Σαν σήμερα πριν 24 χρόνια (Eurobasket '87)

το είχα δει μαζί με τα ξαδέλφια μου στο σπίτι τους που είχαν και έγχρωμη συσκευή. Έγινε χαμός εκείνο το βράδυ. Θυμάμαι το άλλο πρωί που πήγαμε στο σχολείο και πήραμε το ενδεικτικό. Οπότε διπλή χαρά τότε και πήραμε το eurobasket και τελειώσαμε και το σχολείο. Μετά από μια εβδομάδα (ή ίσως και νωρίτερα) κατεβήκαμε Αθήνα λίγες ημέρες και είδαμε και το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας δηλαδή μπήκαμε μέσα κανονικά.
 
Είχα μια κουβέντα με κάποιο παλιό φίλο και σκάλωσα. Θυμίστε μου, αν κάποιος ξέρει, το 2019 γιατί δεν έγινε το EuroBasket?
 
Είχα μια κουβέντα με κάποιο παλιό φίλο και σκάλωσα. Θυμίστε μου, αν κάποιος ξέρει, το 2019 γιατί δεν έγινε το EuroBasket?

 
Χμμμ…πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες. Δλδ για να καταλάβω, μετά το 2017 δεν υφίσταται η λίγκα και απλά όποτε επιθυμήσει η παγκόσμια ομοσπονδία διεξάγεται;
 
Χμμμ…πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες. Δλδ για να καταλάβω, μετά το 2017 δεν υφίσταται η λίγκα και απλά όποτε επιθυμήσει η παγκόσμια ομοσπονδία διεξάγεται;

Στην αρχή δεν το κατάλαβα καλά όπως το γράφει στα αγγλικά οπότε σου βάζω ένα ελληνικό σύνδεσμο όπου διευκρινίζει ακριβώς τις αλλαγές αυτές στο EuroBasket.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Μάλιστα, ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ένας ωραίος θεσμός που μας προσέφερε θέαμα και συγκινήσεις, άλλαξε μορφή προς το αρνητικό.
 
Πίσω
Μπλουζα