Σειρά παραμυθιών : Περσέας [Εκδόσεις Ρέκος]

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.886
Η σειρα "Περσεας" των εκδοσεων Ρέκος περιλαμβανει τα παραμυθια

116846.jpg

1.Μια βολτα στο δασος

116847.jpg116848.jpg116849.jpg

2.Ζωγραφιζω τα ζωα

3.Γυριζω και μαθαινω

4.Μαθαινω τον κοσμο

5.Ο κυρ Ψαρης και οι φιλοι του

6.Μιτος ο σκαντζοχοιρος

116855.jpg

7.Ντορης ο παπαγαλος

8.Μινα η καγκουρω

116850.jpg116851.jpg116852.jpg116853.jpg

9.Ραπουνζελ (αυτο πρεπει να ηταν το πρωτο παραμυθι που ειχα απ αυτη τη σειρα,ηταν το αγαπημενο μου αλλά δυστυχως χαθηκε..)

116854.jpg

10.Τζακ ο σκυλος

11.Ο Αλεκος και η Μπουμπου στο σχολειο

116856.jpg

12.Ο Αλεκος καπετανιος

116857.jpg

οι μικρες φωτογραφιες ειναι απ το σάιτ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είδα τις σελίδες από τα βιβλιαρακια ''Μια βόλτα στο δάσος'' και θυμήθηκα ότι είχα διαβάσει στο παρελθόν το βιβλίο...κάτι μου θύμισε και το εξώφυλλο ''Ο Αλέκος καπετάνιος''...
 
Είχα το "Ο Αλέκος και η Μπουμπού"!!! Και ο Μίτος ο σκαντζόχοιρος μου θυμίζει κάτι!
 
katerinak, έχω όλη την σειρά του Ρέκου, έχει μικρό μέγεθος, και υπέροχη εικονογράφηση. Επίσης έχω την σειρά του Ρέκου με την Σταχτοπούτα, την Κοκκινοσκουφίτσα, την Χηναρού, τον Γενναίο Ράπτη κτλ, που έχει μεγάλο μέγεθος (τα κλασσικά παραμύθια). Πριν μερικά χρόνια στην έκθεση βιβλίου είχαμε βρει με την αδερφή μου το περίπτερο του Ρέκου και είχαμε ενθουσιαστεί. Θέλαμε να αγοράσουμε ένα, έτσι τιμής ένεκεν, για να ενισχύσουμε τον εκδοτικό οίκο, αλλά τελικά μας το χάρισαν :) Πέρσυ βρήκα τον Αλέκο Καπετάνιο, και το αγόρασα για την κόρη μου, αλλά έχει Α4 μέγεθος, ενώ αυτά την εποχής μου ήταν μικρά, τετράγωνα.
 
domniki είπε:
katerinak, έχω όλη την σειρά του Ρέκου, έχει μικρό μέγεθος, και υπέροχη εικονογράφηση. Επίσης έχω την σειρά του Ρέκου με την Σταχτοπούτα, την Κοκκινοσκουφίτσα, την Χηναρού, τον Γενναίο Ράπτη κτλ, που έχει μεγάλο μέγεθος (τα κλασσικά παραμύθια). Πριν μερικά χρόνια στην έκθεση βιβλίου είχαμε βρει με την αδερφή μου το περίπτερο του Ρέκου και είχαμε ενθουσιαστεί. Θέλαμε να αγοράσουμε ένα, έτσι τιμής ένεκεν, για να ενισχύσουμε τον εκδοτικό οίκο, αλλά τελικά μας το χάρισαν :) Πέρσυ βρήκα τον Αλέκο Καπετάνιο, και το αγόρασα για την κόρη μου, αλλά έχει Α4 μέγεθος, ενώ αυτά την εποχής μου ήταν μικρά, τετράγωνα.
domniki αν σου ειναι ευκολο μπορεις να προσθεσεις φωτογραφιες με τα εξωφυλλα που λειπουν απ αυτη τη σειρα για να τα εχουμε συγκεντρωμενα;
 
Βρε παιδιά υπάρχει περίπτωση να μπορεί κανείς να σκανάρει έστω μία σελίδα του "Τζακ του σκύλου"; ?
 
Βρε παιδιά υπάρχει περίπτωση να μπορεί κανείς να σκανάρει έστω μία σελίδα του "Τζακ του σκύλου"; ?
λογικα θα τα εχει η 1@domniki[/USER] αφου σε προηγουμενο ποστ μας λεει οτι εχει ολη τη σειρα, ελπιζω να ανεβασει κι ολα τα εξωφυλλα

1@δεσποινίς χαρίτου[/USER]

το εξωφυλλο ηταν αυτο;

ΠΗΓΗ www.ebooks.gr

Προβολή συνημμένου 197531


ναι, αυτο ειναι το ειχα κι εγω

 
λογικα θα τα εχει η 1@domniki[/USER] αφου σε προηγουμενο ποστ μας λεει οτι εχει ολη τη σειρα, ελπιζω να ανεβασει κι ολα τα εξωφυλλα
Μακάρι! Επίσης, άσχετο εντελώς, αλλά μιας και έχω πολλά χρόνια να γράψω στο φόρουμ, οφείλω να παινέψω τη νέα μορφή και τις λειτουργίες του - αναφέρομαι στο καμπανάκι που έτσι όμορφα και απλά με ενημέρωσε για τις απαντήσεις σας! ?

 
Η σειρα "Περσεας" των εκδοσεων Ρέκος περιλαμβανει τα παραμυθια

Προβολή συνημμένου 197716

1.Μια βολτα στο δασος

Προβολή συνημμένου 197717Προβολή συνημμένου 197718Προβολή συνημμένου 197719

2.Ζωγραφιζω τα ζωα

3.Γυριζω και μαθαινω

4.Μαθαινω τον κοσμο

5.Ο κυρ Ψαρης και οι φιλοι του

6.Μιτος ο σκαντζοχοιρος

Προβολή συνημμένου 197725

7.Ντορης ο παπαγαλος

8.Μινα η καγκουρω

Προβολή συνημμένου 197720Προβολή συνημμένου 197721Προβολή συνημμένου 197722Προβολή συνημμένου 197723

9.Ραπουνζελ (αυτο πρεπει να ηταν το πρωτο παραμυθι που ειχα απ αυτη τη σειρα,ηταν το αγαπημενο μου αλλά δυστυχως χαθηκε..)

Προβολή συνημμένου 197724

10.Τζακ ο σκυλος

11.Ο Αλεκος και η Μπουμπου στο σχολειο

Προβολή συνημμένου 197726

12.Ο Αλεκος καπετανιος

Προβολή συνημμένου 197715

οι μικρες φωτογραφιες ειναι απ το σάιτ
Κι εγώ την Ραπουνζέλ ψάχνω.
Υπάρχει δυνατότητα αυτοι που έχουν τα βιβλία να ανεβάσουν τις σελιδες σε μορφή φωτογραφίας ???
 
Πίσω
Μπλουζα