Στο κάμπινγκ (1989 ΕΤ1)

Γιουπιιιιιιιιιιιιιι!!
 
Επιτέλους, μπορούμε να ξαναδούμε μια από τις ωραιότερες ελληνικές σειρές των κρατικών καναλιών!
 
Αντε, αν βαλουν και Διοδια,Τιμοθεο Κωνστα κλεισαμε...
 
Τελεια!!!

Μια απο τις καταπληκτικοτερες σειρες του 80!! :D
 
ΤΙ ΕΙΠΑΤΕ ΤΩΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...!!!;;!;!;!!;!;; :animeek: :animeek: :animeek: :eek: :eek:

ΑΥΤΟ ειναι ειδηση....!!!!! :makia: :ylsuper: :wave:

Τωρα πλεον μπορω βασιμα νομιζω να ελπιζω σε μελλοντικη επαναληψη και του ''Χαιρε Τασο Καρατασο''...!!!! :)
 
/off topic

Μάνο, έφτασες τα 666 μηνύματα :eek:

/off topic
 
/off topic

Πεστο ντε,κι εγω ανησυχησα χθες καποια στιγμη,οταν ενιωσα τα ματια και το στομαχι μου να καινει,τα αυτια μου να μεγαλωνουν και το προσωπο μου να παραμορφωνεται στιγμιαια....

Τωρα καταλαβα τι ηταν,αλλα περασε γρηγορα,καθοτι προφανως εκανα αμεσως μετα το 667ο post μου..... :D :D

/off topic
 
Παιδιά μηπως εχει κανεις βιογραφικο του Ν Καλογεροπουλου; Η μηπως ξερει τι ζωδιο ειναι;

Τι πραγμα κι αυτο να μην εχουν ιστοσελιδες οι Ελληνες ηθοποιοι.... :icon_cry:
 
Η μηπως ξερει τι ζωδιο ειναι;
Αυτη ειναι οντως retro ερωτηση - την καναμε συχνα στα 80s και παρατηρω οτι στεκεται μια χαρα ακομα. :biglaugh:
Grpprod καλως ηρθες και καλα posts :)
 
[Edited by Keeper]

Όσον αφορά τα copyrights και τις παραβιάσεις αυτών περάστε απο εδώ μια βόλτα πρώτα
 
Αυτες ηταν σειρες οχι σαν αυτες που παιζοντε σημερα! ο ΜΑΙΜΟΣ ηταν στο καμπινγκ...και τι δεν θα εδινα να την ξανα εβλεπα! Αραγε υπαρχει πουθενα κανενα βιντεακι?
 
:biglaugh::biglaugh:

maimosfv9.png


1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωραιες σειρες , ειδικα το καμπινγκ αλλα και το ομοιοκαταληκτο παρκιν θυμαμαι που παιζοντουσαν
 
pasx79 είπε:
Αυτες ηταν σειρες οχι σαν αυτες που παιζοντε σημερα! ο ΜΑΙΜΟΣ ηταν στο καμπινγκ...και τι δεν θα εδινα να την ξανα εβλεπα! Αραγε υπαρχει πουθενα κανενα βιντεακι?
Πληροφοριες λενε οτι σε ενα μπλε ασπρο μαγαζι υπαρχει ολοκληρη η σειρα πλεον....
 
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ-ΘΕΙΚΟ-ΠΡΩΤΟ δεν μπορώ με λόγια να το περιγράψω. Το χω δεί ολόκληρο. Από τι θυμάμαι παραγωγής '89. (Πιο μετά εγώ το είδα) Είχα φάει άγριο κόλλημα μιλάμε. :cool:
 
Από τις πιο όμορφες σειρές της Ελληνικής τηλεόρασης. Πρόσφατα ξαναείδα όλα τα επεισόδεια μέσα σε ένα ΣΚ.
 
Πληροφοριακά, προβάλλεται πάλι στο CINE+ , γύρω στις 6:30 το πρωί....
 
Ρε παιδιά και την μουσική όταν ξεκίναγε την θυμάστε? Κι αυτή τέλεια ήταν
 
Η σειρα προβαλεται καθε μερα 12 το πρωι. Το ειδα σημερα και πραγματικα πεθανα στο γελιο. Ειχα να το δω αρκετα χρονια. Ειναι απο τις καλυτερες σειρες που εγιναν ποτε στην ελληνικη τηλεοραση. Οι ερμηνειες ειναι απιστευτες με κορυφωση τον Καλογεροπουλο. Αυτο που ειναι σημαντικο ειναι οτι αποτυπωνει ΑΚΡΙΒΩΣ το πνευμα της εποχης. Συνηθως οι σειρες εχουν στοιχεια υπερβολης ή τελειως εκτος ελληνικης πραγματικοτητας. Εδω δεν συμβαινει αυτο. Ολοι οι χαρακτηρες ειναι καθημερινοι τυποι απολυτα ρεαλιστικοι. Αν οχι ολους, τουλαχιστον τους περισσοτερους τους εχουμε συναντησει. Ο Καλογεροπουλος ειναι απιστευτος με τους ιδιωματισμους του και τις αντιδρασεις του. Η αποδοση του Μαιμου ειναι καταπληκτικη. Σιγουρα εχει βασιστει σε καποιον ή καποιους αληθινους χαρακτηρες. Αλλωστε καθε χωριο ειχε και απο εναν παρομοιο τυπο. Πχ στο χωριο του παππου μου ηταν ο Νικολας.

Θεικο σκηνικο: ο Μαιμος εχει αραξει πισω απο μια κατσικα, την αρμεγει και πινει κατευθειαν. Φυσικα το γαλα ποτε πεφτει στα μουτρα του, ποτε στο ματι και ολο απολαυση λεει ''πωτο παμα, πωτο παμα''. Μεχρι που σκαει η γραια που τον εχει μαζεψει και τον αρχιζει στις βιτσιες λεγοντας ''εσυ πινεις ολο το γαλα βρε συφοριασμενο?''. Πολυ γελιο!
 
  • Like
Reactions: PT8
[edit]αναφορά σε παράνομο κατέβασμα[/edit] Αξίζει τον κόπο.

Κορυφή ο Καλογερόπουλος!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα