Στέλλα Σιδέρη

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.596
Αναγγελια προγραμματος απο τηλεπαρουσιαστρια της ΕΡΤ 2

μεταδοθηκε το 1987


[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]

Ξερει κανεις να μας πει ποια ειναι?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
FORD231 είπε:
Αναγγελια προγραμματος απο τηλεπαρουσιαστρια της ΕΡΤ 2μεταδοθηκε το 1987

Ξερει κανεις να μας πει ποια ειναι?
:bow: :bow: :bow: :bow:

Τι να πω πια; Είναι η τελευταία τηλεπαρουσιάστρια της ΕΡΤ2 την οποία θυμόμουν και στην οποία αναφερόμουν στο ακριβώς προηγούμενο post:

bernard.c είπε:
...Και για το τέλος, να σημειώσω ότι υπάρχει ακόμα μία (τουλάχιστον!) παρουσιάστρια της ΕΡΤ2 από τη δεκαετία του '80 που όχι απλά δεν έχουμε ακόμα ταυτοποιήσει, αλλά ούτε την έχουμε δει ακόμα σε βίντεο (FORD231 και ChristosM, κοιτάξτε στα αρχεία σας!). Είναι μια παρουσιάστρια με καστανά σγουρά μαλλιά και στρογγυλό πρόσωπο, η οποία είμαι σίγουρος ότι απεικονίζεται στην παρακάτω φωτογραφία:
picture.php


Είναι η δεσποινίς που είναι πρώτη από αριστερά (όπως βλέπουμε την φωτογραφία) με το μπλε/άσπρο πουκάμισο. Ήταν σχετικά νεαρής ηλικίας τη δεκαετία του '80 (συνομίλικη θα έλεγα της Μάριον Μπιτσόλα, της Μαρικίτας Αλέξη και της Γιάννας Αναστασιάδου)...
Η μόνη διαφορά είναι ότι τη συγκεκριμένη παρουσιάστρια την θυμόμουν με σγουρά μαλλιά, ενώ στο βίντεο που ανέβασες είναι με ίσια. Πάντως, είναι αυτή - παρατηρήστε προσεκτικά την παραπάνω φωτογραφία...

Σπάω το κεφάλι μου, αλλά μου είναι αδύνατον να θυμηθώ το όνομά της...

Το μόνο που θυμάμαι από την εν λόγω τηλεπαρουσιάστρια είναι ότι για κάποιον λόγο την θυμάμαι να εκφωνεί κυρίως παιδικά προγράμματα κατά την καθημερινή έναρξη του προγράμματος της ΕΡΤ2 στις 5μμ. Για κάποιο περίεργο λόγο, σε αντίθεση με τις Μαριάννα Μαυρέα, Μάριον Μπιτσόλα και Ελένη Πάσσου που τις θυμάμαι κυρίως να εκφωνούν βραδυνά προγράμματα, δεν μπορώ να θυμηθώ την συγκεκριμένη να παρουσιάζει βραδυνό πρόγραμμα (με τραγική εξαίρεση το παρόν βίντεο!) :)

Είναι δυνατόν οι τηλεπαρουσιάστριες της ΕΡΤ2 (τουλάχιστον) να δούλευαν με στάνταρ ωράρια (πχ η τάδε τα απογεύματα και η δείνα τα βράδια; ) 8)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπορούμε να αποκλείσουμε ότι είναι η Άννυ Χριστοφιδάκη;
 
stakovios είπε:
Μπορούμε να αποκλείσουμε ότι είναι η Άννυ Χριστοφιδάκη;
Όχι, δεν μπορούμε, αλλά πρέπει αυτό να το επιβεβαιώσει κάποιος που το ξέρει...
 
Νομίζω ότι η κοπέλα φαίνεται να είναι κυπριακής καταγωγής. Δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει αυτό για να την βρούμε.
 
Στελλα Σιδερη

Είναι η Στελλα Σιδερη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
FORD231 είπε:
Είναι η Στελλα Σιδερη
Μπράβο βρε "λαγωνικό" FORD231 για την ταυτοποίηση!

Πώς ανακάλυψες το όνομα; Να υποψιαστώ ότι έχεις και δεύτερο βίντεο με την παρουσιάστρια στο οποίο αναγράφεται το όνομά της; ;)
 
bernard.c είπε:
Μπράβο βρε "λαγωνικό" FORD231 για την ταυτοποίηση!
Πώς ανακάλυψες το όνομα; Να υποψιαστώ ότι έχεις και δεύτερο βίντεο με την παρουσιάστρια στο οποίο αναγράφεται το όνομά της; ;)
Ναι εχω ενα βιντεο απο την ΕΤ1 του 1998 με την ροη προγραμματος

αλλα ειναι μεχρι το 1995 το φορουμ και ετσι δεν μπορω να το βαλω εδω

θα αρκεστεις στο καναλι μου στο youtube;)
 
FORD231 είπε:
Ναι εχω ενα βιντεο απο την ΕΤ1 του 1998 με την ροη προγραμματοςαλλα ειναι μεχρι το 1995 το φορουμ και ετσι δεν μπορω να το βαλω εδω

θα αρκεστεις στο καναλι μου στο youtube;)
Είσαι απίστευτος! Το κανάλι σου είναι το μόνο Ελληνικό κανάλι που παρακολουθώ πλέον! :)

Είναι πραγματικά ρετρό κανάλι. Αν φτιάξεις μάλιστα playlist και βάλεις όλα τα βίντεο να παίζουν, νομίζεις ότι έχεις ξαναγυρίσει πίσω στη δεκαετία του '80 και ότι παρακολουθείς ΕΡΤ και ΕΡΤ2!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμείς όλοι σε ευχαριστούμε, για τις ωραίες αναμνήσεις που μας γεννάς!

:thanx2:
 
30 - 1 - 1990 ΜΕΤΑΔΟΘΗΚΕ

ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ YouTube!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η τηλεπαρουσιάστρια της Ετ2


Στέλλα Σιδέρη στην παρουσίαση



μουσικής εκπομπής



μεταδόθηκε το 1988



[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sorry για το off topic αλλα ο FORD231 απο Honoroud user πρεπει να μετονομαστει σε retro tv provider!
 
ΣΤΕΛΛΑ ΣΙΔΕΡΗ " ΑΙΜΟΛΗΨΙΑ " ( ΕΡΤ 2 - 1984 )

 
Σήμα ΕΤ-2 και παρουσίαση από την Στέλλα Σιδέρη την συνέχεια του προγράμματος.

[video=youtube;U1-DDs5jAi0]


Χρονικά πρέπει να προβλήθηκε το 1992 (από προκύπτει από τα θέματα του απασχολούσαν τότε την βουλή)
 
Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΤ.2


Στέλλα Σιδέρη



μεταδόθηκε 21 Οκτωβρίου 1992


[video=youtube_share;LToXhTI5EW8]

 
Το πρόγραμμα της ημέρας και το τέλος προγράμματος


από την τηλεπαρουσιάστρια της ΕΤ2 Στέλλα Σιδερη



μεταδόθηκε 03 Ιανουαρίου 1989
 
Η Στέλλα Σιδέρη προλογίζει. Στην ΕΡΤ-2.
 
Αναγγελια προγραμματος απο την τηλεπαρουσιαστρια της ΕΤ2


Στελλα Σιδερη.



Μεταδοθηκε 12 Δεκεμβριου 1988
 
Πίσω
Μπλουζα