Σπορτ Μπίλλυ (Sport Billy)

θυμαμαι τον γεωργιαδη στην βουλη που ρωτάει συνέχεια «πού θα τα βρούμε τα λεφτά,απ'τη βαλίτσα του Σπορτ Μπίλυ θα τα βγάλουμε;;»χαχαχα
 
Αλήθεια, μήπως γνωρίζει κανείς από εσάς ποιά ηθοποιός "έπαιζε" την κακιά Βάντα στο Sport Billy;
 
sparklingeagle είπε:
Αλήθεια, μήπως γνωρίζει κανείς από εσάς ποιά ηθοποιός "έπαιζε" την κακιά Βάντα στο Sport Billy;
Δεν το θυμάμαι το όνομα αυτή τη στιγμή... Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

EDIT: Είχα διαβάσει παλαιότερα στο forum ότι η ηθοποιός που υποδύεται την Βάντα στον Σπορτ Μπίλλυ είναι η Σοφία Χάνου. Το επιβεβαιώνει κανείς;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομιζω η Αλικη Αλεξανδρακη. Πρεπει να την ακουσω για επιβεβαιωση.
 
ChristosM είπε:
Νομιζω η Αλικη Αλεξανδρακη. Πρεπει να την ακουσω για επιβεβαιωση.
Α, μάλιστα! Πολύ θα θέλαμε να μάθουμε αν καταφέρεις να το εξακριβώσεις ChristosM!
 
[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων που έχουν υποβληθεί από τον ενάγοντα:


Warner Bros. Entertainment [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak ευχαριστούμε αλλά το να βάζουμε απλά ένα λινκ από youtube δεν προσφέρει τίποτα... :)
 
Kambia είπε:
katerinak ευχαριστούμε αλλά το να βάζουμε απλά ένα λινκ από youtube δεν προσφέρει τίποτα... :)
με καλυψαν τα αλλα παιδια με τις απαντησεις τους γι αυτο και δεν εγραψα τιποτα αλλο,ειδα οτι τα λινκς με ελληνικη μεταγλωττιση που ειχαν απ το γιουτιουμπ δε λειτουργουσαν πλεον γι αυτο προσθεσα αυτο το λινκ που ειναι ενεργο
 
Το παραπάνω ποστ μου "πιάνει" και κάποια άλλα ποστ σου σημερινά με μόνο Youtube links.

Υγ. Tα Off topic θα διαγραφούν σε λίγο.
 
O Sport Billy ήταν αγαπημένο καρτούν και τον σκέφτομαι ακόμη και τώρα κάθε φορά που δεν βρίσκω να παρκάρω και θα ήθελα να μπορώ κ εγώ να τσαλακώσω το αυτοκινητάκι μου , να το κάνω μια σταλιά και να το βάλω στο τσαντάκι μου!! :p
 
attachment.php
 
Πώς δεν κυκλοφορεί ακόμα αυτό σε DVD; (στο εξωτερικό εννοώ)

Περίεργο!
 
διοτι η bci η εταιρεια που εβγαζε σχεεεδον ολα τα dvd της filmation εχει κλεισει απο το 2009 λογο κακων πωλησεων! πανω που ειχε ανακοινωθει οτι θα εβγαινε ο waldo kitty! για σπορτ μπιλυ μεν δεν υπηρχε τιποτα αλλα αν συνεχιζε η εταιρεια σιγουρα θα εβγαινε!! τωρα εχουν βγαλει αλλες εταιρειες τον he-man τον bravestarr και τον flash gordon! αλλα δεν νομιζω να γινει τιποτα προς την μερια του sport billy η αλλων ηρωων της filmation!
 
Κρίμα.. :(

Ελπίζω να βγει και αυτό κάποια στιγμή από κάποια εταιρεία..
 
AA+ είπε:
Οταν βλέπω μια κοπέλα να βγάζει τα άπειρα από το τσαντάκι της (ξερετε μικρό μοναστηράκι) της λέω... "Μα καλά τι έχεις.. την τσάντα του Sport Billy??"
....και φυσικά με κοιτάει χωρίς να καταλαβαίνει τι εννοώ....

Αυτό ήμουν έτοιμος να γράψω κι εγώ, ΑΑ+!!! Αλλά, αλήθεια, έχω πετύχει κοπέλα που συμφώνησε ότι η τσάντα της θύμιζε του Sport Billy! Έμεινα έκπληκτος που έβλεπε τη σειρά κι αυτή κάποτε. Τουλάχιστον, καταλάβαινε τι εννοούσα και γελούσαμε!
 
Να ναι καλά το γιουτουμπ που μπορούμε να τον ξαναδούμε εμεις που μεγαλώσαμε με αυτην την σειρα-θρύλο για μενα τουλάχιστον... και να μην ξεχνάτε όσοι εχετε παιδια να φροντισετε να δουν και αυτά τον Sport Billy... μπας και μείνουν λιγο αθώα οπως ειμασταν κι εμείς στην ηλικια τους... καλο θα τους κάνει να δουν και κατι άλλο περα απο τα μονσουνο και τα μπειμπλειντ...
 
Ωραίο παιδικό. Μου άρεσε για ακόμα έναν λόγω, καθώς πολλοί με φώναζαν έτσι λόγω ονόματος. .. :)
 
Από τη σειρά ελάχιστα θυμάμαι. Είχε η αδερφή μου όμως τον Σπορτ Μπίλλυ σε κούκλα και υπήρχε και το γνωστό βαλιτσάκι του.
 
μου αρεσε σαν σειρα θυμαμαι καθαρα οτι στο δωματιο μου οταν ημουν μικρος ειχαμε κουρτινα sport billy τωρα τι απεγινε αγνωστο παντως θυμαμαι οτι σιγουρα μια περιοδο το εβλεπα και στο telecity οταν εβαζε ακομα παιδικα
 
Πίσω
Μπλουζα