Στις 21 Σεπτεμβρη θα αλλαξει ο τροπος που ακουτε μουσικη

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.904
Αντιδράσεις
3.926
Πειτε για Hype της Sony ,FUD,ftw ,tlc και prl και οτι αλλο οι σημερινοι νεολαιοι χρησιμοποιειτε κατακρεουργωντας την αγγλικη ,με συντομευσεις που ομοιαζουν στην τοπικη διαλεκτο των Νεαντερνταλ ,εχοντας την ψευδαισθηση οτι επικοινωνειται,αλλα να μην ξεχνατε ενα πραγμα ,το παρακατω προερχεται απο την εταιρια που δημιουργησε το Walkman.

.

.

Nα ειστε ετοιμοι για την αλλαγη.
icon10.gif


 
Aardvark είπε:
Nα ειστε ετοιμοι για την αλλαγη.
icon10.gif
Εμένα μ'αρέσει ν'ακούω τη μουσική με τ'αυτιά.

Αν, όσοι έχετε PS3, θέλετε να ακούτε τη μουσική με άλλα μέλη του σώματος, αυτό είναι δικό σας θέμα... :tease:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα πρεπει να δημιουργησει κατι πολυ επαναστατικο αν θελει να κλεψει μεριδιο απο την Apple, μιας και στην Αμερικη τουλαχιστον οι πωλησεις της ειναι υποτονικες. Το ipod εχει γινει τοσο mainstream (ειδικα με το λανσαρισμα των shuffle/nano μερικα χρονια πριν που εριξε τον κοστολογικο πηχη) που δεν υπαρχει περιπτωση να δεις αλλη συσκευη στο subway, bus, στους δρομους και παντου. Κατι οι διαφημισεις της Apple και τα Apple hub stores που υπαρχουν παντου για συνδεση/αγορα τραγουδιων/on the go (μιας και ο μεσος αμερικανος δεν εχει ασπαστει τα "clopyright"!) εχουν καθιερωσει τα ipod σαν ορισμο της φορητης μουσικης.

Οσο υπηρχε κανονικο media, δεν αλαζω τα minidisk walkman μιας και τα λατρευω. Στα mp3 flash/hd players τωρα.. δεν θελω να λεω μεγαλες κουβεντες, αλλα δεν βλεπω να αλαζω τα ipod με καμια αλλη συσκευη.
 
Τώρα εμένα πάλι θα με πείτε ξανθιά, αλλά γιατί δεν κατάλαβα τι έγινε???
 
Aκομα δεν εγινε τιποτα ,στις 21 του μηνος θα γινει κατι που θα αλλαξει τον τροπο που ακους μουσικη.
icon10.gif


.

.

..

Παντως το Sony Walkman περασε για πρωτη φορα μπροστα μετα απο 4 χρονια στην Japan.

Study: Walkman outsells ipod in Japan | Crave - CNET
 
Aardvark είπε:
Aκομα δεν εγινε τιποτα ,στις 21 του μηνος θα γινει κατι που θα αλλαξει τον τροπο που ακους μουσικη.
icon10.gif
.

.

..

Παντως το Sony Walkman περασε για πρωτη φορα μπροστα μετα απο 4 χρονια στην Japan.

Study: Walkman outsells ipod in Japan | Crave - CNET
Το οτι περασε πρωτη ειναι σχετικο. Απο οτι βλεπω, το ipod nano 8gb απο μονο του εχει ποσοστο εφαμιλο οσο σχεδον το 85% ολων των συσκευων της Sony μαζεμενες, και εχει το διπλασιο αποθηκευτικο χωρο απο τα ασθενικα 4αρια! Αυτο πιστευω λεει πολλα για το ποσο impact εχει μια καλη συσκευη στον κοσμο.
 
Το ανθρωπάκι στο πρώτο post που πίνει φράπα, που έχει βυσματώσει τα ακουστικά;

ROFLMAO, ROFL. LOL, FTL!!!!!!!!!!!
 
Aardvark είπε:
Aκομα δεν εγινε τιποτα ,στις 21 του μηνος θα γινει κατι που θα αλλαξει τον τροπο που ακους μουσικη.
icon10.gif
.

.

..

Παντως το Sony Walkman περασε για πρωτη φορα μπροστα μετα απο 4 χρονια στην Japan.

