ο Γιόκας είχε τραγουδήσει και το ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ:

Πέτα τα βιβλία, κλείσαν τα σχολεία


ξέχασε βιβλία και διδασκαλία



πέτα τα βιβλία, πάμε παραλία



γράψε στο μαγιό σου τη βαθμολογία


Ηταν ένα από τα μπιτ του καλοκαιριού του 90-91 νομίζω. Πολύ κουνηστάρικο!

Παραθέτω και την πρώτη στροφή:

Τατουάζ τη θάλασσα


χτύπησα στο μπράτσο μου



και μετά σε κάλεσα



για ταξίδι, άστρο μου
(κάπως έτσι, πάνε και χρόνια)

Σκάφος το κορμάκι σου


δώσε μου να φύγουμε



Βγάλε το μπλουζάαααακιιιιι σουουουουου :goit:



Στα βαθιά ανοίγουμε


Και συνεχίζει το πιο πάνω ρεφραίν....
 
Το Τσικαμπούμ είναι του Γιοκαρίνη και το τραγουδάει ο Κούτρας.
 
Νοσταλγός του rock n' roll. Θεϊκό κομμάτι.
 
εδώ για να νοσταλγήσουμε

Ευλαμπία

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0nPVktWRJw4&feature=related]YouTube - ΞΞΉΞ¬Ξ½Ξ½Ξ·Ο ΞΞΉΞΏΞΊΞ±ΟΞ―Ξ½Ξ·Ο - ΞΟλαμΟΞ―Ξ± (audio only)

Τσικαμπούμ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=e7gyujhk4cs&feature=related]YouTube - ΞΞΉΞ¬Ξ½Ξ½Ξ·Ο ΞΞΉΞΏΞΊΞ±ΟΞ―Ξ½Ξ·Ο / ΞΞΉΞ¬Ξ½Ξ½Ξ·Ο ΞΞΏΟΟΟΞ±Ο - Ξ?ΟΞΉΞΊΞ±ΞΌΟΞΏΟΞΌ (audio)

Αλλάξανε τα γούστα σου

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bAuVwUvhTho&feature=related]YouTube - Sakis Boulas-Allaxane ta gousta sou

Νοσταλγός του Ροκ ν Ρολ

http://www.youtube.com/watch?v=bhC0CGqoXTs&feature=related
 
Τρελός απ' την πανσέληνο με το φεγγάρι αγκαλιά....

Σάκης Μπουλάς, δεν θυμάμαι τίτλο ή άλλοι στοιχείο ή από πιο δίσκο είναι. Θυμάμαι όμως που το έβαζε στην καφετέρια που πήγαινα μετά το σ'αγαπώ και το ξέρω θά' ρθουν και άλλα καλοκαίρια τοπυ Αντρέα Τσουκαλά. Άρα, αρχές 90;
 
Πόσα cds είχε ο Γιοκαρίνης!Κυκλοφορούν στα δισκοπωλεία 3 διπλά cds-συλλογές του remastered (Αχ ευλαμπία,Τσικαμπούμ,Νοσταλγός του Rock & Roll).Kάθε συλλογή περιέχει 34 κομμάτια (17 σε κάθε cd) & συνολικά είναι 102 κομμάτια!Είναι όλη η δισκογραφία του Γιοκαρίνη πιστεύετε ή είχε βγάλει κι άλλα cds?Αύριο θα βάλω και tracklist!
 
Πολυ καλησπερα σας !

Ειμαι νεος εδω , θα ηθελα σας παρακαλω να μου συστησετε ενα torrent site απο το οποιο να μπορω να κατεβασω ολα τα κομματια του Γιοκαρινη η εστω καποια απο αυτα.Ψαχνω απεγνωσμενα αλλα δε βρισκω τιποτα.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Ευχομαι υγεια σε ολους!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλως ηρθες nb1000100101 ,στο GRM απαγορεύεται οποιαδηποτε αναφορα σε sites με παρανομο οπτικοακουστικο υλικο.

Σου συνιστω να διαβασεις τους κανονες λειτουργιας.
 
Θυμάμαι πήγαινα με την αδελφή μου, στα Εξάρχεια, Σολομού αν θυμάμαι καλά, στο "Αχ Μαρία". Εκεί εμφανιζόταν,ο Γ. Ζουγανέλης, η Ισιδώρα Σιδέρη (η γυναίκα του),ο Σάκης Μπουλάς, ο Λάκης Παπαδόπουλος (ή Λάκης με τα Ψηλά Ρεβέρ) και ο Γιοκαρίνης είχε περάσει από εκεί, και ο Κούτρας και άλλοι πολλοί... Θυμάται κανείς?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάνω που τελείωνα την ανάγνωση όλων όσων είχατε γράψει, ήρθε η stelliana και ανέφερε τον σπουδαίο και χαρισματικό Γιάννη Ζουγανέλη και ησύχασα.

Πράγματι, εκείνη την περίοδο,κάπου στα 1983-85 έσκασε ένα ωραίο κύμα, φρεσκότατο σε πρόσωπα και ιδέες που μας έκανε να ξανακούσουμε ελληνική pop.

Κατ'αρχήν ο Βαγγέλης Γερμανός, αν και κατάτι παλαιότερος δισκογραφικά.

Οι Κατσιμιχαίοι.

Ο Γιοκαρίνης και ο Μηλιώκας που επανεμφανίζονται στα μουσικά πράγματα, ειδικά ο δευτερος συνειδητά είχε ρίξει μαύρη πέτρα πίσω του, κοινώς τους είχε μουτζώσει όλους στο σινάφι των δισκογραφικών εταιρειών και είχε αποσυρθεί όλο αυτό το διαστημα.

Οι Μπουλας και Κουτρας γνωστοί από παλαιότερες, πιο έντεχνες, δουλειές.

