Σοκολάτες Μέλο - Ντίσνεϋ

Lord_Makro

RetroMaNiaC
Joined
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
642
Αντιδράσεις
207
Ψάχνοντας προχτές σε διάφορα παλιά... πραγματάκια ;) με περίμενε μια ευχάριστη έκπληξη! Εχω κρατήσει δύο περιτυλίγματα από τη σοκολάτα ΜΕΛΟ. Είναι από τη δεκαετία του '80 όταν έβαζε τις κάρτες με τους ήρωες του Ντίσνεϋ. Αγαπημένη....

ΜΕΛΟ Disney περιτυλιγμα Lord Makro.jpg

ΜΕΛΟ Disney περιτυλιγμα 2 Lord Makro.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποσο ομορφα,εργα τεχνης. :flower:
 
Είχα διαβάσει κάπου ότι το σλόγκαν της σοκολάτας ήταν: είναι ΜΕΛΟ, τι άλλο θέλω?
 
πραγματικα πολυ ομορφα περιτυλιγματα!η σοκολατα ηταν τυλιγμενη σε ασημενιο χαρτι;ειχε και καποια φιγουρα κολλημενη απο πισω με καποιον ηρωα της Disney;
 
Kαπου χωμενο ειχα αυτο το χαρτακι,θελω να πιστευω οτι ανηκει σε αυτο το θρεντ μιας και πανω του δεν εχει κανενα στοιχειο αναγνωρισεως περα απο το νουμερο 14 και κατι αμυδρα "ζεστο" σε αναμνηση.

ΜΕΛΟ Disney Aardvark .jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλοι μου, αυτά τις καρτες τις έχω σχεδόν συμπληρωμένες και τις φυλάω ακόμα μαζί με πολλά άλλα.

Πρέπει να ανεβάσω ένα δείγμα, όλο λέω θα σκανάρω και το αναβάλλω... :D
 
Nα μην αναβαλλες, να μην αναβαλλεις :)
 
Lord_Makro είπε:
Φίλοι μου, αυτά τις καρτες τις έχω σχεδόν συμπληρωμένες και τις φυλάω ακόμα μαζί με πολλά άλλα.Πρέπει να ανεβάσω ένα δείγμα, όλο λέω θα σκανάρω και το αναβάλλω... :D
Lord_Makro περιμενουμε να ανεβασεις το δειγμα με τις καρτες :)
 
Για να δω... είχα αρχίσει να σκανάρω κάποια αλλά δεν βρίσκω τώρα τα αρχεία...

Θα το κοιτάξω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με συγχωρείτε αλλά με αυτά τα θέματα που ανεβάζετε με τις ρετρό σοκολάτες με κάνετε και παίρνω κιλά!!!!

Ακόμη θυμάμαι την γλύκα τους!!!!
 
DSC03481.jpgκάρτες από σοκολάτα ΜΕΛΟ τελη δεκαετιας 70...
 
Ποσο μου λειψανε τετοια ποστς.

OMG the memories..



Link

10565280_6.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα