Σκυλάκι GO-GO

ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΝΑ ΨΑΞΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΠΕΡΥΣΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΕΤΑΞΑΝ ΛΟΓΩ ΜΟΥΧΛΑΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ..

ΑΓΑΠΗΤΕ THEBEST20 ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΣΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ?ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωστόσο, θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στο ebay, μιας και δεν είναι ελληνικής κατασκευής παιχνίδι και φαντάζομαι πως θα μπορέσεις να το βρεις σχετικά εύκολα κ σε καλή τιμή. Πληροφορίες μας είχε δώσει η northstar στο παρελθόν σε αυτό εδώ το ποστ: http://www.retromaniax.gr/vb/showpos...&postcount=131 . Καλή τύχη!!!!
Thanks fraoulitsa ! Για εκείνους που δεν έχουν δει το post:

Βγάζω τον Γκογκο για να δει

τους φιλους μου και να χαρει.

Τον παω μπρος, τον πάω πισω

Γκογκο σκυλάκι μου πολύ σʼαγαπώ

Νάτος ο Γκοκο. Γκογκο σκυλάκι μου !

Το πραγματικό όνομα του παιχνιδιού είναι My Lovely Poodle. Μπορείτε να δείτε φωτογραφίες εδώ:

http://cgi.ebay.com/MY-LOVELY-POODLE-BATTERY-OPERATED-NEW-IN-BOX_W0QQitemZ390129155669QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5ad5827e55

αντιθέτως υπήρχαν κι άλλα σκυλάκια με μπαταρίες τα οποία ήταν μικρά σε μέγεθος και έκαναν τούμπες,και συνήθως τα βρίσκαμε σε αποθήκες παιχνιδιών,εκείνα τα αγαπούσα και είχα 3-4 τέτοια στο δωμάτιό μου!
Τρέχει και πηδά ο Αζόρ

Νάτος κάνει τούμπα ξανά

Νατος ο Αζόρ, νατος ο Αζόρ

Νάτος, κάνει τούμπα ξανά

(ποιος τα έγραφε αυτά τα τραγούδια; )

hdflipingrodog01.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όχι,το σκυλάκι είναι στο πατάρι,επιπλέον βρίσκομαι στην πόλη που σπουδάζω και όχι στην Αθήνα!Τον θυμήθηκα και τον Αζόρ,αλλά τα σκυλάκια που είχα δεν ήταν Αζόρ,ήταν απομιμήσεις του!
 
Τον Γκόγκο τον είχα πάρει στις κόρες μου όταν ήταν μικρές... τους άρεσε πολύ!

Μετά τους πήρα έναν αληθινό παρόμοιο μοντέλο...
 
KAΛΗΣΠΕΡΑ, NORTHSTAR Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΕΙΧΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ GOGO XΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ..ΑΠ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΩΘΗΚΑΝ ΠΟΛΥ ΨΙΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΘΑ ΤΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΩ Κ ΘΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΩ.
 
Ειλικρινα σου μιλαω και με ολη την καλη διαθεση - δεν θα προλαβεις να τα ανεβασεις αν ξαναποσταρεις με κεφαλαια γραμματα. Στο forum αυτο γραφουμε με μικρους Ελληνικους χαρακτηρες.
 
Κανενας εκβιασμος ,ειναι οι κανονες που λειτουργει το φορουμ και που διαλεξες να ακολουθησεις με την εγγραφη σου.

Στο εχουν πει επανελλημενα πανω απο μια φορα οτι εδω μεσα δεν γραφουμε με κεφαλαια.
 
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΚΡΙΚΛΙΣ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?ΑΝΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ..
 
Aπαγορεύονται αυστηρά τα αντιαισθητικότατα GREEKLISH, δηλαδή τα Ελληνικά γραμμένα με λατινικούς χαρακτήρες. Μηνύματα που θα είναι γραμμένα σε φραγκοχιώτικα θα διαγράφονται ΑΜΕΣΑ από τους διαχειριστές & τους συντονιστές χωρίς δεύτερη προειδοποίηση ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ τους μεγέθους τους ή της ποιότητας του περιεχομένου τους.
 
Ειναι παρακληση απο 2 Super Mods και εναν διαχειριστη.

