Σπορ και Θέαμα / Άθλημα και Θέαμα

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.328
Αντιδράσεις
1.168
Το θυμάται κανένας; Εγώ όχι!!! :D

Μόνο τον τίτλο... Αθλητική εκπομπή λογικά αλλά δε θυμάμαι κανάλι και χρονολογία...

Anybody else?
 
Χε!Χε! Νομίζω ότι ήταν "ΣΠΟΡ και ΘΕΑΜΑ"
 
Έχεις δίκιο, καθώς βρήκα εδώ τη συγκεκριμένη εκπομπή!

Πάντως κάτι μου λέει το "Άθλημα και Θέαμα"... :xm:
 
Η ιδια εκπομπη ειναι - αρχικα λεγοταν "Αθλημα και Θεαμα" και στη συνεχεια μετοναμαστηκε σε "Σπορ και Θεαμα"
 
Δηλαδή είμαι πολύ παλιόοοοςςς!!! :cool:

Αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό! :(
 
φιλε bernard το "αθλημα και θεαμα" το παρουσιαζε ο Γιαννης Θεοδωρακοπουλος στην ΕΡΤ1..αυτος με τα γυαλια και την πατρινη προφορα..μεταδιδοταν καθε κυριακη και ειχε θεματολογια μικρα αθληματα κυριως,πρεπει να ξεκινησε το 1984 αντικαθιστωντας το ΣΠΟΡ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑ που εριξε αυλαια το καλοκαιρι του 84..το σπορ και θεαμα αντικατεστησε τον κοσμο των σπορ..αρα ανακεφαλαιωνουμε.."κοσμος των σπορ 1980-1982 περιπου.."σπορ και θεαμα 1982-1984 και αθλημα και θεαμα 1984 μεχρι και την δεκαετια του 90
 
Το είχε κάθε Κυριακή μεσημέρι και στο σήμα της έναρξης έπαιζε το 'Blue Monday' των New Order..
 
τιτλοι εναρξηςhttp://www.youtube.com/watch?v=TYXCuChn2jo&context=C401e8e8ADvjVQa1PpcFPq ENq5xutZi5v_xUDku3bUPdQX4x70Ztc=
 
Αν δεν κάνω λάθος η συγκεκριμένη εκπομπή ήταν που πρωτοέδειξε (φυσικά σε μαγνητοσκόπηση)
αγώνες ΝΒΑ στην Ελλάδα.
 
Ενα μικρό απόσπασμα από την Αθλητική Εκπομπή της ΕΡΤ ((Άθλημα και Θέαμα)). Μεταδόθηκε το 1984.
 
Απόσπασμα από την Αθλητική εκπομπή της ΕΡΤ Άθλημα και Θέαμα με τον Γιάννη Θεοδωρακόπουλο. Μεταδόθηκε το 1988.
 
Απόσπασμα από την αθλητική εκπομπή της ΕΤ-1 ((Άθλημα και Θέαμα)) με παρουσιαστή τον Γιάννη Θεοδωρακόπουλο. Μεταδόθηκε το 1990.
 
Απόσπασμα από την Αθλητική εκπομπή της ΕΡΤ (( Άθλημα και Θέαμα)) με τον Γιάννη Θεοδωρακόπουλο. Μεταδόθηκε το 1988.
 
Πίσω
Μπλουζα