Ο άνθρωπος-ορχήστρα Ζουγανέλης, μόνο που τον συναντάς, χαμογελάς.

Ο Λάκης -με τα ψηλά ρεβέρ- Παπαδόπουλος.

Ο Τζιμάκος Πανούσης, παλαιότερα με τις Μουσικές Ταξιαρχίες, αργότερα solo.

Oι περισσότερο rock και μεγαλύτεροι ηλικιακά Δημήτρης Πουλικάκος και ζωρζ Πιλαλί.

Ο Τζώνυ Βαβούρας.

Μια φουρνια με ταλέντο και πολύ χιούμορ.

Επαιξαν μουσική, τραγούδησαν, υποδύθηκαν επί σκηνής και μεγάλης ή μικρής οθόνης.

Μας διασκέδασαν.
 
Lux Interior είπε:
Πάνω που τελείωνα την ανάγνωση όλων όσων είχατε γράψει, ήρθε η stelliana και ανέφερε τον σπουδαίο και χαρισματικό Γιάννη Ζουγανέλη και ησύχασα.
Πράγματι, εκείνη την περίοδο,κάπου στα 1983-85 έσκασε ένα ωραίο κύμα, φρεσκότατο σε πρόσωπα και ιδέες που μας έκανε να ξανακούσουμε ελληνική pop.

Κατ'αρχήν ο Βαγγέλης Γερμανός, αν και κατάτι παλαιότερος δισκογραφικά.

Οι Κατσιμιχαίοι.

Ο Γιοκαρίνης και ο Μηλιώκας που επανεμφανίζονται στα μουσικά πράγματα, ειδικά ο δευτερος συνειδητά είχε ρίξει μαύρη πέτρα πίσω του, κοινώς τους είχε μουτζώσει όλους στο σινάφι των δισκογραφικών εταιρειών και είχε αποσυρθεί όλο αυτό το διαστημα.

Οι Μπουλας και Κουτρας γνωστοί από παλαιότερες, πιο έντεχνες, δουλειές.

Ο άνθρωπος-ορχήστρα Ζουγανέλης, μόνο που τον συναντάς, χαμογελάς.

Ο Λάκης -με τα ψηλά ρεβέρ- Παπαδόπουλος.

Ο Τζιμάκος Πανούσης, παλαιότερα με τις Μουσικές Ταξιαρχίες, αργότερα solo.

Oι περισσότερο rock και μεγαλύτεροι ηλικιακά Δημήτρης Πουλικάκος και ζωρζ Πιλαλί.

Ο Τζώνυ Βαβούρας.

Μια φουρνια με ταλέντο και πολύ χιούμορ.

Επαιξαν μουσική, τραγούδησαν, υποδύθηκαν επί σκηνής και μεγάλης ή μικρής οθόνης.

Μας διασκέδασαν.
Ναι μπράβο! Μας διασκέδασαν..

Τον Δημ. Πουλικάκο, την τελευταία φορά τον είδα στο "Αν" στα Εξάρχεια το 1992.

Μου φάνηκε λίγο περιέργο όταν είδα μετά τα χρόνια του "Αχ Μαρία" τον Ζουγανέλη να εμφανίζεται στα μπουζούκια (πριν χρόνια).. Τους είχα συνηθίσει λίγο αλλοιώς.
 
Ο Μηλιώκας επανήλθε πρόσφατα στην δισκογραφία μετά από πολύχρονη απουσία. Ο τελευταίος του δίσκος έχει τον τίτλο "ΕΝΑΣ ΣΕ ΔΥΟ" και περιλαμβάνει παλιότερες επιτυχίες του από το ξεκίνημα της καριέρας του το 1985 μέχρι το 1992 καθώς και 4 νέα τραγούδια, ανάμεσά τους το "Vamos alania" ο "χαραμοφάης".

Είναι η πρώτη φορά που το διάσημο τσοπανόπουλο από την Θεσσαλονίκη άρχισε να ασχολείται σοβαρά με το λαϊκό έντεχνο γράφοντας την "Εκδρομή" για τον Δημήτρη Μητροπάνο.

http://www.youtube.com/watch?v=QFiheuhRLic
 
Kabouridis είπε:
Το Τσικαμπούμ είναι του Γιοκαρίνη και το τραγουδάει ο Κούτρας.

ειναι ενα βιντεο αποσπασμα απο την εκπομπη"τηλεφωνα μου να σου πω"
 
Εγώ έχω τον δίσκο Μπουλάς-Ελλάς που είχα βρει καινούριο στην Κοζάνη! Εκεί είχε πάρα πολλά δισκάδικα, στα οποία είχαν απομείνει πάρα πολλοί δίσκοι, δεν ξέρω τι συμβαίνει εκεί τώρα, έχω να πάω από το 1997.

boulas.jpg
 
FORD231 είπε:
Ο Σακης Μπουλας στο τραγουδι ((Αλι Μπαμπα))μεταδοθηκε απο το mega το 1990

http://www.youtube.com/watch?v=LYf2aTTEhWo
Το οποιο τραγουδι βεβαια ειναι πιο παλιο, το ειχε τραγουδησει ο Μπουλας στο πρωτο επεισοδιο απο τα Κουφωματα το 1988. Χαρακτηριστικα υπηρχε ενα σκετσακι πριν το τραγουδι, οπου ο Μπουλας προσπαθει να παρκαρει το μαγικο χαλι του σε ενα πεζοδρομιο και εμφανιζεται ο Χαϊκαλης ως τροχονομος και του κοβει κληση. Οι διαλογοι δε σουρεαλιστικοι και αρκουντως διασκεδαστικοι! Δεν ξερω αν υπαρχει στο youtube.
 
Πίσω
Μπλουζα