Σετάροντας το ΜΑΜΕUI64

Τhnx man ,πολυ καλο.


Ελπιζω να βρω zip η portable εκδοση του MAMEUIFX64...αν υπαρχει... να δω τι ψαρια πιανει!
 
Επειδή χρησιμοποιώ το MAME core του RetroArch πια και όχι το standalone MAME (αρα έχω τα shaders του RetroArch) τι διαφορά έχει το GLSL του standalone? Ποιο είναι καλύτερο κλπ?
 
Δεν εχω την κορα του MAME στο RetroArch. Νομιζω πως το RetroArch προσθετει αλλο ενα layer επεξεργασιας και επειδη θελω οση δυναμη μπορω να εξοικονομησω, τα ΜΑΜΕ τα παιζω απο MAMEUIFX64 (καποια παιχνιδια που με ενδιαφερουν, ακομα μου ζοριζονται (πχ το Pink Sweets της Cave)).

Σιγουρα μπορει να εχει πιο επιστημονικα shaders στο Arch αλλα δεν ξερω και πως να κανω αυτοματο TATE στο RetroArch. Ισως τα shaders να ειναι interchangable μεταξυ Arch και ΜΑΜΕ (?).

Παντως για το GLSL να προτιμαμε φρεσκια MAME εκδοση διοτι διαβαζω οι σε παλιοτερες (πχ πριν την 162) εχει θεματα οπως πχ ξεψυχισμενα χρωματα. Ειμαι με την 167.
 
Μια προχειρη φωτογραφια με κινητο ενω παιζω. Παρα το resize, διακρινονται τα scanlines και το crt geometry

IMG_20160214_213527.jpg

IMG_20160214_213527.jpg
 
Μια προχειρη φωτογραφια με κινητο ενω παιζω. Παρα το resize, διακρινονται τα scanlines και το crt geometry
 
Μια προχειρη φωτογραφια με κινητο ενω παιζω. Παρα το resize, διακρινονται τα scanlines και το crt geometry



IMG_20160214_213527.jpg
 
Μια προχειρη φωτογραφια με κινητο ενω παιζω. Παρα το resize, διακρινονται τα scanlines και το crt geometry



IMG_20160214_213527.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα