Συλλογή από στίχους τραγουδιών

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.375
Αντιδράσεις
6.408
Πόσοι από εσάς κάνατε συλλογή από...στίχους των αγαπημένων σας τραγουδιών; Σίγουρα τα κορίτσια του φόρουμ θυμούνται ότι τα περιοδικά Κατερίνα και Σούπερ Κατερίνα είχαν στίχους από τραγούδια Ελλήνων και ξένων καλλιτεχνών. Ως φανατική αναγνώστρια των περιοδικών αυτών αλλά και ως μουσικόφιλη με προτίμηση κυρίως στην ελληνική ποπ μουσική, θυμάμαι έκοβα τις σελίδες που είχαν στίχους από διάφορα αγαπημένα τραγούδια και τις κρατούσα σε ένα φάκελο. Με μεγάλη μου χαρά ανακάλυπτα τους στιχους από τραγούδια που μου αρεσαν. Επίσης, επηρεασμένη από γειτονάκια, έγραφα κι εγώ τους στίχους από τα τραγούδια που μου άρεσαν σε ένα τετράδιο, εκεί είχα ένα πρόβλημα με τα ξένα τραγούδια αφού δεν καταλάβαινα πολύ τι έλεγαν... Βέβαια το γραψιμο ήταν λιγο κουραστικό...


Αργότερα γνώρισα το θαυμαστό κόσμο του Διαδικτύου και έτσι μπορώ να μάθω τους στίχους από όποιο τραγούδι θέλω...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια συμμαθήτριά μου στο φροντιστήριο Αγγλικών είχε τρέλα με τον Michael Jackson. Εκτός ότι είχε γεμίσει κασέτες και μπλούζες, είχε γραμμένους τους στίχους των τραγουδιών του, MJ σε ένα τετράδιο. Έτσι, μια περίοδο "προσηλυτισμού", μας είχε δώσει το τετράδιο και είχα μάθει κι εγώ στίχους από μερικά τραγούδια όπως το Who is it. Η "πλάκα" είναι ότι όταν την συνάντησα πριν μερικά χρόνια και της θύμισα την όλη κατάσταση με την MJ τρέλα της, δεν θυμόταν τίποτα και σχεδόν αρνιόταν τα πάντα :eek:
 
Πίσω
Μπλουζα