Study: Walkman outsells ipod in Japan | Crave - CNET
Α, οκ! Κι εγώ νόμιζα ότι κάτι "έχασα"! (νό κόμμεντς, ε!)... :p

Σοβαρά, τώρα..... Τείνω να συμφωνήσω με την άποψη του Phil... Καλώς ή κακώς, η Apple έχει εδραιωθεί, ενώ η Sony στις τελευταίες μουσικές τεχνολογικές εξελίξεις απλά ακολουθεί...

Δε θεωρώ επιτυχία αυτό που γνώρισε με τα Minidisc (άσχετα, αν κι εγώ είμαι κάτοχος & μάλιστα το πήρα με τον πρώτο μου μισθό! :) ) και με τις κινήσεις της εταιρίας να προσφέρει κινητά-"πολυσυσκευές", έχει μείνει λίγο πίσω στον τομέα της μουσικής. Αντίστοιχα, το ίδιο πιστεύω και για τη φωτογραφία (και σας παρακαλώ, μη με πείτε για cybershot-μπαρμπούτσαλα! :sealed: ....).

Μέχρι πρότινος, μπορούσε να καρπωθεί ότι "ηγείται" στον τομέα των κινητών, αλλά βγήκε το iPhone & έκανε ό,τι έκανε και η Θεοπούλα στο Παρίσι: Θραύση! (άσχετα που οικονομικά είναι δυσπρόσιτο!)....

Παρ' όλα αυτά, επειδή έχω μια ιδιαίτερη συμπάθεια στην εταιρία (η πλειοψηφία των κινητών της είναι αθάνατα! Σ.σ.: Μην πάρετε το W910i! :p ), περιμένω κι εγώ να δω τι έκπληξη μας επιφυλάσσει! :)
 
Θα είναι από τη Sony Ericsson νομίζω...
 
D@redevil: Κάνεις το ίδιο λάθος με τον περισσότερο κόσμο: Sony και Sony Ericsson είναι διαφορετικές εταιρείες. Είχα την ατυχία να εργάζομαι στη δεύτερη κάποτε...

Οπότε όλα τα θετικά που βρίσκεις στη Sony δεν ισχύουν. :)
 
alkis21 είπε:
D@redevil: Κάνεις το ίδιο λάθος με τον περισσότερο κόσμο: Sony και Sony Ericsson είναι διαφορετικές εταιρείες. Είχα την ατυχία να εργάζομαι στη δεύτερη κάποτε...
Οπότε όλα τα θετικά που βρίσκεις στη Sony δεν ισχύουν. :)
Πλάκα κάνεις?! :)

Δεν το ήξερα αυτό! Κάπου -πολύ παλιά- κάτι είχε πάρει το μάτι μου για συγχώνευση, εξού και γιατί το θεωρώ πλέον δεδομένο!....

Ας μην προδικάζω όμως! Θα δούμε στις 21 του Σεπτέμβρη!

Ο ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC! :D
 
Sony Ericsson και espasson...όσα "walkman" είχα την ατυχία να ακούσω απο την συγκεκριμένη εταιρεία (κινητά και ακίνητα) είχαν τον πλέον μάπα ήχο που έχω ακούσει στη ζωή μου (εκτός απο μερικά nokia που πλησίαζαν αρκετά). Χαμηλή στάθμη, υψηλός θόρυβος και φτηνοκατασκευές. Έχω ακούσει καλύτερα mp3 players απο την κινέζικη αγορά που κοστίζαν 6 ευρώ. Τώρα με αυτό τί θα κάνουν δέν ξέρω, και λόγω πρότερου ανέντιμου βίου της εταιρείας, δεν με νοιάζει...Μακρυαααααα.....
 
D@redevil είπε:
Δεν το ήξερα αυτό! Κάπου -πολύ παλιά- κάτι είχε πάρει το μάτι μου για συγχώνευση, εξού και γιατί το θεωρώ πλέον δεδομένο!....
Συγχώνευση των τμημάτων κινητής τηλεφωνίας της Sony και της Ericsson και σύσταση νέας εταιρείας θα εννοείς.

