Στρατιωτικά σακίδια/σχολικές τσάντες

leykh

RetroActive
Joined
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
323
Αντιδράσεις
32
[edit]dead imageshack photo[edit]

Αυτές εννοώ...μια παρόμοια είχα από το Γυμνάσιο μέχρι που τελείωσα το Λύκειο.Πάντα την ίδια μην κάνουμε και σπατάλες!Καταγραμμένη!Απο συγγροτήματα μέχρι ονόματα από αγόρια τα οποία ανα σχολική χρονιά άλλαζαν και αναγκαζόμουν να τα μουτζουρώνω! Φυσικά κατέληξε να μην ξεχωρίζεις το χακί της χρώμα.

Η μαμά μου την πέταξε κρυφά όταν τελείωσα το λύκειο...κουρέλι ήταν φυσικά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πάλι την έχω ακόμα και την χρησιμοποιώ. Δεν υπάρχει καλύτερη τσάντα για παραλία και για συναυλίες.

Φυσικά είναι σε άριστη κατάσταση (είναι από χοντρό καμβά όχι σαν αυτή της φωτογραφίας) και δεν είχα γράψει τίποτα πάνω της. Το μόνο που στέκει μεγαλοπρεπές σε αυτήν, είναι ένα ραφτό των KISS. =)
 
leykh είπε:
[edit]dead imageshack photo[edit]
Αυτές εννοώ...μια παρόμοια είχα από το Γυμνάσιο μέχρι που τελείωσα το Λύκειο.Πάντα την ίδια μην κάνουμε και σπατάλες!Καταγραμμένη!Απο συγγροτήματα μέχρι ονόματα από αγόρια τα οποία ανα σχολική χρονιά άλλαζαν και αναγκαζόμουν να τα μουτζουρώνω! Φυσικά κατέληξε να μην ξεχωρίζεις το χακί της χρώμα.

Η μαμά μου την πέταξε κρυφά όταν τελείωσα το λύκειο...κουρέλι ήταν φυσικά.
Η παραπανω ειναι η τσαντα μου!!! :D

6 χρονια (γυμνασιο-λυκειο) περασα με αυτη.Εδωσα ''μαχη'' για να μην πεταχτει!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ θα πάω πιο πίσω, στην τσάντα που είχα στην Ε΄και στην ΣΤ΄ Δημοτικού και την οποία έχω ακόμη, πλην παροπλισμένη....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο σχολείο μου μερικοί είχαν παρόμοιες τσάντες και είχαν χαράξει διάφορα πεντάλφα (και είχαν πάρει αποβολή!)
 
Εϊχα 2 τέτοιες τσάντες, μια δώρο από μια εξαδέρφη που είχε τελειώσει το λύκειο και μια που αγόρασα από το Μοναστηράκι.

Αθάνατες ήταν οι άτιμες, δεν χάλαγαν με τίποτα. :)

Στο Μοναστηράκι εκείνες τις εποχές έβρισκες ότι ήθελες.
 
Το ωραίο είναι όμως ότι πωλούνται ακόμα και είμαι σίγουρη ότι θα επανέλθουν στη μόδα.
 
Καλημέρα ξέρω είναι παλιό το θέμα αλλά ήθελα να σας πώ ότι τις τσάντες αυτές τις κατασκεύαζε η οικογένεια μου με έδρα μια μικρή βιοτεχνία την οποία είχαμε τότε στο Μοναστηράκι Ηφαίστου 18 . Δυστυχώς έχω κρατήσει μόνο μια ( από τα σχολικά μου χρόνια ) και αυτή βέβαια ( όπως όλοι άλλωστε ) γεμάτη συνθηματα και άλλα .... Κρίμα πού ούτε φωτογραφίες δεν μπορώ να βρώ στο διαδύκτιο .
 
Κριμα που δεν εχετε κρατησει καποιο στοκ :(
 
Ο Ξαδερφος μου διατηρεί ακόμη βιοτεχνία με Τέντες και έχει ραπτομηχανές καμιά φορά σκέφτομαι να κάτσω και να βγάλω.....
 
Bad ass οι συγκεκριμενες τσαντες ,τις φοραγες και αυτοματα την εμπαινες στους λιμοκοντορους με τις Polo,μετα το επομενο βημα ρεμαλοποιησης ηταν χωρις τσαντα καθολου ,τα βιβλια στο χερι,και τα περισσοτερα κατω απο το θρανιο,lol.
 
Θυμάμαι αυτές τις τσάντες, κάποιοι συμμαθητές μου είχαν και αναρωτιόμουν πώς χώραγαν τα βιβλία! Να προσθέσω ότι στην ταινία ''Μπανάνες'' ο έφηβος Λαέρτης Μαλκότσης κρατάει μια τέτοια τσάντα επιστρέφοντας στο σπίτι από το σχολείο.
 
αυτη την τσαντα

IMAGE.png

ειναι γραμμενο ΟΣΦΠ (?) (Ολυμπιακός Συνδεσμος Φιλάθλων Πειραιώς)
 
Πίσω
Μπλουζα