Σπορτ Μπίλλυ (Sport Billy)

Φιγούρα του Σπορτ Μπίλλυ έχει και ο vaszio.Είναι όμως μεγαλύτερη σε μέγεθος από Barbie και έχει και το τσαντάκι του μαζί.Απίθανο...:rolleyes:
 
Που τα χωράει βρε το θηρίο ο δικός σου?Θέλω να δω στο σπίτι σας αύριο μεθαύριο που θα τα βάλετε..ε και αν δεν χωράνε εγώ είμαι και εγώ!!!!!! :D
 
Άσε akmakas πονεμένη ιστορία... :D
 
Τελικά από ποιον πλανήτη ήτανε; μάθαμε ποτέ; και γιατί ήρθε να μας σώσει; :confused:
 
Starbuck είπε:
Τελικά από ποιον πλανήτη ήτανε; :confused:
Υποθέτω από ... τον ΣΕΙΡΙΟ !!! :rolleyes:

Γιατί ήρθε να μας σώσει, δε γνωρίζω, αλλά το γεγονός και μόνο ότι ήρθε στη γη,

υποδηλώνει ότι πρέπει να είχε πολύ χιούμορ !
 
Ρε συ, λες να ήτανε κανένας Ελοχίν;! (Λιακόπουλε, δωσε μας το φως της αλήθειας!)
 
αυτο η βαλιτσα του παντως ρε παιδια εχει μεινει αξεπεραστη ακομα και σημερα το λεμε!!
 
Πρέπει να ήμουν ψιλο-ερωτευνένος με τη Λίλλυ!!!!
 
playmobil είπε:
αυτο η βαλιτσα του παντως ρε παιδια εχει μεινει αξεπεραστη ακομα και σημερα το λεμε!!
Mα το γνωστο κιτρινο μικρο βαλιτσακι ηταν "ολα τα λεφτα". Η ευχη μου παντα οταν δεν μπορω να βρω να παρκαρω: "Ας ειχα τωρα το βαλιτσακι του Σπορτ Μπιλυ..." :biglaugh:

Η παιδικη απορια μας: μα πως εβρισκε αυτο που ηθελε χωρις να κοιταξει μεσα στο βαλιτσακι...:animeek:
 
σωστη παρατηρηση!! Dominiki εγω παντως λεω οτι η τσαντα της γυναικας μου ειναι σαν το βαλιτσακι το σπορτ μπιλυ και καθε γυναικας νομιζω βρισκεις τα παντα εκει!!
 
Starbuck είπε:
Τελικά από ποιον πλανήτη ήτανε; μάθαμε ποτέ; και γιατί ήρθε να μας σώσει; :confused:
Σπορτ μπίλλυ καλεί ΟΛΥΜΠΟ, Σπορτ μπίλλυ καλεί ΟΛΥΜΠΟ! ;)

Μάλλον απεσταλμένος των ΕΛ πρέπει να ήταν! :)
 
ikonsgr είπε:
Σπορτ μπίλλυ καλεί ΟΛΥΜΠΟ, Σπορτ μπίλλυ καλεί ΟΛΥΜΠΟ! ;) Μάλλον απεσταλμένος των ΕΛ πρέπει να ήταν! :)
το θέμα βρομάει.. στέλνω επιτόπου μήνυμα στον Λιακόπουλο.. μπορεί να το ερευνήσει και να γράψει κανα βιβλίο για το θέμα.
 
Sport Billy Maniac

Καλησπέρα σας παίδες. Σαν παιδί κι εγώ έχω κάποιες αδυναμίες, μιας και μεγάλωσα στα 80's. Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια. Γνωρίζετε κάποιο site που να έχουν ανεβάσει τα επεισόδια Sport Billy στην παλιά μεταγλώτισση της ΕΡΤ??? Διάβασα σε ένα post ότι κάποιος είχε 2 dvd με επεισόδια. Στείλτε σε μήνυμα ή στο email μου τα links γιατί εδώ τα σβήνουν από ότι βλέπω... Και πάλι ευχαριστώ...