Τα κινητά της Sony ποτέ δεν ήταν ιδιαίτερα δημοφιλή... Να ένα:

49.gif


Το ροδάκι στο πλάι έκανε την εμφάνισή του και σε αρκετά μοντέλα Sony Ericsson, ήταν χρήσιμο.
 
alkis21 είπε:
Συγχώνευση των τμημάτων κινητής τηλεφωνίας της Sony και της Ericsson και σύσταση νέας εταιρείας θα εννοείς.
Τα κινητά της Sony ποτέ δεν ήταν ιδιαίτερα δημοφιλή... Να ένα:

49.gif


Το ροδάκι στο πλάι έκανε την εμφάνισή του και σε αρκετά μοντέλα Sony Ericsson, ήταν χρήσιμο.
τα κινητα της Sony ηταν φοβερα! και γρηγορα. για την εποχη τους ειχαν πολυ καλη οθονη. αλλα στο θεμα μας...

ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ!!! δε μπορω δε μπορω να περιμενω... τι θελει να πει ο ποιητης "θα αλλαξει ο τροπος που ακους μουσικη";;; θα βαλουν δονηση στο walkman;
 
Xmmmmmm. ;)

I had posted that Sony Ericsson is going to “Change The Way We Listen To Music”. Now, via twitter, Eldar Murtazin has leaked that the supposedly ground-breaking new innovation is a headset(Though I was hoping for a Phone) *that automatically starts the music/radio as soon as you wear it. A novel idea though not something that I think will be able to reach mass popularity since am guessing the the headset will not come cheap.But as any new innovation, we will keep a close eye on this new product and bring as much info on it when its released.

[Eldar Murtazin via DailyMobile]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγκλονιστικό!!!

Δεν θα χρειάζεται να πατήσω play δηλαδή;;;

Αυτό ονειρευόμουν μια ζωή. NOT.

Τελικά ότι γράφει επάνω "Sony" βασίζεται απλώς στο πιό υπερβολικό hype.
 
Maddog είπε:
Συγκλονιστικό!!!Δεν θα χρειάζεται να πατήσω play δηλαδή;;;

Αυτό ονειρευόμουν μια ζωή. NOT.

Τελικά ότι γράφει επάνω "Sony" βασίζεται απλώς στο πιό υπερβολικό hype.
Κατσε ρε συ Maddog, μπορει να υπαρχει περισσοτερο ψωμι στην υποθεση!

Μπορει το σετ ακουστικων να εχει motion sensors. Ετσι με το που τα φορας παιζει το τραγουδι. Οκ μεχρι εδω. Φαντασου να κανεις το κεφαλι δεξια και να κανεις Skip Forward το κομματι! Αν κανεις αριστερα να κανει Skip Backward! Και αν το καλοσκεφτηκαν και το εμπλουτισαν με λειτουργιες, με το που κανεις το κεφαλι πανω θα ανεβαζει το volume ενω αν κανεις προς τα κατω κατεβαινει το volume!

Αν δεις κανεναν στις 21 Σεπτεμβρη να προχωραει και το κεφαλι του να βρισκεται αλλου για αλλου, δεν ειναι τιποτα. Shuffling κανει το παλικαρι στην νεα playlist του με τα ακουστικα της Sony! :) :) :)
 
Με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω σχόλιο... :cool:
 
Τι να πεις ,καλο αποκλειεται να πεις.

Αυτο που θελω να πεις ειναι για την τραυματικη εμπειρια που ειχες στα 8 σου χρονια οταν ζητησες απο τον συμμαθητη σου στο διπλανο θρανιο να σου δωσεις να ακουσεις τα "παπακια" στο ολοκαινουργιο γυαλιστερο στα δικα σου ματια Sony Walkman του και σου αρνηθηκε σημαδευοντας σε για το υπολοιπο της σχολικης σου χρονιας.

.

..

..

Και Hype δεν κανει μονο η Σονυ. ;)

During this fall, Canon will make one of its largest and most important launches in the company's history and we hope you can attend. During a luncheon, you are invited to listen to CEO Jouko Tuouminen, Marketing presiden Monica Forsberg and trend analyst Magnus Lindkvist, talking about tomorrows trends and factors of success in the continually more digitalized everyday life.
[Canon Rumors]
 
TallMan είπε:
Με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω σχόλιο... :cool:

Δόνηση στα walkmans και η απορία μου στο post που έκανα στο παρών thread έχει αρχίσει να λύνεται...... :D :D

Με τις υγείες σας.... :cool: :p :p:p
 
Πίσω
Μπλουζα