Σπίτι για πέντε (1991 MEGA)

Πράγματι ωραία σειρά, θυμάμαι κι εγώ ότι την έβλεπα αλλά δε θυμόμουνα τη λεπτομέρεια ότι παιζόταν μεγάλη εβδομάδα. Έχει ωραία μηνύματα και είναι πολύ καλή για να βλέπεται και από παιδιά. Δε νομίζω κι εγώ πως θα τη ξαναδούμε. Είναι αρκετά σπάνια και μάλλον μόνο εμείς οι ρετρομανιακοί τη θυμόμαστε.
 
Θυμάμαι μου άρεσε τόσο πολύ που αγόρασα το βιβλίο τότε
 
Ααααχ αυτή η σειρά είναι μία από εκείνες που θα ήθελα πραγματικά να δω αλλά το κανάλι δεν κάνει καν τον κόπο να την προβάλει , συν ότι δεν υπάρχει πουθενά στο Youtube. Δηλώνω τεράστιος φαν όλων των βιβλίων της Λότης Πέτροβιτς Ανδρουτσοπούλου (τα οποία έχουν ένα προτόγνωρο/απίστευτο continuity και σε επόμενα βιβλία της μάλιστα συναντάμε τον Φίλιππο και τον Άρη σε μεγάλες ηλικίες πχ) και έχοντας διαβάσει στο δημοτικό και το παρών , έψαχνα εναγονίως να βρω και το σήριαλ...Αλλά κατέληξα απογοητευμένος , και πρέπει να χει γίνει καλή δουλειά! :(
 
ωραίο το απόσπασμα, είναι από την εκπομπή ΚΟΚΤΕΙΛ (MEGA CHANNEL, αν δεν κάνω λάθος) θα ήθελα να βρεθεί η σειρα...θυμάμαι είχε προβληθεί Μεγάλη Εβδομάδα κάποτε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ξενερωτη και γλυκαναλατη σειρα δεν μαρεζε καθολου.
 
Η σειρά προβαλόταν πάντα Μεγάλη Εβδομάδα σε επανάληψη; Θυμάμαι μόνο κάπου το 1995-1996 την είχα δει στην τηλεόραση, δεν έχει ξαναπροβληθεί...κρίμα γιατί πρόκειται για πολύ καλή παραγωγή...έχω διαβάσει και το βιβλίο, επίσης πολύ καλό...

 


ο μεγάλος γιος της οικογένειας φορούσε παράξενα γυαλιά, έτσι μου φαινόταν...
 
Ολοκληρο το τελευταιο επεισοδιο της αγαπημενης σειρας "Σπιτι για πεντε" απο τον κυριο Νικο Πιλαβιο εδω [edit] yt link σε ολόκληρο επεισόδιο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Το ατύχημα είχε γίνει όταν ο μπαμπάς βρισκόταν με το μικρό γιο στο αυτοκίνητο, βράδυ, ο μικρός έκανε φασαρία, πετάχτηκε ένα άλλο αυτοκίνητο και τράκαραν.
Αν θυμάμαι καλά, η σειρά τελειώνει με μια οικογενειακή φωτογραφία των 5 μελών της οικογένειας (γονείς, τα δύο αγόρια και το κοριτσάκι, το νέο μέλος της οικογένειας) στο σαλόνι του σπιτιού.
φωτογραφία

%EF%E9%EA%EF%E3%E5%E9%E1%EA%DE%20%F6%F9%F4%EF%E3%F1%E1%F6%E9%E1.jpg
 
Παντως ειχε πολύ ομορφο σπιτι η οικογενεια. Αν και σε πολυκατοικια, ήταν ενα πολυ ευρυχωρο διαμερισμα, ειχε καθε παιδι δικο του δωματιο...

:)
 
Θυμάμαι ότι ήταν Μεγάλη Εβδομάδα αλλά έχω σκαλώσει ποιας χρονιάς ήταν. Ποιός εγώ που με τις ημερομηνίες έχω σχετικά καλή σχέση. Αλλά το συγκεκριμένο σήριαλ που το έβλεπα κιόλας δεν μπορώ να θυμηθώ την χρονιά. 1991 ή 92;
 
@paulochelao24 έτος παραγωγής της σειράς ήταν το 1991 σύμφωνα με την retrodb
 
Πίσω
Μπλουζα