Σήματα και ''διαβατήρια'' της El Greco

Αγαπητά μέλη, πιστεύω πως με το παρακάτω ολοκληρώσαμε τα σήματα. Εκτός κι αν βρεθούμε προ εκπλήξεως...

picture.php
 
Σας ευχαριστούμε παιδιά για τις πληροφορίες. :thanx2: Πολύ περίεργο το σήμα μπλε καρδούλα . Μοιάζει σαν φυλαχτό για το μάτι όπως προανέφερε και η krios.
 
Αγόρασα μία κούκλα και έχει μαρκαρισμένη τη φίρμα της el greco στο πόδι? 'Εχει ξανατύχει σε κανέναν?
 
Γνωρίζει κανείς να μου πει σε αυτό που ρώτησα πιο πάνω? :(
 
spirtoulis εμένα δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο και σε διαβεβαιώ έχω δει πολλές κούκλες. Για βάλε μας αν θέλεις μια φωτογραφία να το δούμε κι εμείς.
 
Αυτό είναι το κουκλάκι που αναφέρω πιο πάνω, στο πόδι του έχει το σήμα της ελ γκρέκο, το οπoίο δεν μπορώ να βγάλω φωτoγραφία. Το έχει ξανασυναντήσει κανείς?

P5290137.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σπιρτουλη τι γλυκο προσωπακι που εχει το κουκλακι σου :)

να το χαιρεσαι!!!ευχομαι να σου λυθει συντομα η απορια
 
Εδώ δύο κουκλάκια που έχουν στις πατούσες το σήμα της el greco.

attachment.php


attachment.php
 
πολυ γλυκουλια και τα δικα σου κουκλακια krie :) να τα χαιρεσαι!!!!!!!!! μοιαζουν μ αυτο της spirtoulis

ευχαριστουμε πολυ για τις φωτογραφιες!!!!!!

γνωριζεις ποιας χρονολογιας ειναι περιπου;
 
Katerinak χαίρομαι που σου αρεσει. Κριε ευχαριστώ για την απάντηση, τα δικά σου είναι δίδυμα να υποθέσω.
 
Ευχαριστώ παιδιά. Η χρονολογία μου είναι άγνωστη. Είναι δίδυμα όντως. Η αλήθεια είναι πως δεν τα είχα ξαναδεί ποτέ.
 
Εδώ σας είχα δείξει την κούκλα Αλίκη

που κυκλοφόρησε σε ροζ κουτί της el greco, στο κεφάλι της γράφει migliorati. Όπως το έβαλα στο google ανακάλυψα ότι είναι μία ιταλική εταιρεία και στα ιταλικά αυτή την κούκλα την λένε Birimba. Bρήκα και ένα κουκλάκι ίδιο με αυτό που έψαχνα εγώ να δω αν είναι αυθεντικό της el greco και είναι ίδιο και με τα διδυμάκια της krios. Στο ebay έχει και μία κούκλα ίδια η παταπούφα. Γνωρίζει κανείς τίποτα παραπάνω;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα