Σειρές των καναλιών που δεν μας άρεσαν

Όλα τα τούρκικα, ανεξαρτήτως καναλιού και χρονικής περιόδου που παίχτηκαν.:eek::eek:
 
Mega

Παρά πέντε

Κατάσταση φραπέ

Σαββατογεννημένες

Μικρομεσαίοι

Τζιν και τσέρι

ΑΝΤ1

Λάμψη

Καλημέρα ζωή

Η καλή πεθερά

Dr Ρούλης και όλα του Γιώργου Κωνσταντίνου
 
tilevoas, γραφε με μικρα σε παρακαλω, γιατι τα κεφαλαια στο ιντερνετ ειναι σα να φωναζεις! :)
 
Όλες της Ελένης Μαβίλη, Λάμψη και Καλημέρα Ζωή, και φυσικά όλα τα Μεξινανοβραζιλιανοτούρκικα..
 
Είμαι περήφανος λοιπόν, που δεν ήξερα σχεδόν καμμία από τις παραπάνω σειρές...Αυτό σημαίνει ότι δεν έχασα και πολλά...

Έτσι κι αλλιώς οι πιο πολλές ήταν στη ζώνη "της ξεφτίλας" που λέω εγώ, 9 με 10 το βράδι, μετά τα δελτία...
 
για να απαντήσω πρέπει να έχω δει τηλεοπτικές σειρές...

αλλά δεν βλέπω τηλεοπτικές σειρές.

πριν λίγο καιρό τύχαινε να βρίσκομαι σε μέρος που η τηλεόραση έδειχνε κατά διαβολική σύμπτωση πάντα μία σειρά ονόματι "η πολυκατοικία"...

είναι από τις φορές που αναρωτιέσαι εάν πραγματικά σου κάνουν πλάκα ή το εννοούν αυτό που δείχνουν στην οθόνη και περιμένουν από τον τηλεθεατή να το παρακολουθήσει.

δεν χρειάζεται να αναφερθώ περαιτέρω...
 
καλησπερα παιδια. αυτο που πετυχαινω καποιες φορες τα απογευματα οταν ανοιγω τηλεοραση κατα τις 5 ειναι μια αμερικανικη σειρα που λεγεται secret life of american teen η καπως ετσι, το οποιο πραγματικα δεν εχει κανενα νοημα. δεν καταφερα να το δω ολοκληρο ουτε μια φορα αλλα το εχω αφησει 2-3 φορες για λιγο να δω τι εχουν να πουνε, μεσα σε ενα λεπτο ακουω τη λεξη σεξ 100 φορες απο κατι αμερικανακια.πραγματικα αυτο ειναι καταντια, η εννοια της λεξης αποχαυνωση, αποβλακωση.κριμα για τα παιδια που μεγαλωνουν με τετοιες επιρροες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kάποιες απο τις σειρες που αναφερατε δε τις ξερω καν και μου κανει εντυπωση γιατι απο παιδι βλεπω πολυ τηλεοραση.Εγω λόγω της ηλικιας μου εχω να θυμαμαι μονο τις σειρες της ιδιωτικης τηλεορασης.Ετσι:

αντ1:

Δρ.Ρουλης

Και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη

Ελλας το μεγαλειο σου

Για μια γυναικα κ ενα αυτοκινητο(ακου τιτλος!)

Και εννοειται ολα τα τουρκικα

Μεγκα:


(Σε σχεση με τον αντ1 το μεγκα ειχε γενικα πιο προσεγμενες σειρες)

Γοργονες

Πολυκατοικια

Λακης ο γλυκουλης(πραγματικα ΕΛΕΟΣ,πως δεχτηκε ο Φιλιππιδης να παιξει σ'αυτο το εκτρωμα)

Και επισης τα τουρκικα,θα εξαιρεσω τα "Συνορα της αγαπης",δε ξερω γιατι(ισως γιατι ημουν πιο μικρη ή γιατι ειχε να κανει με την Ελλαδα) μου αρεσε τοτε που παιζοταν.

Σχετικα με τα αλλα καναλια(αλτερ,αλφα,σταρ) στην πλειοψηφια τους εκανα δουλειες της πλακας με αποκορυφωμα τις "Ελιες Θρουμπες" του Αλτερ!Πραγματικα τι εχουν δει τα ματακια μας?
 
