Σαρώνει το The Legend Of Zelda: Hyrule Historia

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.881
Kαποια videogames ειναι απλα και μονο games καποια αλλα ομως ειναι θρυλοι και ειναι αυτα που εθεσαν της βασεις για να ειναι ο κοσμος των videgames οπως τον ξερουμε σημερα.Ενα απο τα ελαχιστα ειναι η θρυλικη σειρα Zelda και οτιδηποτε εχει σχεση μαυτη την σειρα απλα σαρωνει.Κυκλοφορησε το βιβλιο The Legend of Zelda: Hyrule Historia και αυτη την στιγμη πουλαει σαν τρελο και κατεχει την πρωτη θεση στο Αμερικανικο Αmazon.To συγκεκριμενο βιβλιο αποτελειται απο 274 σελιδες και περιεχει επισημο Artwork,αδημοσιευτο concept art και ολη τηνιστορια της σειρας Zelda.To Ηyrule Historia κυκλοφορει απο της 28/1 και μπορουμε να το αγορασουμε απο το αμερικανικο Amazon στην τιμη των 19.42$.Στης 12 φεβρουαριου θα κυκλοφορησει συλεκτικη εκδοση του βιβλιου με σκληρο και χρυσο εξωφυλο(την οποια και περιμενω :cool: )οποτε υπομονη σε ωσους γουσταρουν αυτη την εκδοση.

Προβολή συνημμένου 69648

 
Ενδιαφερον!!ειδικα τωρα που ειμαι και σε φαση zelda καθως παιζω το OOT στο gamecube μπορω να πω πως εχω ψηθει για να το αποκτησω.Ξερουμε τιμη για την συλλεκτικη εκδοση με το χρυσο εξωφυλλο?
 
20.58$ εκανε φιλε αλλα περιμενουμε γιατι ωσοι το προπαραγγηλαμε μας το ακυρωσαν.Θα περιμενουμε μεχρι της 12 και θα δουμε τι θα γιννει.Στην τελικη περνω την κανονικη εκδοση δεν τρεχει τιποτα.
 
To σπαστικό είναι ότι έχω τερματίσει μόνο το A Link's Awakening και το A Link to the Past, γι' αυτό δεν ήθελα να τ' αγοράσω τώρα και να φάω spoilers. Aλλά άμα το αφήσω για το μέλλον το εν λόγω βιβλίο παίζει τότε να γίνει σπάνιο. Οπότε να τ' αγοράσω τώρα;
 
για 15-16 ευρω αξιζει και με το παραπανω.
 
Vetus είπε:
To σπαστικό είναι ότι έχω τερματίσει μόνο το A Link's Awakening και το A Link to the Past, γι' αυτό δεν ήθελα να τ' αγοράσω τώρα και να φάω spoilers. Aλλά άμα το αφήσω για το μέλλον το εν λόγω βιβλίο παίζει τότε να γίνει σπάνιο. Οπότε να τ' αγοράσω τώρα;
Αγορασε το να το εχεις και το διαβαζεις οποτε θες αν ειναι οποτε no problem.
 
Γενικα αξιζει κανεις να το παρει δεν ειναι πολυ ακριβο και εχει πολυ υλικο μεσα!
 
Λοιπον το πηρε φιλος και ειλικρινα εμεινα αναυδος απο την ποιοτητα και το μεγεθος του βιβλιου. Εχω δει πολλες αντιστοιχες προσπαθειες, η συγκεκριμενη ομως ειναι απο τις καλυτερες κυκλοφοριες που εχουν υπαρξει. Εχω διαβασει ηδη την ψηφιακη εκδοση του βιβλιου, και η ολη ερευνα/δουλεια που εχει γινει ειναι πολυ υψηλου επιπεδου. Δυστηχως ομως, το βιβλιο εχει εξαντληθει απο το Βρετανικο amazon και απο οτι φαινεται θα εξαντληθει γενικοτερα.. Εαν σκεφτεστε να το παρετε, πραξτε το. Μονο και μονο η ολη κινηση τους για μια τοσο ομορφη κυκλοφορια χρηζει της στηριξης μας.
 
Ανατριχίασα.....το θέλω!!! :wub:
 
Ήρθε..!

20130212_152745.jpg

(Προς το παρόν το αφήνουμε στη ζελατίνα, γιατί φεύγουμε για δουλειά σε λίγο, αλλά το βράδυ έχει ανάγνωση!)
 
Άργησε λιγάκι, αλλά μου ήρθε επιτέλους κι εμένα από το βρετανικό Amazon την περασμένη εβδομάδα...

