Σημασία στη λεπτομέρεια!...FINOS FILMS EDITION!

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.461
Αντιδράσεις
49.754
Το υποσχέθηκα σε μια καλή μου φίλη εδώ και αφού βλέπω πως σας αρέσει κιόλας , έτοιμο το κουίζ για τη Φίνος Φιλμ! Είμαι ακόμα στο ψάξιμο αλλά είπα να το ξεκινήσω σιγά σιγά για να μη χάσω τον μπούσουλα! Πάνω από 500 στοπ καρέ θα βγούνε...οπότε όρεξη να χουμε! :)

Δεν πρόκειται να δώσω καμία βοήθεια κατά τη διάρκεια του κουίζ , αφού ψάχνουμε αποκλειστικά και μόνο ταινίες της Φίνος Φιλμ , οι οποίες είναι σχεδόν όλες πασίγνωστες! Να πω μόνο πως στο κουίζ θα συμπεριληφθούν και οι συμπαραγωγές (π.χ. Αλίκη στο ναυτικό , Χαμένα Όνειρα , Το χώμα βάφτηκε κόκκινο κτλ κτλ). Και ξεκινάω με τη πρώτη δεκάδα!

 


1.



10.jpg


2.


9.jpg


3.


8.jpg


4.


7.jpg


5.


6.jpg


6.


5.jpg


7.


4.jpg


8.


3.jpg


9.


2.jpg


10.


1.jpg
 
4. Το αμαξάκι

6. Είμαι αθώος

8. Η άγνωστος

10. Ο δρόμος με τις ακακίες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thanx tonytony για ενα ακομη ενδιαφερον κουιζ ,αν κι αυτο φαινεται δυσκολοτερο απο απο τα προηγουμενα (μονο το 6 ήξερα με προλαβε ο Atanasio) ,ενω το 5 & 9 δεν μπορω να ανασυρω απο την μνημη τι μου θυμιζουν ....

 

 





 
Nemo είπε:
thanx tonytony για ενα ακομη ενδιαφερον κουιζ αν κι αυτο φαινεται δυσκολοτερο απο απο τα προηγουμενα (μονο το 6 ήξερα με προλαβε ο Atanasio) ,ενω το 5 & 9 δεν μπορω να ανασυρω απο την μνημη τι μου θυμιζει ....
 


Να σαι καλά Νεmo για τα καλά σου λόγια.
:) :) :) :)Ο atanasio απάντησε σωστά και μας μένουν ακόμη οι 1 , 2 , 3 , 5 , 7 , 9 οι οποίες δεν απαντηθήκανε ακόμη!

 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
5. τα κιτρινα γαντια ( ο μουστακαλης Φωτοπουλος που κρυβεται)

7. Η ωραια των Αθηνων

(δεν ξερω αν ειναι της Φινος παντων.. Εγω σκηνες αναγνωρισα)
 
Λορένα είπε:
5. τα κιτρινα γαντια ( ο μουστακαλης Φωτοπουλος που κρυβεται)
7. Η ωραια των Αθηνων

(δεν ξερω αν ειναι της Φινος παντων.. Εγω σκηνες αναγνωρισα)
Σωστές Λορένα μπράβο , μας έμειναν οι 1 , 2 , 3 και 9.
 
To "3" είναι η "Εταιρία Θαυμάτων";
 
ευχαριστουμε πολυ tonytony για το νεο κουιζ!!! ομολογω οτι δεν το περιμενα τοσο συντομα

3.Αντιο ζωη,η κυρια κραταει μια γλαστρουλα και σε λιγο θα καθησει διπλα απ την Ελενη Χατζηαργυρη που ειναι πολυ στενοχωρημενη και δεν εχει ορεξη για κουβεντες
 
Σωστή και η 3η μπράβο Κατερίνα. Φίλε panp η Εταιρεία Θαυμάτων δεν είναι της Φίνος Φιλμ αλλά εν πάσει περιπτώσει το απάντησε η Κατερίνα. Μας έμειναν οι 1 , 2 και 9.
 
9. Η Αγνη του λιμανιου.
 
Απαντήθηκε και η 9η και μας έμεινε μόνο η 1η και η 2η. Τόσο δύσκολες σας φαίνονται;;; :xm: Ειδικά η 2η είναι πασίγνωστη!

Βλέπω πως μάλλον τη χρειάζεστε τη βοήθεια τελικά... :xm: Να πω πως και οι δύο ταινίες οι ιστορίες τους είναι από πολύ περασμένες και παλιές εποχές... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bambinella 100 είπε:
Σωστή και η 2η. Άντε και η 1η , του ίδιου ύφους είναι... ;)

Η ταινία που δεν βρήκατε είναι "Ο αγαπητικός της βοσκοπούλας" και περνάμε σε επόμενη δεκάδα...

 


1.



10.jpg


2.


9.jpg


3.


8.jpg


4.


7.jpg


5.


6.jpg


6.


5.jpg


7.


4.jpg


8.


3.jpg


9.


2.jpg


10.


1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ο αγαπητικος της βοσκοπουλας της φινος φιλμ
 
1.εκεινες που δεν πρεπει ν αγαπουν

2.ελα στο θειο

6.λατερνα ,φτωχεια και γαρυφαλλο

7.ο Δημος απ τα Τρικαλα

8.Αμοκ
 
2.ελα στο θειο

3 οι γερμανοι ξαναρχονται

4 ο γρουσουζης

5 το χωμα

6 λατερνα φτωχεια και γαρυφαλλο

7 ο δημος απ τα τρικαλα

8 αμοκ

10 ο κατηφοροσ

το 5 ειναι η γκολφω και οχι το χωμα βαφτηκε κοκκινο μπερδευτηκα απο τα βραχια

και το 9 ισως το δουλειες του ποδαριου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απαντήθηκαν όλες σωστά (το 5 είναι η Γκόλφω) και μας έμειναν οι 2 τελευταίες , οι 9 και 10 που είναι λάθος.
 
Η 10η είναι ο "Ατσίδας" (μπράβο bambinella) και μας έμεινε μόνο η 9η.
 
Πίσω
Μπλουζα