Νίκος
 
ο Sport Billy ηταν απο τον πλανητο ολυμπο

ο πλανητης ολυμπος ηταν πισω απο τον ηλιο

ο Sport Billy ηταν κυριολεκτικα εξωγηινος!!

φιλε Palestis_30

αν πας στην veonh αντιστιχο του youtube εκει θα βρεις επεισοδια του Sport Billy
 
"Σπορτ Μπιλλυ"

"Σπορτ μπιλλυ καλεί Ολυμπο, Σπορτ μπιλλυ καλεί Ολυμπο

Ελα Ολυμπε με ακους".

Ο Σπορτικους κανει βαρακια.

"Σαϊπ που εισαι ανοητο πλασμα;"

"Mαλιστα διαβολατατη μου,οτι πειτε κακοτατη μου."

2004739850093983608_fs.jpg


Mιλαμε για τον Σπορτ Μπιλλυ των ηρωα των παιδικων μας χρονων,προστατη των αθληματων της ευγενης αμιλλας και της ομαδικοτητας.

Μαζι του ειχε την φιλεναδα του Λιλλυ και τον σκυλο του Ουιλλι αλλα και το αξεχαστο μαγικο βαλιτσακι που χωραγε απο καρφιτσες μεχρι ελικοπτερα.

Αντιπαλος και οπαδος του Ντοπινγκ ηταν η σατανικη "Βαντα" με βοηθο της τον κοντουλη "Σαϊπ".

Σαν μεσο μεταφορας χρησιμοποιουσαν ενα cool διαστημοπλοιο με δυνατοτητες χρονομηχανης.

Eντολες επαιρνε απο τον πλανητη Ολυμπο και τον πατερα του "Σπορτικους".

Προβληθηκε πρωτα στην ευρωπη και αργοτερα μετακομισε και στα states.

Αξεχαστα ειναι και τα κομικς της εποχης.

Πριν αρκετο καιρο βρηκα μια βιντεοκασετα με 3 επεισοδια απο SPORT BILLY και το καταπληκτικο ηταν οτι ειχε την αυθεντικη φωνη εισαγωγη και μεταγλωτισση απο τα επεισοδια της κρατικης .

"Σπορτ μπιλυ εισαι ηρωας απο αλλον πλανητη


Με ειδικη αποστολη κομητη



Να διωξει το αδικο και το κακο απο τη γη



Κι εχει τη δυναμη του κοσμου μαγικη



τον κοσμο μονο εσυ τον ξερεις



σπορτ μπιλυ, σπορτ μπιλυ."


Το υπολοιπο στο λινκ.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξερω αν εχει αναφερθει καπου αλλου αλλα σε αυτο το καναλι στο youtube [edit]copyrights / ολόκληρα επεισόδια[edit] εχουν ανεβει 8 επεισοδια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλειο! Απλά τέλειο! Αυτό και ο καπαμαρού ήταν τα αγαπημένα μου! Για μένα πήγαινε μαζί με την κάντι-κάντι, και ακολουθούσε υποβρύχιο κερευνός, το μικρό μου πόνι, βαβουροπατάτες, κτλ κτλ. Τα γνωστά.

Σάιπ: "Τι επιθυμεί η μεγαλειοτάτη ανυπέρβλητη κακία σας;;;"

:biglaugh:
 
Φοβερή ατάκα elsa!!! Την έχει αποκαλέσει κακιοτάτη,αγριοτάτη,διαβολοτάτη,απαισιοτάτη,μεγαλειοτάτη και μετά της φιλάει και τις μπότες.Και αυτή τον αποκαλεί ηλίθιο σκουλίκι!!! :D :D
 
Η φωνη του Σάιθ ηταν ολα τα λεφτα! Γενικα οι παλιες μεταγλωττισεις ηταν καταπληκτικες.
 
BTW έχει προσέξει κανένας πως το "Βάντα" είναι "WANDA"; 8)
 
Πίσω
Μπλουζα