Σούπερ Μάρκετ

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Σούπερ Μάρκετ (1993)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Σούπερ_μάρκετ

 


Τηλεπαιχνιδι με τον Μακη Πουνεντη,Μεγας χορηγος γνωστη αλυσιδα Σουπερ Μαρκετ οπου εξελισοταν και το παιχνιδι.


Η χαρα των διαφημιστων. :D

3λεπτο βιντεο απο την βιντεοθηκη μου.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark το βιντεάκι αυτό έιναι απο την επετειακή εκπομπή του ΑΝΤ1 "7 Χρόνια Φαγούρα"?

Το Supermarket το θυμάμαι αμυδρά μπορώ να πω, να παίζει ανάμεσα (?) στα σαπούνια του Φώσκολου... Λόγω ηλικίας τότε είχα κολλήσει πάρα πολύ, αλλά το μόνο που θυμάμαι είναι η τελική φάση, στην οποία ο νικητής έτρεχε με το καρότσι στους διαδρόμους του Supermarket (όπως και στο υπόλοιπο παιχνίδι απ' οτι είδα στο βιντεάκι)... Για ποιο λόγο δε θυμάμαι......... Κάτι έψαχνε να βρει νομίζω...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οχι ειναι απο τα 15χρονα του ΑΝΤ1,ολο ολο πρεπει να ειναι κανα 7λεπτο και εχει την σκηνη που περιγραφεις.

Απο οτι θυμαμαι τρεχουνε γιατι πρεπει να βρουνε σε μικρο χρονικο διαστημα (αντιστροφη μετρηση) καποια προϊοντα αφου τους εχουν δωσει βοηθεια μια ατακα απο διαφημιση.

Π.Χ "μυριζει ομορφα"=Τσαι Lipton (παραδειγμα λεω). :D
 
Το θυμάμαι κι εγώ αμυδρά!
 
νομίζω (2 ετών ήμανε τότε) ήταν το τηλεπαιχνίδι με τον ιδιοκτήτη του ΡΥΘΜΟΣ 9,49 Μάκη Πουνέντη και ήταν στο Βερόπουλο, και όντως πολύ διαφήμιση έκαναν στα προϊόντα, όχι σαν τώρα που τα καλύπτουν με mosaic.
 
Αγέραστος ο Πουνέντης,κοντεύει τα 50!Από την Πάτρα είχε ξεκινήσει!
 
thebest20 είπε:
Αγέραστος ο Πουνέντης,κοντεύει τα 50!Από την Πάτρα είχε ξεκινήσει!
Καλά κάνει πρωινή εκπομπή στον ΡΥΘΜΟ 94,9 πολύ γέλιο έχει με την Ηλιάκη και την Κωστάκη. Αυτού είναι η Heaven με την Βανδή
 
Παντως ητανε πολυ φωνακλας εκει στο παιχνιδι.
 
Πολυ ευχαριστο και χαρουμενο παιχνιδι!

Αυτο που μου εχει μεινει εντονα, ειναι οτι στο τελος ο καθε νικητης σηκωνε στα χερια τον Πουνεντη!
 
Από τα καλύτερα τηλεπαιχνίδια που το πήρα είδηση δυστυχώς αργά και δεν είδα πολλά επεισόδια. Μακάρι να βλέπαμε ξανά τέτοια παιχνίδια στην τηλεόραση.
 
Ευχάριστο παιχνίδι. Είχαν πάει να αγωνιστούν και κάτι ξαδέλφια μου...
 
RIO είπε:
Ευχάριστο παιχνίδι. Είχαν πάει να αγωνιστούν και κάτι ξαδέλφια μου...
Θέλουμε λεπτομέρειες από τα ξαδέλφια. Μία γνωστή μου πήγε στο Κάτι Ψήνεται. Σε 15 χρόνια (καλά να είμαστε) όταν θα ανοίξουμε thread για το Κάτι Ψήνεται θα έχω να σας λέω...
 
((Στο Σούπερ Μάρκετ)) τηλεπαιχνίδι του ΑΝΤ1 με τον Μάκη Πουνεντη


μεταδόθηκε το 1993
 
αν εκπομπη γινοταν σημερα θα παιρναν ολα τα προοιοντα και θα εφευγαν
 
Μου αρεσε ως παρουσιαστης ο Μακης Πουνεντης...αλλά την εκπομπή αυτη δεν τη θυμαμαι...εξαλλου δεν με ενδιεφεραν ιδιαιτερα τα τηλεπαιχνιδια...
 
To "Star Market" με τον Τσαουσόπουλο είναι το ίδιο κόνσεπτ; Δεν ήξερα καν την ύπαρξή του, μέχρι τώρα που βλέπω το βίντεο της πρεμιέρας του STAR στο youtube που ανέβασε ο Μαστοράκης και έχει απόσπασμα από το παιχνίδι. Γυριζόταν στα Continent (νυν Carrefour) στον Άλιμο. Έχει τρομερές ομοιότητες αν δεν είναι το ίδιο κονσεπτ, 3 παίκτες που τρέχουν στους διαδρόμους του S/M..
 
Πίσω
Μπλουζα