Στίαρ

akaliakoukou

RetroMaNiaC
Joined
19 Απρ 2008
Μηνύματα
751
Αντιδράσεις
3
Alistear Cornwell – Stear





page15.jpg





 


Ημερομηνία γέννησης:
11 Οκτωβρίου 1898 Ζώδιο: Δίδυμοι


Ύψος: 1.76


Βάρος: 60kg


Χρώμα ματιών: Καστανό


Ομάδα αίματος: 0


Αγαπημένο φαγητό: Blackcoffee


Αγαπημένο λουλούδι: γαρύφαλλο


Αγαπημένο χρώμα: Καφέ


Χόμπι: εφευρέσεις…


candy20candy20297a.jpg


 

 


Ο Στήαρ είναι ο μεγάλος αδελφός του Άρτσι, και είναι και οι δυο πρώτα ξαδέλφια με τον Άντονι, την Ελίζα και το Νηλ. Είναι ένα μελαχρινό αγόρι με γυαλιά, καλόκαρδος, ευφυής, με ευχάριστη διάθεση και πολύ ώριμος.



Του αρέσει να καταπιάνεται με κάθε είδους εφευρέσεις αν και… δεν έχουν τόσο μεγάλη επιτυχία… η μια μετά την άλλη καταλήγουν σε μια απόλυτη καταστροφή!



Η Κάντυ εκτιμάει τις προσπάθειές του και δεν τον αποπαίρνει, σε αντίθεση με τον αδελφό του τον Άρτσι που συνεχώς τον πειράζει… όμως ο Στήαρ δεν το βάζει κάτω και κάθε μέρα φτιάχνει και κάτι καινούριο! Από αυτοκίνητο ( που τη μια χαλάνε τα φρένα, την άλλη φεύγουν οι ρόδες, την άλλη παίρνει φωτιά η μηχανή…) μέχρι και παπούτσια με βεντούζες έφτιαξε για να περπατάει στο ταβάνι!....



Πρώτη φορά συνάντησε την Κάντυ στην πόλη, που την είχαν παρατήσει μόνη της η Ελίζα και ο Νηλ και προσφέρθηκε να την γυρίσει στο σπίτι με το αυτοκίνητό του (φυσικά το αυτοκίνητο άρχισε να διαλύεται στα μισά της διαδρομής και κατέληξαν στη λίμνη!)


 

 


stearwallp.jpg


 




Προβολή συνημμένου 56174 Προβολή συνημμένου 56175 Προβολή συνημμένου 56176



 


Είναι πολύ καλός φίλος της Κάντυ, και όπως ο Άντονι και ο Άρτσι, την ερωτεύτηκε. Όμως η Κάντυ είχε μάτια μόνο για τον Άντονι!



Όταν σπούδαζαν στο κολέγιο του Αγ. Παύλου στο Λονδίνο γνώρισε την Πάτυ και έγιναν ένα όμορφο ζευγάρι.





 


image_21.jpg



Ο Στήαρ πάντα λάτρευε τον ουρανό. Μεγάλο του όνειρο ήταν να πετάξει! Πρώτη φορά πραγματοποίησε το όνειρό του κατά τη διάρκεια των καλοκαιρινών τους διακοπών στη Σκωτία, χάρη στην Κάντυ και τον Τέρυ. Ο Τέρυ είχε ένα παλιό αεροπλάνο του πατέρα του, το οποίο ο Στήαρ κατάφερε να «επισκευάσει» και το έκανε να πετάξει (έστω και για λίγο)



Αργότερα κατάφερε να φτιάξει δικό του αεροπλάνο (το οποίο είχε φυσικά την ίδια κατάληξη….)



Όταν ξέσπασε ο Ά παγκόσμιος πόλεμος, ο Στήαρ που πάντα ήταν συμπονετικός και ευσυνείδητος, δεν μπόρεσε να μείνει αμέτοχος. Έτσι παρά τις αντιρρήσεις όλων, αποφάσισε να καταταγεί εθελοντής στην πολεμική αεροπορία, και έφυγε για το μέτωπο στη Γαλλία. Δυστυχώς δεν γύρισε πίσω. Σκοτώθηκε σε μια εναέρια μάχη. Το κενό που άφησε φεύγοντας είναι μεγάλο. Η ηρωική πράξη του έχει μείνει χαραγμένη στις καρδιές όλων. Τον θυμούνται με αγάπη και νοσταλγία.


 


stearwallp2.jpg


Προβολή συνημμένου 56177 Προβολή συνημμένου 56178 Προβολή συνημμένου 56179
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αμάν!

 


Και ο Στήαρ Ζυγός είναι;;;; (είτε έχει γίνει λάθος στο μήνα ή στο ζώδιο...)


 


Δλδ... μόνο η Κάντυ δεν είναι Ζυγός;;;


 


Και ο Άλμπερτ;;;;


 


Αν όλα τα ανήψια είναι Ζυγοί δε θα είναι ο θείος;;;;



Δε γίνεται!
 
Ολους ζυγους τους βλεπεις :D

Ζώδιο: Δίδυμοι λεει.
 