Οι κανονες αναφερουν και τα παρακατω.

tcat_tl.gif
tcat_tr.gif
Παραβατική συμπεριφορά & κυρώσειςΌποιοι χρήστες του GRM κριθούν υπεύθυνοι ή υπαίτιοι ανάρμοστης συμπεριφοράς θα υπάγονται στην ακόλουθη διαδικασία:

Α) Τα κείμενά τους θα επεξεργάζονται / διαγράφονται σε έκταση που εναπόκειται στην κρίση των συντονιστών και του διαχειριστή.

Β) Αν υποτροπιάσουν ή εξακολουθήσουν να φέρονται προκλητικά θα γίνονται banned για το διάστημα μιας εβδομάδας.

Γ) Αν παρʼ όλα αυτά παραμείνουν αμετανόητοι θα γίνονται banned δια παντός και αμετάκλητα από το φόρουμ. Ιδιάζουσες προκλητικές συμπεριφορές θα οδηγούν κατευθείαν στο βήμα Γ.



Τα παραπάνω ισχύουν πλέον ΕΞΙΣΟΥ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, ανεξαρτήτως παλαιότητάς τους ή προηγούμενης συνεισφοράς τους στο forum. Τέλος ας αναφερθεί ότι ο μακράν ευκολότερος και γρηγορότερος τρόπος για να γίνει κανείς διαχρονικά ban είναι να προσβάλλει τον admin και τους moderators ή να επιδωθεί σε trolling.
 
ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ?
 
Ειναι τοσο απλο να πατησεις το caps lock και να γραψεις με μικρους Ελληνικους χαρακτηρες - ουτε τονους σου ζητησε κανεις ουτε δασειες και ψιλες. Αντ'αυτου ρωτας πως θα σε διαγραψουμε. Τι να σου πω..
 
ΝΑΙ ΡΩΤΑΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΩ.
 
Οχι δεν μπορεις - θα το κανουμε εμεις. Μπορεις να συνεχισεις τη διαδικτυακη σου βολτα σε χωρους που δεχονται τα κεφαλαια Ελληνικα ως μεσο γραφης. Καλη συνεχεια.
 
Η διαφήμιση είναι εδώ


Ξαναβλέποντας τη διαφήμιση ύστερα από περίπου είκοσι χρόνια συνειδητοποίησα πως έκανα λάθος για τον σκύλο και πως είναι πράγματι ο Gogo της Hasbro ( στην Ελλάδα τη διανομή την έκανε η El Greco). Νόμιζα πως στη διαφήμιση ήταν το my Lovely Poodle που ήταν απομίμηση της Sing YIP Toys όχι μόνο λόγω της ομοιότητας των σκύλων αλλά κυρίως επειδή τα κουτιά τους είναι σχεδόν απαράλλακτα. Δείτε το ροζ κουτί στο 0.31 του clip της διαφήμισης του Gogo της Hasbro και κάντε τη σύγκριση με το επίσης ροζ κουτί της απομίμησης ονόματι My Lovely Poodle της Sing YIP Toys

1.jpg

(Οπότε αγνοήστε τις πληροφορίες που έδωσα στο άλλο thread).

Και αυτό είναι το κουτί της άλλης απομίμησης ονόματι WalkieDoggie από την ABC Toys (που είχα αποχτήσει πριν τα άλλα δυο)

2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για όσους δεν μπορούνε να δούνε τη διαφήμιση, το URL είναι

 
Εγώ δεν είχα ποτέ τον Go Go αν και λατρεύω τα σκυλάκια, έχω όμως τη Sindy με τον δικό της Go Go. Το γράφει και στο κουτί. Αυθεντικός σε μινιατούρια βέβαια. Με μηχανισμό στο χέρι της που τον έκανε να περπατάει. Και να κάνει και ενοχλητικό θόρυβο σα μηχανάκι :D Η κούκλα φοράει ένα κολάν αν δεν κάνω λάθος. Είναι ψηλά στη βιβλιοθήκη μου και έχω να τη δω κάτι χρόνια τώρα...
 
Θυμάμαι αυτό το παιχνίδι, δεν με ενθουσίαζε και τόσο για να το αγοράσω, με εκνεύριζε το τραγουδάκι της τηλεοπτικής διαφήμισης.
 
Πίσω
Μπλουζα