Σκορπιός [ Κόμικ ]

Τελειωσα και τα 28 τευχη.

Δυστυχως το περιοδικο σταματησε χωρις καποια γραπτη εξηγηση στους αναγνωστες και αφηνοντας και το Eternauta ξεκρεμαστο (ολες οι αλλες ισοριες ηταν αυτοτελεις).

Στα δυο τελευταια τευχη δεν ειχε τις σελιδες των επιστολων των αναγνωστων. Δεν ειδα κατι αλλο που να προιδεαζε για το κλεισιμο.

Παντως απο τη μεση και μετα, ειχε λιγο χαλασει με κατι ανουσια εικογραφημενα μαθηματα ποδοσφαιρου και κατι χαζες ιστοριες που προστεθηκαν στις εξαιρετικες αρχικες.

Οποτε στα μεσα Αυγουστου 1986 το περιοδικο ανευ ειδοποιησης, χαιρετησε.

Παντως μου ειναι ακομα παραξενο πως οταν κυκλοφορουσε  δεν το ειχα παρει χαμπαρι...ημουν κομιξακιας και πολλες φορες επαιρνα οτι εβρισκα αν ειχα τελειωσει τα Αγορι,Μπλεκ,Σπαιντερ Μαν...(την επεφτα σε Τρουενο, Σουπερ Μπου κτλ)
 
Δεν μπορούσα κι εγώ να το βρω εύκολα τότε (όχι οτι το έψαχνα ιδιαίτερα)...

Απλά, αν καμιά φορά το έβλεπα και είχε κανένα εξώφυλλο με τη Barbara, απλά ήταν απαγορευτικό για μένα να το πάρω.... Αυτολογοκρινόμουν... :D
 
Εχω κανει κρουση στο FB group του νεου Μπλεκ, μηπως βαλουν το Eternauta και το Precinto 56. Δεν ειχα καποια απαντηση. Νομιζω οτι θα εκτιμηθειπολυ περισσοτερο απο τον Στορμ των 50 σελιδων...
 
Πίσω
Μπλουζα