Συλλεκτικό Πακέτο Δράσης: Μπλεκ, Μικρός Ιππότης, Μίστερ Νο & Ροντέο

gomfaios

Retro Member
Joined
29 Οκτ 2008
Μηνύματα
201
Αντιδράσεις
48
σημερα στο περιπτερο της γειτονιας μου με περιμενε μια εκπληξη...

4 περιοδικα δεκαετειας 80 με 4,90euroπουλα στη παρακατω συσκευασια...

περιεχε μεσα ενα τευχος απο μπλεκ,μικρο ιποττη,μιστερ νο & ροντεο!

εχουν πεσει στην αντιληψη σας?

13437.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οταν λες Μπλεκ εννοεις το πολυθεματικο ή αυτο που εχει μια μεγαλη αυτοτελη Μπλεκ ιστορια?
 
εννοω το παλιο το πολυθεματικο.ειχε μεσα τα εξης τευχη μπλεκ(517),μικρος ιποττης(133),μιστερ νο(3),ροντεο(10).

αν αγορασει καποιος ας μας πει ποια νουμερα ειχε μεσα για να δουμε αν ειναι ολα ιδια...

παντως αλλου δεν το ειχα δει να το πουλανε και ο περιπτερας μου πε οτι το ειχε καιρο...
 
4,90; :(

Επανεκδόσεις είναι; (αν και για παλιά στοκ το βλέπω...)
 
ειναι σιγουρα στοκ γιατι εχουν τιμες πανω με αυτοκολλητα σε δραχμες...(80δρχ)(100δρχ)
 
Θυμηθηκα τωρα, γύρω στο 1985 στο χωριο μου, που αγόραζα τευχη Spiderman δεκαετιας 70 (μεγάλου μεγεθους) από τον ψιλικατζή.

Καμία σχέση με retro συλλογη, μου τα πούλαγε για καινούρια και 'γω τσίμπαγα :D
 
Στοκ παλιό είναι. Αυτό καλό είναι.

Το κακό είναι ότι τα περισσότερα τεύχη είναι ίδια.

Οπότε γουρούνι στο σακί.. :(
 
Μέχρι τώρα είμαι τυχερός. Δύο σακούλες έχω πάρει και ήταν όλα διαφορετικά!
 
Playmolover είπε:
Μέχρι τώρα είμαι τυχερός. Δύο σακούλες έχω πάρει και ήταν όλα διαφορετικά!
ποια εχεις πετυχει?αν θυμασαι...παντως σε αλλο περιπτερο δεν το εχω πετυχει :( :( :( κριμα γιατι θα αγοραζα κανα 2 ακομη...
 
gomfaios είπε:
εννοω το παλιο το πολυθεματικο.ειχε μεσα τα εξης τευχη μπλεκ(517),μικρος ιποττης(133),μιστερ νο(3),ροντεο(10).αν αγορασει καποιος ας μας πει ποια νουμερα ειχε μεσα για να δουμε αν ειναι ολα ιδια...

παντως αλλου δεν το ειχα δει να το πουλανε και ο περιπτερας μου πε οτι το ειχε καιρο...
Το καλοκαιρι οι σακουλες αυτες διανεμονται στην επαρχια μονο δυστυχως!

Αγορασα μερικες και μου επεσαν καλα κομματια αλλα δυστυχως οχι καποιο απο τα Μπλεκ που αναζητω...το 517 μου λειπει και το ψαχνω καιρο.... :(

Φιλε gomfaie σου στελνω pm...
 
Παλιότερα πάντως (1988-1990) κυκλοφορούσαν και οι φάκελοι Μπλεκ που είχαν μέσα 3 τεύχη απο τις αρχές της Β περιόδου όπως #18, #101,#54 κτλ. Έχω κρατήσει τα χαρτάκια κάποια στιγμή θα τα δημοσιεύσω.
 
Εντάξει ούτε δυο χρονάκια δεν μου πήρε....ορίστε οι φωτό που έχω από τα χαρτάκια με τους φάκελους Μπλεκ που είχα αγοράσει το 1988!!!

Μερικά γράφουν και τα τεύχη που περιείχαν ενώ η τιμή έπαιρνε την ανιούσα σιγά σιγά....

ΦΑΚΕΛΟΙ 2.jpg

Φάκελοι Μπλεκ 1.jpg

Φάκελοι Μπλεκ 2.jpg

Φάκελοι Μπλεκ 3.jpg

Φάκελοι Μπλεκ 4.jpg

ΦΑΚΕΛΟΙ 1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα