Σια Λιαροπούλου

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.031
Τα μυστικα της αγαπης (Σια Λιαροπουλου)

http://www.youtube.com/watch?v=Dfl7w58KUlI

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=T2nh8Tofol0]YouTube - Oi mnistires tis xristinas! Sia Lianopoulou

Δηλώνω ΑΡΡΩΣΤΟΣ με Σία Λιαροπούλου !!!
 
Συγνώμη τι ώρα είχε την εκπομπή της Σία Λιαροπούλου και δεν το είχα δει?Καλά που υπάρχει και το youtube.Τι να πω τα καλύτερα πάντα χάνω. :diablotin: :diablotin:
 
Ήταν ίδια ώρα με τον Θέμο, και τον είχε "σκίσει" στην τηλεθέαση !

Στεναχωρήθηκα πολύ όταν σταμάτησαν οι εκπομπές της.

Την έβλεπα μανιωδώς.

Την θεωρώ ΘΕΑ !

ΣΙΑ ΛΙΑΡΟΠΟΥΛΟΥ FOR EVER !!!

( Άραγε τι να έχει απογίνει αυτή η ψυχή ; )
 
exetlaios είπε:
Ήταν ίδια ώρα με τον Θέμο, και τον είχε "σκίσει" στην τηλεθέαση !
Στεναχωρήθηκα πολύ όταν σταμάτησαν οι εκπομπές της.

Την έβλεπα μανιωδώς.

Την θεωρώ ΘΕΑ !

ΣΙΑ ΛΙΑΡΟΠΟΥΛΟΥ FOR EVER !!!

( Άραγε τι να έχει απογίνει αυτή η ψυχή ; )
Α, έτσι εξηγείται γιατί εγώ το πολύ 22.30 ήμουν και είμαι στο κρεβατάκι μου, για να διατηρήσω την ομορφάδα μου:biglaugh::biglaugh:
 
Stormwatch είπε:
Απ' οτι διαβασα, ο γκομενος της (ενας συνεργατης του Μικρουτσικου - αυτος που εκανε τον big brother) της το ξεκοψε.....
ΕΓΚΛΗΜΑ !

"Ερήμωσε" η τηλεόραση, χωρίς την Σία ... :icon_cry:
 
exetlaios είπε:
ΕΓΚΛΗΜΑ !
"Ερήμωσε" η τηλεόραση, χωρίς την Σία ... :icon_cry:
Αυτό που με τρομάζει περισσότερο είναι ότι πραγματικά το πιστεύεις ότι ερήμωσε η τηλεόραση.Βρε μήπως σε λένε Ανδρέα Μ........:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Θυμάται κανείς πώς την λέγανε μια ξανθιά που έκανε μια εκπομπή στυλ 'πες μου το πρόβλημα σου' στο Star; Ήταν θυμάμαι η μεγαλύτερη ανταγωνίστρια του Μικρούτσικου..Νατάσα κάτι νομίζω..την είχα δεί πριν μερικά χρόνια να λέει οτι την φάγανε τα κυκλώματα..
 
Erynies είπε:
Θυμάται κανείς πώς την λέγανε μια ξανθιά που έκανε μια εκπομπή στυλ 'πες μου το πρόβλημα σου' στο Star; Ήταν θυμάμαι η μεγαλύτερη ανταγωνίστρια του Μικρούτσικου..Νατάσα κάτι νομίζω..την είχα δεί πριν μερικά χρόνια να λέει οτι την φάγανε τα κυκλώματα..
.....Ραγιου
 
Stormwatch είπε:
Συγνώμη και η Νατάσα Ράγιου έκανε τέτοιου είδους εκπομπή?Δεν εξηγείται αλλιώς θα με είχαν απαγάγει οι εξωγήινοι εκείνη την περίοδο για αυτό δεν θυμάμαι τίποτα.:biglaugh::biglaugh:
 
bi-bi είπε:
Αυτό που με τρομάζει περισσότερο είναι ότι πραγματικά το πιστεύεις ότι ερήμωσε η τηλεόραση.
Όντως το πιστεύω !

Η Σία Λιαροπούλου, ήταν ότι πιο διασκεδαστικό συνέβη στα ελληνικά τηλεοπτικά δρώμενα !

Και φυσικά ήταν μια απίστευτα πνευματώδης, πανέξυπνη και πανέμορφη ύπαρξη !
 
bi-bi είπε:
Συγνώμη και η Νατάσα Ράγιου έκανε τέτοιου είδους εκπομπή?Δεν εξηγείται αλλιώς θα με είχαν απαγάγει οι εξωγήινοι εκείνη την περίοδο για αυτό δεν θυμάμαι τίποτα.:biglaugh::biglaugh:
Μήπως ήταν η περίοδος που ήσουν αποκλεισμένη στη γαλάζια λίμνη ; :animrolleyes:
 
Μια και μιλάμε για Trash TV γενικότερα...

Αν και η εκπομπή δεν είναι retro, ωστόσο έιναι πολύ cult και όλοι λίγο πολύ την θυμόμαστε.

Μιλάω βέβαια για το Ζευγάρι της Χρονιάς! Η εκπομπή έβγαινε από το ALTER το 2002-2003 αν δεν απατώμαι και την "παρουσίαζε" η Σια Λιαροπούλου. To concept της εκπομπής ήταν μια γυναίκα να γνωρίσει κάποιους άντρες, να βγεί μαζί τους και αναλόγα να τους εγκρίνει ή να τους απορρίψει! Λόγω του θέματος της, η εκπομπή έβγαινε μετά τα μεσάνυχτα (όπως όλες οι cult).

Για να θυμηθούμε κάποιες στιγμές

Ξεχωιστές στιγμές ήταν , ο νεκροθάφτης που έφβγαιεν ραντεβού με τη νεκροφόρα (τό είχε σατυρίσει και ο Μιτσικώστας) και η ατάκα που στιγμάτισε την ιστορία της Ελληνικής cult τηλεόρασης "Θέλω το γουνάκι σου".

Η εκπομπή σταμάτησε (μάλλον λόγω παρέμβασης ΕΣΡ). Μετά από κάμποσο καιρό, αποκαλύφθηκε οτι η εκπομπή ήταν στημένη (σιγά να μην ήταν...).

Τώρα, η τύχη των συντελεστών αγνοείται...

Μόνο 2 από αυτούς έχω ξαναδεί στην τηλεόραση.

Ο ένας είναι η Αργυρώ, η οποία 2-3 χρόνια μετά το Ζευγάρι της Χρονιάς εμφανίστηκε στα παρατράγουδα ως χορεύτρια tango! Ύστερα έκανε κάποιες φωτογραφήσεις και μια εμφάνιση στο Θέμο.

Ο δευτερος ε,ίναι αυτός ο φαλακρός (Ηλία νομίζω τον λένε) ο οποίος πρίν λίγο καρό έκανε εμφάνιση στην εκπομπή της Ράνιας Θρασκιά που συζητούσανε τις σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας. Βέβαια ο τύπος πλέον δεν είναι φαλακρός γιατί έκανε προσθετική μαλλιών!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το "ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ" είναι η μεγαλύτερη πολιτισμική συνεισφορά της χώρας μας,

μετά την Ηλιάδα και την Οδύσσεια !

Κρίμα που δε συνεχίστηκε ...
 
α, το ζευγάρι της χρονιάς...μεγαλεία!

ακολουθούν πρακτικές συμβουλές για επίδοξους συνεχιστές της παρεξηγημένης αυτής εκπομπής (courtesy of σία λιαροπούλου η οποία ιδανικά θα παραμείνει παρουσιάστρια):

ύφος "αφήστε με να συγκεντρωθώ, παίρνω συνέντευξη από τον γκάντι".

κούνημα κεφαλής πάνω-κάτω (ως ένδειξη κατανόησης) συνοδευόμενο από "χμμμ" τουλάχιστον μία φορά ανά 30 δευτερόλεπτα.

επίπλωση: κόκκινος καναπές/ πολυθρόνες σε περίπτωση που το κοινό μας ξεχάσει το ερωτικό στοιχείο του πράγματος

καλεσμένοι: ό,τι κάτσει. πρέπει να συμβιβαστούμε με το γεγονός ότι φιγούρες σαν την αργυρώ δύσκολα ξαναβρίσκονται. επικοινωνούμε με πρώην καλεσμένους αμερικάνικων σώου και προσπαθούμε να τους πείσουμε να έρθουν στην εκπομπή μας πριν τους παίξει το σκάι. ίσως να χρειαστεί να δώσουμε κατιτίς παραπάνω για τα αεροπορικά (ευτυχώς μεταφραστή δε χρειαζόμαστε, το μιλάει το αγγλικό η σία), αλλά θα έχουμε εγγυημένο αποτελεσμα!
 
bi-bi είπε:
Συγνώμη και η Νατάσα Ράγιου έκανε τέτοιου είδους εκπομπή?Δεν εξηγείται αλλιώς θα με είχαν απαγάγει οι εξωγήινοι εκείνη την περίοδο για αυτό δεν θυμάμαι τίποτα.:biglaugh::biglaugh:
ναι έκανε και η ράγιου τέτοιου είδους εκπομπή κάπου το 1994 - trivia- όταν είχε σαν θέμα την μαύρη μαγεία με καλεσμένους παπάδες, μέντιουμ κτλ. είχαν σβήσει τα φώτα στο στούντιο της εκπομπής η οποία σταμάτησε ξαφνικά εκείνη την στιγμή για να διορθωθεί το πρόβλημα- μπήκαν κλασικά διαφημίσεις. μήπως ήταν τρικ της εκπομπής για τηλεθέαση άραγε; lol
 
Τελικά, τι απέγιναν άραγε η Νατάσα Ράγιου και η Σία Λιαροπούλου; Εξαφανίστηκαν εδώ και αρκετά χρόνια από τη μικρή οθόνη και από τότε δεν έχουμε κανένα νέο από τις δύο συμπαθέστατες πρώην "τηλεπερσόνα".
 
exetlaios είπε:
Το "ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ" είναι η μεγαλύτερη πολιτισμική συνεισφορά της χώρας μας, μετά την Ηλιάδα και την Οδύσσεια !
Όπως τα λες φίλε....... :cool:

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ που το ΕΣΡ έκοψε την εκπομπή, παρόλο που μεταδίδονταν ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ! Δεν γίνονται αυτά...
 
sparklingeagle είπε:
Τελικά, τι απέγιναν άραγε η Νατάσα Ράγιου και η Σία Λιαροπούλου; Εξαφανίστηκαν εδώ και αρκετά χρόνια από τη μικρή οθόνη και από τότε δεν έχουμε κανένα νέο από τις δύο συμπαθέστατες πρώην "τηλεπερσόνα".
Η Ραγιου ηταν/ειναι βουλευτης της ΝΔ. Η Λιαροπουλου δεν ξερω, αλλα ηταν ηδη μικροπαντρεμενη. Πιθανοτατα θα εκανε τη σωστη επιλογη και αφοσιωθηκε στην οικογενεια της οταν περασε η μοδα του Τρας ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Ράγιου έχω την εντύπωση ότι είχε στραφεί στην πολιτική.... (έλεος!) Νομίζω είχε κατέβει ως δημ. σύμβουλος, ή κάτι τέτοιο.

edit: Rakeesh, θυμάσαι καλύτερα από εμένα... :)
 
Πίσω
Μπλουζα