Προς το παρόν, έχω εκπλαγεί ευχάριστα από την ποιότητα της έκδοσης και τον όγκο των πληροφοριών, αλλά για αναλυτικότερη περγραφή, αναμείνατε review εντός των επόμενων ημερών... ;)

//Άσχετο, εσείς που είστε Ελλάδα, από πού και πόσο το προμηθευτήκατε, για να έχουμε καλό ρώτημα;
 
Olorin είπε:
Άργησε λιγάκι, αλλά μου ήρθε επιτέλους κι εμένα από το βρετανικό Amazon την περασμένη εβδομάδα...
Προς το παρόν, έχω εκπλαγεί ευχάριστα από την ποιότητα της έκδοσης και τον όγκο των πληροφοριών, αλλά για αναλυτικότερη περγραφή, αναμείνατε review εντός των επόμενων ημερών... ;)

//Άσχετο, εσείς που είστε Ελλάδα, από πού και πόσο το προμηθευτήκατε, για να έχουμε καλό ρώτημα;
Η παραγγελία έγινε από το αμερικάνικο Amazon στις 26/01 κ έφτασε σπίτι 12/02 με συνολικό κόστος 21,15 ευρω
 
Olorin είπε:
Άργησε λιγάκι, αλλά μου ήρθε επιτέλους κι εμένα από το βρετανικό Amazon την περασμένη εβδομάδα...
Προς το παρόν, έχω εκπλαγεί ευχάριστα από την ποιότητα της έκδοσης και τον όγκο των πληροφοριών, αλλά για αναλυτικότερη περγραφή, αναμείνατε review εντός των επόμενων ημερών... ;)

//Άσχετο, εσείς που είστε Ελλάδα, από πού και πόσο το προμηθευτήκατε, για να έχουμε καλό ρώτημα;
Εισαι πολυ τυχερος που τελικα το πηρες τωρα. Υπαρχει κοσμος που το ειχε προπαραγγειλει απο την αρχη απο το amazon και δεν εφτασαν τα κομματια να παρουν..

Ελλαδα εαν και διαφημιζεται απο το public, τελικα δεν το φερνουν.. αν και υπαρχει ακομα καταχωρημενο......
 
Getta Robo είπε:
Εισαι πολυ τυχερος που τελικα το πηρες τωρα. Υπαρχει κοσμος που το ειχε προπαραγγειλει απο την αρχη απο το amazon και δεν εφτασαν τα κομματια να παρουν..Ελλαδα εαν και διαφημιζεται απο το public, τελικα δεν το φερνουν.. αν και υπαρχει ακομα καταχωρημενο......
Ενοεις μαλλον την collectors edition, γιατι η κανονικη εκδοση υπαρχει ακομα κανονικα προς πωληση στο Amazon...
 
Donnie_D είπε:
Ενοεις μαλλον την collectors edition, γιατι η κανονικη εκδοση υπαρχει ακομα κανονικα προς πωληση στο Amazon...
Ακομα και η απλη εκδοση ηταν εξαντλημενη, μεχρι πριν καποιες μερες πωλουταν μεσω τριτων σε τριπλες η και τετραπλες τιμες. Επισης ακριβυνε λιγο η ειναι ιδεα μου;
 
Getta Robo είπε:
Ακομα και η απλη εκδοση ηταν εξαντλημενη, μεχρι πριν καποιες μερες πωλουταν μεσω τριτων σε τριπλες η και τετραπλες τιμες. Επισης ακριβυνε λιγο η ειναι ιδεα μου;
A! Δεν το είχα προσέξει αυτό που λες οτι είχε εξαντληθεί, γιατί μετά την παραγγελία δεν ξανακοίταξα εκτός από σήμερα... Πάντως σε αυτή την τιμή που γράφει και σήμερα το είχα παραγγείλει.. (+ 8$ περίπου τα μεταφορικά)
 
Προσωπικά, είχα παραγγείλει την απλή έκδοση από το βρετανικό Amazon τέλη Γενάρη και μου ήρθε 18 Φεβρουαρίου. Δεν μου έχει ξαναργήσει τόσο παραγγελία από όσο θυμάμαι. Πάλι καλά βέβαια, γιατί όταν το παρήγγειλα, μου έστειλαν εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 19-28 Φεβρουαρίου! Άρα σίγουρα είχαν έλλειψη...

Τότε πάντως το είχα παραγγείλει στις £18.71. Τώρα νομίζω πράγματι έχει ανέβει λίγο όπως αναφέρει ο Getta Robo... (edit: Όντως έχει ακριβύνει. Τώρα μπήκα στο ίδιο link από όπου το παρήγγειλα και το έχει στις £25.99)

Edit: Ok, ανέβηκε και η παρουσίαση...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου ηρθε σημερα το ειδοποιητηριο, αυριο θα παω να το παρω :D . Το παραγγειλα απο amazon.com στα 19,24 δολλαρια.

Ωραια παρουσιαση Οlorin!
 
Πίσω
Μπλουζα