Μετά από τη σχετική αναζήτησησ κατέληξα στις εξής σειρές

ANTENNA

-Σούπερ μπαμπάς

-Αραχτοί και λάιτ

-Ζευγάρια

-Και σερά σερά

-Καληνύχτα μαμά (δεν μου άρεσε το γέλιο-κονσέρβα/sitcom σειρά)

MEGA

-Love sorry

-Δέκα λεπτά κήρυγμα

-Η νταντά

-Το καρέ της ντάμας

-Ψίθυροι καρδιάς

ALPHA

-Βελούδο από μετάξι

-Βοήθεια γειτόνοι

-Ακροβατώντας

-Μη μασάς το παραμύθι

-Ο Ιούδας φιλούσε υπέροχα

ALTER δεν μου άρεσε καμία σειρά

ΕΤ1 ''Η αγάπη άργησε μια μέρα'' και ''Το μικρό σπίτι στο Παγκράτι''

ΕΤ2 ''Η κατάλληλη στιγμή''

STAR ''Βαθύ κόκκινο'' και ''Δροσουλίτες''
 
jimijoop είπε:
επισης προσθετω5 Σειρές της ΕΤ2/ΝΕΤ (Μετά το 1987) που δεν μας άρεσαν:


1.Ποιος σκοτωσε τον Αβελ


 


Προς τους tv-ρετρομανιακούς. Πού είστε οι υπόλοιποι καλέ; Τώρα που ζητάμε την ψήφο σας εξαφανιστήκατε;; :p
Επισης προσθετω στο Star το Ορκος Σιωπης, στο ΑΝΤ1 τις Τριχες, το Ρουα ματ και το Βαλς με 12 θεους, στο Alpha το Οσα μου κρυβεις και το Δια ταυτα και στις σειρες προ του 1987 το Ο Χριστος ξανασταυρωνεται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από ότι βλέπω μας έχουν ξεφύγει από την αρχή του θέματος πολλές σειρές που είναι εκτός χρονολογικών ορίων του φόρουμ (μετά δλδ το 1995).

Από δω και πέρα θα σας παρακαλέσω να αναφέρεστε σε σειρές μέχρι και το 1995 :)
 
ΑΝΤ1

1. Αραχτοί και λάιτ

2. Λάμψη

3. Η καλή πεθερά

4. Και εύθυμη και χήρα

5. Ο χήρος η χήρα και τα χειρότερα.

Μεγκα

1. Λαβ Σόρυ

2. Οι Αυθαίρετοι

3. Το Σόι μας

4. Χάι Ροκ

5. Τζιν και τσέρρυ
 
Kambia είπε:
Από ότι βλέπω μας έχουν ξεφύγει από την αρχή του θέματος πολλές σειρές που είναι εκτός χρονολογικών ορίων του φόρουμ (μετά δλδ το 1995). Από δω και πέρα θα σας παρακαλέσω να αναφέρεστε σε σειρές μέχρι και το 1995 :)
Kambia στην αρχη του θρεντ λεει οτι δεν υπαρχει χρονολογικο οριο,τελικα τι ισχυει;
 
BETTY BOOP είπε:
Μετά από τη σχετική αναζήτηση κατέληξα στις εξής σειρές
ANTENNA

-Σούπερ μπαμπάς

-Αραχτοί και λάιτ

-Ζευγάρια

-Και σερά σερά

-Καληνύχτα μαμά (δεν μου άρεσε το γέλιο-κονσέρβα/sitcom σειρά)

MEGA

-Love sorry

-Δέκα λεπτά κήρυγμα

-Η νταντά

-Το καρέ της ντάμας

-Ψίθυροι καρδιάς

ALPHA

-Βελούδο από μετάξι

-Βοήθεια γειτόνοι

-Ακροβατώντας

-Μη μασάς το παραμύθι

-Ο Ιούδας φιλούσε υπέροχα

ALTER δεν μου άρεσε καμία σειρά

ΕΤ1 ''Η αγάπη άργησε μια μέρα'' και ''Το μικρό σπίτι στο Παγκράτι''

ΕΤ2 ''Η κατάλληλη στιγμή''

STAR ''Βαθύ κόκκινο'' και ''Δροσουλίτες''
επειδή αναφέρθηκα και σε σειρές μετά το 1995, διορθώνω αναφέροντας σειρές μέχρι το 1995

 


MEGA CHANNEL


 


Λαβ σόρρυ



Τζιν και τσέρρυ


 


ΑΝΤΕΝΝΑ


 


Ανατομία ενός εγκλήματος



Αραχτοί και λάιτ


 


 
Θα βάλω και τους Μικρομεσαίους...
 
"Κατάσταση φραπέ" (δεν ξέρω αν είναι μέσα), και γενικώς αρκετά από αυτά που αρχίζαν στις 9:00 μετά τις ειδήσεις. Τα πιο πολλά ήταν εντελώς "αρπαχτές"...
 
Κατερίνα αφαιρέθηκε αυτό που λέει στην αρχή του θέματος και ισχύει το χρονολογικό όριο του φόρουμ.
 
Πίσω
Μπλουζα