Σωστα... Τοτε πρεπει να λεει 11 Ιουνιου.

Τι αποφασιζουμε? Ζυγος και 11 Οκτωβρη ή Διδυμος και 11 Ιουνιου?
 
Σας το ειχα πει, αν θυμαστε οτι ο Στιαρ ειναι Διδυμος. Αντε παλι με τους Ζυγους! Δεν ειναι Ζυγος ο Στιαρ!!! Ελεος πια :banghead:
 
Μπορεί να έκανα λάθος τη μετάφραση!

Ωχ! εδώ λέει ημερομηνία γέννησης 9 Μαΐου!

http://kira.dyndns.dk/CandyCandy/CC_StearProfile.htm

Θα το διορθώσω!!!

Πάντως ο Άλμπερτ είναι καρκινάκι!

Και δεν του φαίνεται!!!
 
Τι όμορφες εικόνες είναι αυτές;

Μπράβο akaliakoukou! :thumbup:
 
Πολύ καλή δουλειά αγαπητή akaliakoukou !!! :thumbup:


Έχω πάθει πλάκα!!!!
 
Ευχαριστώ! Όμως έχω μπερδευτεί λίγο με ημερομηνίες και ζώδια..

 


Γενικά ο Στήαρ είναι από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες...



Και θέλω να προσθέσω μία ακόμη εικόνα..




candi110.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι υπέροχη...

 


Και πρέπει να είναι λίγο πριν φύγει από το Σικάγο και επιστρέψει στο λόφο της Πόνυ.. Αποχαιρετά το Στήαρ αν και είναι σίγουρη πως θα τον βλέπει στον ουρανό του λόφου της...
 
Ναι, από κει είναι!


του είπε...



Ο ουρανός δεν έχει σύνορα, έτσι Στήαρ?


Θα σε περιμένω στο λόφο μου!!!
 
Είναι να μη λατρεύεις αυτό το κορίτσι;;;

 


(Και τη Μιζούκι κάποιες φορές... η σύλληψή της είναι αξεπέραστη...



όσο παράλογος και αν ήταν ο χαμός του...)
 
Ο χαμος του Στιαρ ηταν ο,τι πιο σκληρο και ανουσιο.

Αν ηθελε η Μιζουκι θα μπορουσε να μας δειξει οτι ο Στιαρ τραυματιζεται σοβαρα, αλλα να τον πεθανει :bash: , ε, ΠΟΤΕ!

Ο Στιαρ ειναι τοσο γλυκος, τρυφερος, χαρουμενος...ειναι η χαρα της ζωης. Γεματος κεφι, σε καθε του εφευρεση, σκορπα χαμογελα και κανει τους παντες να γελανε.
 
Νομίζω ότι ο Στήαρ ήταν ο πιο τέλειος χαρακτήρας για να πεθάνει από δραματουργικής απόψεως γιατί τον αγαπούσαν τόσο όλοι. Ήξερα και αγόρια που κανονικά δεν υπήρχε περίπτωση να παραδεχθούν ότι έβλεπαν ποτέ Κάντυ αλλά όλοι αγαπούσαν στον Στήαρ. Υπέροχος, γλυκήτατος χαρακτήρας. Πόνεσα πολύ και για τον Άρτσι παρότι δεν ήταν ποτέ από τους πολύ αγαπημένους μου. Αλλά στη σκηνή που παίζει γκάιντα μόνος του, είναι τόσο θλιβερή.
 
:thanx2: Dom!


Δεν έπρεπε να πεθάνει ο Στήαρ!
:cry: :cry:


Αυτή η Μιζούκι....
:rant: :rant:
 
Κορίτσια σαν ημερομηνία γέννησης σε ένα σχόλιο απο φαν στο candy in greek projec tπου υποτίθεται ήταν απο στοιχεία που έδωσε η Μιζούκι, είναι γεννημένος στις 25-5 και άρα διδυμάκι σαν εμένα,καθώς έχουμε την ίδια ημερομηνία γέννησης(τον καλό μου :flower: )!Δεν ξέρω αν πράγματι ισχύει αλλά εμένα μου άρεσε και το κράτησα :D !Θυμάμαι πως όταν ήμουν μικρή σκεφτόμουν πόσο θα ήθελα να έχω ένα μεγαλήτερο αδελφό σαν τον Στήαρ!!! Και ότι δεν μπόρεσα να δω το τελευταίο επεισόδιο της Κάντυ, επειδή η μάνα μου είχε ψιλοφρικάρει βλέποντάς με να κλαίω απαρηγόρητα(βλέποντας μικυ μάους,:what:σου λέει το παιδάκι μου) στον καναπέ ,όταν χτυπήθηκε το αεροπλάνο του Στήαρ.Μπορώ να πω πως έκλαψα τότε( καλά και τώρα που το είδα στο you tube,γιατί "δεν αντέχεται" αυτό το επεισόδιο)περισσότερο και απο τον Άντονυ...Μα καλά τι μαρτύρια μας έκανε η Γιαπωνέζα βρε παιδί μου...Σε ίδρυμα ήθελε να μας στειλεί;;;! :precry:
 
Πίσω
Μπλουζα